tuzbe vojnih lica protiv drzave

Ne, ti si rekao da nije moguće priznati tužbeni zahtev!
'nepotpun predmet' je tužba: 'moj klijent traži pare. predlažem da sud donese presudu u njegovu korist. na raspravi ćemo priložiti dokaze.' ...i naši sudovi takve žvrljotine prihvataju i upuštaju se u rešavanje, umesto da to pocepaju i advokata pošalju u osnovnu školu.
Tužba MORA biti POTPUNA, i da nema šta puno da se priča, nego da sudija na prvom i jedinom ročištu donese odluku. Sve ostalo je opstrukcija!
Ako se iz tužbe i odgovora na tužbu ne može presuditi (nakon izvođenja dokaza navedenih u istima)- znači da ta tužba ili odgovor ne valjaju i treba ih odmah odbaciti. Kakvo raspravljanje, kakvi 'bakrači'!?
Meni je nedavno u žalbi na moju privremenu meru, jedan advokat napisao: 'Protivim se izdavanju privremene mere iz SVIH razloga.' i naravno da ga je okružni sud 'sabio' i potvrdio privremenu meru koju sam predložio. Naravno da neće da se zamaraju kad im takav 'čovek od struke' napiše takvu glupost...
Od 'stavova' VSS mi je muka jer se mnogi zauzimaju pod pritiskom izvršne vlasti, a u ovom slučaju sa sudijama pokazuje se teški protekcionizam unutar struke. Takav stav suspenduje Ustav!
Koji će tužilac u Srbiji da udari na kolegu i goni ga za, recimo, 'kršenje zakona od strane sudije' (ako ima osnove sumnje)? Pa neće NI JEDAN, osim ako nekog sudiju treba skloniti po političkoj liniji!

Ajde lepo citiraj gde sam rekao da nije moguće priznati tužbeni zahtev :lol: Naravno da je moguce, al sudija ako sumnja da se radi o nedozvoljenim raspolaganjim nece doneti presudu na osnovu priznanja, vec ce odbiti tuzbeni zahtev.

U ovom delu gde ti objasnjavas sta je to "nepotpun predmet" ponovo je upadljivo tvoje laicko shvatanje prava. U redu je to da tuzba/odgovor na tuzbu moraju imati obavezne elemente po ZPP, bez kojih ce iste biti odbacene ako ih je pisao advokat. Ti vidim da gadjas na to da se u tuzbi moraju navesti svi dokazi iz kojih proizilаzi osnovanost tuzbenog zahteva i to je ispravno. Ali evo ti praktican primer - ti trazis od drzave tuzbom 500.000 dinara na ime dela neisplacenih zarada. Drzava to osporava, kako po osnovu tako i po visini, tvrdeci da ne duguje nista, te da su sve zarade obracunavate u skladu sa zakonom. E sad kako bi ti resio ovaj spor genijalnom idejom da se sve okonca na jednom rocistu? Pa jasno je da nece moci bez vestacenja i par rocista.

Ovo sto je advokat napisao "iz SVIH razloga" odnosi se na to da pobija isto resenje iz svih zakonom predvidjenih razloga (dakle ne mora da nabraja) i nijednom pravniku to nije tesko da shvati osim tebi. To sto je Okruzni potvrdio privremenu meru je dokaz da je nasao da je zalba neosnovana, a ne zato sto je napisao advokat neku "glupost" koju oni nisu ni citali, jer bi tad ista bila odbacena kao neuredna i ne bi se sud upustao u ocenu osnovanosti iste.

