Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
kupila sam papagaja! rucno hranjena green cheek konura, muzijak, mnogo smesan, postovacu sliku kad budem imalal vremena...mnogo je lep. Malo smo se premisljali oko imena, jedno vreme se zvao Zane, a sad je definitivno, zove se Chili. Pitom je,nevidjeno radoznao, gricka sve sto mu padne pod kljun...Malo je bezobrazan, kad ne obracam paznju na njega, radi sve i svasta, baca cd-ove sa ormana ili sleti i ugrize...Inace, kod mene je 6 dana, potpuno se oslobodio, ide gde god hoce, samo spava u kavezu i to ga jedva nagovorim da udje...
A sad je izvalio, da moze da izbaci hranilicu iz kaveza i da prodje kroz rupu gde je ona bila,jutros smo se svadjali jer je u 6 ujutro poceo to da radi, dok ja nisam zavezala hranilicu za kavez tako da ne moze da je izbaci...on je onda pokusao opet, i posto nije uspeo poceo je od besa da kresti tako da sam morala da ga pustim. Ma pustila bi ja njega i tako rano iz kaveza, nego on odmah slece meni na glavu, a spavam sa psom u sobi koji samo ceka da ga se docepa, tako da se trudim da ih za sad odvajam, posebno sta ga se papagaj ne plasi, pa imam osecaj da bi mu onako naivan direktno uleteo u usta :)
Ne znam zasto ima potrebu da sve stavi u kljun. Imam neku plavu hemijsku olovku koju juri po stolu, mnogo mu smeta. I mrzi ogledalo, sav se narogusi, gleda par sekundi i onda pobegne...
ma poslacu vam slike cim uhvatim malo vremena, sad sam u haosu

Rina, Posto cu verovatno i ja uzeti od Salaposejdona ptića od conura molim te posalji mi tvoju E-mail da bih te pitao o tvojim iskustvima do sada sa tvojim muzjakom i drugim detaljima, posto vidim da si i ti kupila conura. Mislim da sale ima jos konura iz istog legla gde je bio i tvoj Chili. ili mi dostavi tvoj telefon.
 
Imam jedno pitanje u vezi Tigrica , naime nedavno sam kupila jednu malu Tigricu. Na početku je letjela kao mali avion ali nekako u zadnje vrijeme ne može.
Sad je u fazi kada mijenja perje , pa me zanima da li je možda to razlog zašto ne može letjeti ?


Hvala unaprijed za odgovor. :D
 
Imam jedno pitanje u vezi Tigrica , naime nedavno sam kupila jednu malu Tigricu. Na početku je letjela kao mali avion ali nekako u zadnje vrijeme ne može.
Sad je u fazi kada mijenja perje , pa me zanima da li je možda to razlog zašto ne može letjeti ?


Hvala unaprijed za odgovor. :D
da to je razlog sto nemoze ili slabo leti i tako ce biti dok ne izmenja sva pera u krilima
 
imam NINFU papagaja vec 17 god.Pre nekoliko meseci je su pocela da mu otpadaju pera sa repa, i poceo je tesko da se krece po kavezu.Pre neki dan mu je otpalo i poslednje pero sa repa,a i deo mesa zajedno sa njim.Na tom mesto je ostala rana ,nesto kao trulo meso.Vec nekoliko dana mu ranu mazem FLOGOCIDOM ,i rana je bolje ali se sve teze krece po kavezu,nesiguran je na nogama.Skinuo sam mu i precage na kojima je stajao ,jer stalno pada sa njih.Pa da pitam da li vredi da ga vodim kod veterinara ,ili je to posledica starosti ,pa mu je dosao kraj?
Unapred hvala
 
imam NINFU papagaja vec 17 god.Pre nekoliko meseci je su pocela da mu otpadaju pera sa repa, i poceo je tesko da se krece po kavezu.Pre neki dan mu je otpalo i poslednje pero sa repa,a i deo mesa zajedno sa njim.Na tom mesto je ostala rana ,nesto kao trulo meso.Vec nekoliko dana mu ranu mazem FLOGOCIDOM ,i rana je bolje ali se sve teze krece po kavezu,nesiguran je na nogama.Skinuo sam mu i precage na kojima je stajao ,jer stalno pada sa njih.Pa da pitam da li vredi da ga vodim kod veterinara ,ili je to posledica starosti ,pa mu je dosao kraj?
Unapred hvala
Cak i da ga odvedes veterinarau i da mu bude bolje samo ces na kratko da mu produzis zivot tvoja nimfa je na kraju zivotnog veka naime one zive dvadesetak godina maksimum.Tako da je za njega 17 godina u zarobljenistvu vise nego prava starost.Zao mi je ali je tako.
 
