Kako doskociti?

belcici

Zainteresovan član
Poruka
129
U mojoj zgradi jedna devojka skoro svaki dan, u periodu od 11-12 do 13-14h pusta uzasno glasno muziku, toliko da mi u stanu tresti. Ja inace ucim nocu i u to doba uglavnom spavam, sto je u poslednje vreme onemoguceno :? Znam da tad nije kucni red, ali par puta je zamoljena da utisa muziku, rekla je svaki put da hoce al od toga nista. Sta da radim? Imate li neki savet, ali ozbiljan, jer je ovo vec neizdrzivo
 
Obicno se na samom ulazu u zgradu, pored vrata, nalazi sanduce sa glavnim osiguracima za svaki stan. I obicno je otkljucano. Ako vec nije, neko od komsija ima kljuc, ili ga nije tesko obiti.
U tom sanducetu se nalaze po tri osiguraca iznad broja svakog stana ponaosob.
Lepo nadji broj njenog stana, odvrni te osigurace i zafrljaci ih u pravcu njenih kola ili kola nekoga ko ti takodje ide na zivce.
Ponovi to nekoliko puta i odustace od svoje navike, jer nece moci da provali ko joj to radi i nece hteti da se smara sa montiranjem novih osiguraca.
 
pozovi sup na svojoj opstini. poslace patrolu na teren.
kad ponovo pusti glasno, a ti opet patrolu..i tako dok joj se ne smuci i ne odustane ili se ne odseli..

kad ne mogu da pomognu oko ozbiljnih stvari, bar nek nas stite od nekulturnog komsiluka..a ne samo da naplacuju kazne za nevezane pojaseve..
bez sale, to je jedini nacin da joj zakonski doskocis..
a ako neces zakonski ima i dr nacina..
 
Ma mislim da nema svrhe da zovem sup jer ipak pusta u vreme kad nije kucni red, pa ne verujem da bi uopste i hteli da dodju. Stavljam ponekad i cepove, kad sam bas umorna da ne mogu da ustanem iz kreveta, al problem je sto mi uopste ne prijaju, posle me bole usi, a na kraju krajeva sam dosla do zakljucka sto bih ja morala da stavljam cepove u sopstvenom stanu svaki dan! Uopste ne znam sta da radim:( Hvala vam na savetima:)
 
Devojka koja toliko glaso pušta muziku mora da je mlada -> sigurno postoji neki autoritet. Ako živi sa roditeljima koji npr u to vreme nisu tu pa ne znaju šta se radi obrati se njima. Ako je u iznajmljenom stanu, zovi stanodavca. (koliko god da je loše biti taster, njeno ponašanje vrišti za takvim postupkom). A ako je stan njen... ne znam. Sredi da se jednog jutra probudi sa konjskom glavom pored sebe :D
 
da. roditelji, stanodavci dobar savet.
i ako nisu klasični osigurači, moože se iskoristiti savet.
bar će silaziti milion puta da ih uključi (ako zna;) )
ono sa policijom ima smisla.
i ako nije vreme odmora propisanog kućnim redom, nije ni propisano da u toku ostatka dana
može da se divlja.
dakle zna se koja ječina muzike, bormašine, hiltija i ostalog se toleriše;)
ali ja bi počela sa velikom milka čokoladom i nes kafom kod mene, sa osmehom.
i onda bih joj lepo objasnila moj problem. a onda sve ovo ostalo.
 
Da, mlada je, rekla bih da ide u srednju skolu. Ima majku koja je retko kod kuce koliko sam provalila, pa cu probati sa njom da popricam. Pre mi to nije palo na pamet, sve sam mislila vec je odrasla, razumna, shvatice. Al jok. Nista, tuzicu je kod mame :lol: Ako i to ne upali... Pa, izgleda da su policija i osiguraci jedini izbor :? Hvala vam na savetima. A ako se jos neko seti nekog interesantnog, slobodno nek kucka ;-)
 
sad si ustala, a?
učilo se noćas............
e, al stvarno.........koliko čovek mora da bude poremećen da bi isključivao komšijama osigurače....................to je izm. ostalog, osim akt poremećenog i mooške pi.....i krađa.......tako da, to radite sa rukavicama...a meni neka se jave svi kojima je neko ukrao osigurač, da onome na koga sumnja......da mu priredimo jedan unpluged doživljaj........
 
Cekaj,nije mi jasno...hoces da kazes da negde u "kucnom redu" pise :

5. od tad do tad mozete sto glasnije pustati muziku i uznemiravati komsiluk jer po kucnom redu oni to ne smeju smatrati uznemiravanjem.