I za kraj bar u jednom da se slozim sa tobom, a to je oko stavova VSS i Okruznih sudova. Zakoni su prilicno jasni, ali veoma cesto su derogirani sudskom praksom (i to ne samo na mestim gde postoji pravna praznina pa je potrebno tumacenje i stav, vec uopste) sto svim advokatima, pa cak i sudijama, stvara probleme pocev od pisanja tuzbe do vodjenja spora i presudjenja. Zaista je nemoguce imati uvid u sve to. Ali nazalost je tako u cilju jedinstvene primene prava na podrucju cele zemlje. Zato advokat uzme presudu tamo nekog Opstinskog suda koji je dosudio nesto "sumnjivo", pa je ponovi pred raznim sudovima i onda kad isti izodbijaju tuzbene zahteve, isti taj advokat uz zalbu prilozi kopiju tamo neke presude, ko sto neko rece, iz Srpske Crnje, pa da vidimo kako nesto negde prolazi i moze a negde?!
Koliko znam iz novina upravo je tako bilo i za isplatu ovih vojnih dnevnica pocev od stanovnika Kursumlije. Tu je verovatno (dakle nagadjam, da ne bude kako nesto znam :P ) par glavesina utuzilo i u "dogovoru" sa pravobraniocem koji je zastupao drzavu prosle su im te odluke i dobili su pare. E sad kad se rasculo pa im je doslo 10000000000000 tuzbi krene drzava da radi svoj posao, te sve osporava. Al vesti advokati se uhvatili za ranije odluke i pitaju - kako u identicnim slucajevima nesto prolazi, a nesto ne? E ko ce sad to da razmrsi, da li moze samo stavom VSS , je.bem li ga :lol:

Pozzzzzzzzzz :)
 
05.12.2007. godine podneo sam žalbu okružnom sudu. Uz žalbu sam podneo prvostepenu, drugostepenu i izvršnu presudu za nekolicinu vojnih lica, kao i priznanje tadića, Davinića, Stankovića, Cvetkovića (sadašnji premijer), da nam duguju plate i da su tužbe osnovane.
Do danas 04.09.2009. godine nisam još ništa dobio.
Slično je bilo sa jednim čovekom koji je tužio i Strazburu. Sud je doneo presudu protiv njega, ali zbog toga što je država Srbija dugo držala nerešen predmet mora da plati 3000 eura oštete čoveku zbog kršenja Konvencije.
 
Koliko je meni poznato trenutno je na sudu oko 60000 tužbenih zahteva za neisplaćenu platu. Na ovome ne bi trebalo stati. Morali bi se svi koji su podneli zahtev za poravnanje do onih koji su na sudu da se jave, kako bi tačno znali koliko nas ima. Samo tako možemo pokrenuti masu za hitno rešavanje spora i da nam država na neki način da zarađeno.
Takođe pretpostavljam da je 90% nas spremni i za kompromis. Može i obveznice, akcije, nešto u kešu i td.
 
mozda je tako...ali ja sam dobio nalog od porezdzija iz opstine da platim taksu u roku od 7 dana,posle toga prinudno izvrsenje....a po advokatu sudsku taksu sam platio zato sto nisam dobio spor u trazenom obimu.....???? sud manje dodelio od trazenog....i ja pizdim,advokat me odrao...nisam imao iskustva....dogovor je bio da mu platim 10 %....medjutim on mi je naplatio daleko vise,uvek ima neku pricu....a i slagao me u medjuvremenu jer je tvrdio da sam oslobodjen takse...sta ces bivsi vojni tuzilac i sudija...posrecilo mu se da dere nesrecnike....

Sutra idem malo na odmor. Vraćam se 16.09. pa bi mogli da se čujemo vezano za isplate vojnih plata.
 
jedino ako ne mislis na clan 75.

Trenutno se pojavio advokat koji zastupa vojsku (pre oko 2 meseca) i vade se na to da: "član 75 nije neposredni izvor prava po kome bi vojna lica imala pravo na platu po parametrima iz citirane odredbe. Njihova plata se određuje u skladu sa podzakonskim aktima i pojedinačnim rešenjima......"
Tumače zakon kako im se "NAREDI". Ali smatram da nije probliem ako razmenimo iskustva, kako bi lakše izašli pred sud, eventualno Strazburg.
Ja posedujem prvostepenu, drugostepenu i izvršnu presudu za par vojnih lica i takođe posedujem presudu Vrhovnog suda o reviziji Okružnog suda iz Subotice.
Predlažem, kad se vratim sa odmora da se čujemo pa da ti dostavim kopije svega što imam.
Da napomenem ukratko: 17.07.2007. godine prvostepeni sud mi je saopštio pred veštakom da sam spor dobio, ali me zamolio da dođem još 27.09.2007. godine. Kada sam došao potvrđeno mi je da sam dobio spor. Nakon mesec dana dobijam presudu da sam odbijem. 05.12.2007. godine se žalim drugostepenom organu i do danas ništa. U žalbi sam naveo gde je sve sud pogrešio i da je uzeo u obzir mišljenje građanskog veća Vrhovnog suda, što nije obavezujuće.
Sve zakone i pravilnike sam im proučio, kako će biti ja se nadam makar zbog dugog suđenja (u zakonu piše da se radni spor mora rešiti u roku od 6 meseci) da dobijem preko Strazbura neku satisfakciju.
POZDRAV!
 