Ljudi, doibio sam braonuho pile papagaja od Sala posejdona. On je fenomenomenalan. Veoma je temperamentan ali i dobrocudan. Hoće svakome. Igra se sa stenetom od JR terijera i juri ga ali ga ne stize jer je sporiji na podu. Stene se boji jer ga je malo kljucnuo.Štene opet rastura rotvajlerku. Nisam jos spojio pile i rotvajlerku. Pile je dobilo ime SAŠA po odgajivacu.
 
ja cuvam vec 2 godine rosenkollis vrstu.. imam muzjaka i zenku.. naravno :)
ali su mnooogooo divlji, nikako da se pripitome i cim im se priblizimo (a pritom nemamo nameru da ih uhvatimo) oni pobegnu glavom bez obzira i bas me nervira sto su takvi.. bolje da sam uzela nekog veceg papagaja, bio bi umiljatiji.. inace su slobodni, u kavezu samo jedu.. imaju prostora za letenje, po celom stanu, nista im ne branimo.. a opet nas se plase :otkacio:

eh, da, jako vole klasicnu muziku (teme sa klavirom) i smire se, zadremaju, kada im pustim.. :heart: ludaci mali
:D
 
ja cuvam vec 2 godine rosenkollis vrstu.. imam muzjaka i zenku.. naravno :)
ali su mnooogooo divlji, nikako da se pripitome i cim im se priblizimo (a pritom nemamo nameru da ih uhvatimo) oni pobegnu glavom bez obzira i bas me nervira sto su takvi.. bolje da sam uzela nekog veceg papagaja, bio bi umiljatiji.. inace su slobodni, u kavezu samo jedu.. imaju prostora za letenje, po celom stanu, nista im ne branimo.. a opet nas se plase :otkacio:

eh, da, jako vole klasicnu muziku (teme sa klavirom) i smire se, zadremaju, kada im pustim.. :heart: ludaci mali
:D


Ne mozes ocekiati pitomost svjih papagaja jer ih cuvas dva komada necu reci par jer neznam sta su ali dve ptice divlje su dooljne same sebi i normalno je sto se instiktivno plase iako imaju svu slobodu
 
ja cuvam vec 2 godine rosenkollis vrstu.. imam muzjaka i zenku.. naravno :)
ali su mnooogooo divlji, nikako da se pripitome i cim im se priblizimo (a pritom nemamo nameru da ih uhvatimo) oni pobegnu glavom bez obzira i bas me nervira sto su takvi.. bolje da sam uzela nekog veceg papagaja, bio bi umiljatiji.. inace su slobodni, u kavezu samo jedu.. imaju prostora za letenje, po celom stanu, nista im ne branimo.. a opet nas se plase :otkacio:

eh, da, jako vole klasicnu muziku (teme sa klavirom) i smire se, zadremaju, kada im pustim.. :heart: ludaci mali
:D

Ima ona izreka koja se može i u vašem slučaju primeniti "Ako ih voliš, ostavi ih na miru"
I ja sam isto preko 10 godina imao jedan par rozenkolisa, koji se nisu pripitomili na taj način da se maze i prilaze, ali su i te kako umeli da komuniciraju i da (bukvalno) pokažu
gestikulacijom šta im treba.
I sada imam jednog mladog junošu koji se jako plaši, ali isto kao oni stariji, ume da "kaže" šta mu treba.

Kako da skratim nokte svom papagaju (vrsta tigrica) posto mu bas smetaju prilikom kretanja po kavezu?
Tigrica je sitna ptica, nemoj rizikovati da joj ti sečeš nokte, jer joj tako vrlo lako možeš polomiti/uganuti nogu, nego joj obezbedi neka drva i grane po kojima bi se igrala i penjala, i na taj prirodan način "istroši" nokte.
 
:D Pozdrav svima, ja sam ovde nova, vidim da svi imate papagaje pa sam zato rešila i ja da se priključim. Pre mesec dana sam dobila KOZICE mužjaka i ženku, mnogo su blesave ptičice naprosto ih obožavam a one vole da se ljube i kupaju. Nadam se da će uskoro biti i jaja a i malih beba.
 
Moj Kića ( naknadno se ispostavilo da je žensko) je bio bela nimfa i živeo je 16 godina.
Znao je da stoji na ramenu uz obavezno maženje, da se kupa u kupatilu i odgledao je baaš puno fudbalskih utakmica ( pa je valjda nešto i naučio o fudbalu) na tatinom ramenu. Nije se plašio ni mačaka ni pasa. Sijamca koji je kasnije došao je tako iskljucao da ga ovaj nikad više nije dirao, pa kad su bili pušteni svako se šetao po svom delu sobe. Isto je to uradio i dobermanu kad je došao u posetu i gurao njušku u kavez.
 
ljudi, postoji na ovom forumu OGROMNA tema i zove se Papagaji,
tamo je mnogo toga već napisano. Evo link http://forum.krstarica.com/threads/146306&page=15

@Mina BG ti si ovu temu iz 2007. "oživela" sa pitanjem
Kako naučiti papagaja da te ne štipa i ne kljuca
moj odgovor ti je: ostavi ga na miru, ne sili ništa, budi strpljiva.

Na temi koju preporučujem imaš baš mnogo dobrih saveta, a neki od najboljih su od odgajivača koji se zove More_bre. On je baš puno pisao o tome kako pristupiti gajenju papagaja. Vidi se da je ljubitelj. Pretraži na toj temi njegove poruke, nadam se da umeš da koristiš pretragu na pojedinačnoj temi ?
 
Neki put mi dozvoli da ga mazim po stomaku ali to je kada ga stisnem u kavezu pa nema gde da pobegne. :D Najviše voli da samo pričamo a radoznao je hoće svuda da zaviri. Pre neki dan kada sam unela cveće u kaću i pustila ih da lete malo, samo je upadao u saksiju i kopao po zemlji pa smo se svadjali, ja ga oteram a on se ponovo vrati, mnogo je luda ptičica.
 

Back
Top