???

Jos jedna vazna informacija : za uznemiravanjem komsiluka sudska kazna je 10000 din.Znam slucaj da je to bilo vrlo uho-ugodno resenje :)
 
A koju vrstu muzike pusta?
Ne znam, ja mogu da zaspim kad sam bas umorna i uz topovsku paljbu. Eto sinoc bas komsije iznad mene su pravile zuraju, i pustali neku njesra muziku, ali sam ja toliko bila umorna da sam zaspala cim sam pipnula jastuk. Samo ne volim kad neko lupa, onako kao cekicem, tad se osecam kao u mozak da mi udara. Ali mislim da bih i to iskulirala da sam bila onako crknuta kao nocas.
 
Ok vidim nekima ovde je do sale, al meni nije. Uopste nikome ne zelim da zagorcam zivot vec da imam svoje osnovno ljudsko pravo na spavanje! Osim toga, kad se ne naspavam, slaba mi koncentracija, slabi rezultati ucenja, a verujem da bar neki od vas znaju posledice toga.
Mackic, od muzike pusta sve zivo od najogavnijih i najpiskavijih narodnjaka do muzike tipa Madona. Mislim meni je svejedno koju god muziku da pusta, ja da spavam ne mogu. Inace komsinica koja zivi do te devojke i ima malo dete je probala da je porazi time sto je kad god je ova pustila muziku, ona je pustila najjaci tehno. Dzabe :? A i sa lupanjem, busenjem, dranjem imam visemescnog iskustva-nova zgrada, nedovrsena...pa znate vec ove investitore koji grade zgrade po dve godine. Al to sam tolerisala, sta cu, imaju pravo na to. Mislim, u nekoj drugoj drzavi ne bi, al to je vec druga prica... :roll:
 
draga moja ja imam još veći problem, preko dana, vikendom moj komšija a pre toga njegov tata a sada i njegov sin turiraju kamione po ceo dan,Kuća mi je puna mirisa nafte, hronično sam besna, hronično imam glavobolju i tako već 30 godina.Preko nedelje, ujutro u 6 sati počne drndanje starih kamiona, kombija i jednog prastarog fiće, polaze na posao, stignu dokle stignu a onda ih došlepaju pod moj prozor i teror se nastavlja. Policiju sam zvala hiljaduosamstotina puta i ništa od toga. Pisala prijave policiji, komunalcima, jer toliki broj neregistrovanih (pored registrovanih) vozila ne mogu da stoje na ulici, ekolozima jer me guše ...i ništa. Naša pravna i demokratska država ne čini ništa da zaštiti gradjanina već gleda da po prijavi drpne nešto ali to već nije tema, i tako ja jedva čekam da padne noć kad ono u stanu pored mene stan je iznajmljen vidjenom čoveku koji ne želi da ga neko vidi u hotelu, dovodi skoro svake noći žensku (istu) koja u seksu ne doživljava lepotu već je glumi, toliko vrišti da ju je mučno slušati. Njemu se nisam obraćala jer je on za to platio ali sam se obraćala vlasnicima, kidali su se od smeha i govorili-pridruži im se. Odvratno. Da zovem policiju ne vredi jer ću posle snositi teške posledice kad se on odseli
tako da ima i gore od tvoje muke. Kada čujem da je neko nekoga ubio u stanju teške razdražljivosti, jasno mi je i srećna sam što nemam gde da kupim pištolj...
 
Vidi ovog moonju sto je zapenio...
Sta je s tobom? Izvredja me na mrtvo ime iz cistog mira. Da li sad treba da ti odgovaram na isti nacin?
Smiri se bre, nemoj da siris hejt, evo kunem ti se da ni pajamaca ni ja nismo poskidali tvoje osigurace.

I da ti stvari jos vise budu po volji, onaj savet se odnosi na devojku koja ne moze da se izbori sa drugom devojkom. Ne verujem da bih se ja time sluzio... U hipotetickoj situaciji da se popnem da zamolim nekoga da utisa muziku jer moje dete ne moze da spava, a da za odgovor dobijem jedno ''kretencino'' i pretnju nekakvim dzem sesnom - verovatno bih momku odvrnuo glavu umesto osiguraca.

Tako da ne treba da se brines za svoje osigurace... Ti si sigurno vaspitan momak, koji samo na Forumu da malo sebi oduska na ovaj nacin. U realnoj situaciji bi verovatno bio pun razumevanja, pa bi se sve resilo dogovorom.
 

Back
Top