Trenutno se pojavio advokat koji zastupa vojsku (pre oko 2 meseca) i vade se na to da: "član 75 nije neposredni izvor prava po kome bi vojna lica imala pravo na platu po parametrima iz citirane odredbe. Njihova plata se određuje u skladu sa podzakonskim aktima i pojedinačnim rešenjima......"
Tumače zakon kako im se "NAREDI". Ali smatram da nije probliem ako razmenimo iskustva, kako bi lakše izašli pred sud, eventualno Strazburg.
Ja posedujem prvostepenu, drugostepenu i izvršnu presudu za par vojnih lica i takođe posedujem presudu Vrhovnog suda o reviziji Okružnog suda iz Subotice.
Predlažem, kad se vratim sa odmora da se čujemo pa da ti dostavim kopije svega što imam.
Da napomenem ukratko: 17.07.2007. godine prvostepeni sud mi je saopštio pred veštakom da sam spor dobio, ali me zamolio da dođem još 27.09.2007. godine. Kada sam došao potvrđeno mi je da sam dobio spor. Nakon mesec dana dobijam presudu da sam odbijem. 05.12.2007. godine se žalim drugostepenom organu i do danas ništa. U žalbi sam naveo gde je sve sud pogrešio i da je uzeo u obzir mišljenje građanskog veća Vrhovnog suda, što nije obavezujuće.
Sve zakone i pravilnike sam im proučio, kako će biti ja se nadam makar zbog dugog suđenja (u zakonu piše da se radni spor mora rešiti u roku od 6 meseci) da dobijem preko Strazbura neku satisfakciju.
POZDRAV!

srecno...i samo napred..
 
ljudi!!!
danas sam razgovarao sa pilotom potpukovnikom---taze penzionerom....jos nije dobio resenje...naredbu da....tvrdi i kune se u decu da mu je kolega potpukovnik pokazao presudu od suda u strazburu da se nalaze republici srbiji da doticnom isplati ----i sad nije siguran --ne vlada covek terminologijom--razliku u palati ili razliku u penziji + psihicke traume....
covek nije siguran....zamolio sam ga da proveri....ali je siguran da je presudu doneo sud u strazburu ....
 
Koliko sam upucen u tematiku jer sam i sam to podneo,nista nece biti od toga sud je dobio nalog da se ti predmeti uopste ne rade,i nece se nikada raditi,ostaje jedino resenje kao i rezervisti sto su se izborili za svoje dnevnice,na ulicu,pred vladu,pa blokade puteva i slicne metode koje su dugotrajne ali na kraju daju rezultate.,
 
Koliko sam upucen u tematiku jer sam i sam to podneo,nista nece biti od toga sud je dobio nalog da se ti predmeti uopste ne rade,i nece se nikada raditi,ostaje jedino resenje kao i rezervisti sto su se izborili za svoje dnevnice,na ulicu,pred vladu,pa blokade puteva i slicne metode koje su dugotrajne ali na kraju daju rezultate.,

slazem se sa potrebom jaceg organizovanja...ocito je da vlast samo preza od mogucih politickih konsekvenci po njih....
medjutim za ovo sto sam juce pisao---cuo sam od pouzdanog coveka....znaci da je neko od kolega u redovnom postupku stigao do strazbura...cak i dobio....ako je to tako bice puno lakse...
 
No ono sto sam nacuo sledilo me skroz neko otpeva a mi izgleda pevamo,jer ja sam svojevremeno pre par godina cuo da je izvesna nekolicina njih dobila od nasih sudova pravosnaznu i izvrsnu presudu i cak naplatila novac,koliko sam saznao rec je o nekim avl iz Bele crkve i Vrsca medjutim svi moji pokusaji da saznam ko su i kako su dobili presude ostao je uzaludan,no medjutim opet posle izvesnog vremena sam cuo da je tim istim ljudima ponistena izvrsna presuda i doneta nova u kojoj im potrazuju da vrate pare koje su im isplatili,sta je tu stvarno bilo ko ce ga znati,naravno informacija je potekla iz vrc-a,ali izgleda da je dezinformacija,a kada sam spominjao mnogima da se organizujemo pa u Strazbur,tesko svi nesto bi ali eto i ne bi te ko ce itd.ali poenta svega je da nece ni Strazbur da prihvati nista ukoliko ceo postupak nije prethodno odradjen kod nasih sudova,ma ja sam cak predao redovno tuzbu drugom opstinskom sudu na koju jos nisu ni odgovorili,a posle sam cak i trgovinskom sudu predao prijavu novcanog potrazivanja u privrednom prestupu poslodavac-zaposleni i to dva puta sa komplet dokumentacijom a to je izvod uplata na tekuci od vojske kao i potvrda o republickom proseku i clanove i stavove zakona o vojsci koji to regulise,trgovinski se oglasio nenadleznim ali je ustanovio da je drugi opstinski nadlezan i prosledio njima prijavu koja se tretira kao tuzba ali nije prosledio propratnu dokumentaciju sa prijavom,te je drugi opstinski sacekao i naplatio taksu zbog nedostavljanja dokumentacije uz prijavu a prethodna ista tuzba koja je njima sa dokumentacijom predata i to mnogo pre nego trgovinskom i dalje stoji,mada mislim da su je prodali u staru hartiju toliko o Strazburu,nasem sudstvu i zakonodavstvu,mislim na kraju vec smo izvisili,samo to niko nece da nam kaze.
 
No ono sto sam nacuo sledilo me skroz neko otpeva a mi izgleda pevamo,jer ja sam svojevremeno pre par godina cuo da je izvesna nekolicina njih dobila od nasih sudova pravosnaznu i izvrsnu presudu i cak naplatila novac,koliko sam saznao rec je o nekim avl iz Bele crkve i Vrsca medjutim svi moji pokusaji da saznam ko su i kako su dobili presude ostao je uzaludan,no medjutim opet posle izvesnog vremena sam cuo da je tim istim ljudima ponistena izvrsna presuda i doneta nova u kojoj im potrazuju da vrate pare koje su im isplatili,sta je tu stvarno bilo ko ce ga znati,naravno informacija je potekla iz vrc-a,ali izgleda da je dezinformacija,a kada sam spominjao mnogima da se organizujemo pa u Strazbur,tesko svi nesto bi ali eto i ne bi te ko ce itd.ali poenta svega je da nece ni Strazbur da prihvati nista ukoliko ceo postupak nije prethodno odradjen kod nasih sudova,ma ja sam cak predao redovno tuzbu drugom opstinskom sudu na koju jos nisu ni odgovorili,a posle sam cak i trgovinskom sudu predao prijavu novcanog potrazivanja u privrednom prestupu poslodavac-zaposleni i to dva puta sa komplet dokumentacijom a to je izvod uplata na tekuci od vojske kao i potvrda o republickom proseku i clanove i stavove zakona o vojsci koji to regulise,trgovinski se oglasio nenadleznim ali je ustanovio da je drugi opstinski nadlezan i prosledio njima prijavu koja se tretira kao tuzba ali nije prosledio propratnu dokumentaciju sa prijavom,te je drugi opstinski sacekao i naplatio taksu zbog nedostavljanja dokumentacije uz prijavu a prethodna ista tuzba koja je njima sa dokumentacijom predata i to mnogo pre nego trgovinskom i dalje stoji,mada mislim da su je prodali u staru hartiju toliko o Strazburu,nasem sudstvu i zakonodavstvu,mislim na kraju vec smo izvisili,samo to niko nece da nam kaze.

sto se mene tice...2001 sam ovlastio advokata...bivseg vojnog tuzioca i sudiju u vojnom sudu...izvesti me povremeno i tvrdi da prati situaciju...ali ako se resis da se organizujemo racunaj na mene...
za predhodne informacije o kojima sam pisao sam zamolio coveka da ponovo proveri i da me obavesti...imam u vidu da covek trenutno ima privatne probleme koji su mu prioritet...ali ce mi uciniti...a ja cu vest preneti...u medjuvremenu mislim da ako je ovo tacno sigurno je jos neko upoznat....pa da razmenimo informacije....
da sam mislio da je covek nepouzdan ne bih izneo na forum vest...
 
Sve informacije su dobrodosle,za razmenu i upoznavanje o toku desavanja o ovoj stvari,samo mislim da se od toga nista nece desavati u smislu realizacije,jer drzava jednostavno to pitanje ne zeli da resi,cak i kada bi svi izasli na ulice i pred zgradu vlade pa cak i kad bi neko sa uticajem iz vlade imao i sastanak sa nama to pitanje po mojoj proceni mora ostati nereseno,takav je konsenzus svih politickih partija u Srbiji,tuzan epilog svega je taj sto njima trebaju pare i oni i politicki posao rade za pare a kad su pare u pitanju to ne daju jednostavno je tako.
 
eee pa ljudi ja uzeo lovu...sad sam dosao iz kafane---prilicno veseo---pobegoh na vreme---uzeo sam pare za razliku za penziju od starog i novog resenja...pare nisu male---bar za mene...oko 3000 evra...
iz presude sam procitao da se vojska zalila -kao zastario predmet...medjutim u obrazlozenju presude pise da ne zastareva cak za 10 godina po nekom clanu,,,ne secam se kojem...pijan sam...
i jos sam saznao da u bivsem domu JNA u nisu ima tim koji sve odradjuje za one koji nisu tuzili...samo iz iskustva znam da je bolje ici redovnim putem...zbog boljih vestaka...razlike u presudama su ogromne...
 
slazem se sa potrebom jaceg organizovanja...ocito je da vlast samo preza od mogucih politickih konsekvenci po njih....
medjutim za ovo sto sam juce pisao---cuo sam od pouzdanog coveka....znaci da je neko od kolega u redovnom postupku stigao do strazbura...cak i dobio....ako je to tako bice puno lakse...

Nakon bezmalo dve godine dobio sam presudu OKRUŽNOG suda u Beogradu. Ako se sećate žalio sam se na prvostepenu u vezi plate jer sam odbijen.
Drugostepena je vratila na ponovno suđenje zbog povrede materijalnog prava i ne uzimanja u obzir bitnih činjenica prilikom donošenja prvostepene presude.
U mogućnosti sam da skeniram presudu pa da dostavim zainteresovanim da imaju.
NIKAKO SE NE TREBA PREDATI.
Ako ima presuda iz Strazbura, bilo bi dobro nabaviti je ili makar broj. Onda sud može da prima preporuke države koliko želi, ništa mu to neće vredeti.
 
Nakon bezmalo dve godine dobio sam presudu OKRUŽNOG suda u Beogradu. Ako se sećate žalio sam se na prvostepenu u vezi plate jer sam odbijen.
Drugostepena je vratila na ponovno suđenje zbog povrede materijalnog prava i ne uzimanja u obzir bitnih činjenica prilikom donošenja prvostepene presude.
U mogućnosti sam da skeniram presudu pa da dostavim zainteresovanim da imaju.
NIKAKO SE NE TREBA PREDATI.
Ako ima presuda iz Strazbura, bilo bi dobro nabaviti je ili makar broj. Onda sud može da prima preporuke države koliko želi, ništa mu to neće vredeti.

skeniraj sve sto imas...a ja kad budem video ponovo ovog pilota---zamolicu ga da dodje do presude....mada ce potrajati sigurno....zivimo u dva razlicita grada...ne znam kad cu ga ponovo videti...a nemam mu telefon....ali bice...raspitivao sam se kod mog advokata---kaze da nije cuo ni za kakvu presudu iz strazbura....ali opet s druge strane ovaj pilot je ozbiljan covek...ja mu verujem da je video svojim ocima presudu....znaci pitanje je vremena kad ce sve izaci na videlo...
 
jesam hvala kolega...pozdrav..

danas sam kontaktirao sa mojim advokatom i malo popričali o daljim namerama koje mislim da preduzmem.
Rekla mi je da su suđenja samo do 01.12. a posle se sve šalje u V opštinski. Opet neka "mućka" :dontunderstand: Otom potom, videćemo šta će biti.
S obzirom dasve radim bez advokata od nje sam ponovo dobio podršku i odobravanje za dalje postupke.
Kad budem imao bilo šta po našem pitanju dostavljam. :rtfm:

Pozdrav
 

Back
Top