tuzbe vojnih lica protiv drzave

danas sam kontaktirao sa mojim advokatom i malo popričali o daljim namerama koje mislim da preduzmem.
Rekla mi je da su suđenja samo do 01.12. a posle se sve šalje u V opštinski. Opet neka "mućka" :dontunderstand: Otom potom, videćemo šta će biti.
S obzirom dasve radim bez advokata od nje sam ponovo dobio podršku i odobravanje za dalje postupke.
Kad budem imao bilo šta po našem pitanju dostavljam. :rtfm:

Pozdrav

hvala...ali ja sam nesto sada zbunjen...pa ako sam ja dobro razumeo svog advokata kome sam dao punomocje jos 2001. on je tuzio od 91 pa na ovamo...pa te pitam--zar nije 91 u cl.75 stajalo da prosecna plata u JNA je 3.21 puta od proseka drzave..??? ili sam ja nesto pogresno razumeo...a i ovo oko zastarelosti--poslednju presudu protiv drzave za razliku u penziji novo i staro resenje---vojska se zalila na zastarelost potrazivanja---sud je odbacio zalbu kao neosnovanu na osnovu cl.379.st.1 Zakona o obigacionim odnosima...i naveo da zastarelost nastaje tek nakon 10 godina ????
 
Šta bi da su se svi ućutali za tužbe, žalbe, presude.
Tako se cilj ne postiže.
Prvostepeni sud: 1
Prvostepena presuda: 1
Okružni sud: 1
Okružna presuda - vraćanje: 1
Okružna za isplatu: 0
Stavi umesto brojeva svoje oznake kako bi probao da ustanovim koliko nas ima.
 
hvala...ali ja sam nesto sada zbunjen...pa ako sam ja dobro razumeo svog advokata kome sam dao punomocje jos 2001. on je tuzio od 91 pa na ovamo...pa te pitam--zar nije 91 u cl.75 stajalo da prosecna plata u JNA je 3.21 puta od proseka drzave..??? ili sam ja nesto pogresno razumeo...a i ovo oko zastarelosti--poslednju presudu protiv drzave za razliku u penziji novo i staro resenje---vojska se zalila na zastarelost potrazivanja---sud je odbacio zalbu kao neosnovanu na osnovu cl.379.st.1 Zakona o obigacionim odnosima...i naveo da zastarelost nastaje tek nakon 10 godina ????

Sve je u redu, i nema zabune. Naša stvar zasteareva preko 3 godine ako se ne pokrene poravnanje. Velika grupa ljudi je pokrenula poravnanje i to se po mišljenju advokata sa kojima sam kontaktirao smatra pokretanje postupka, a tako piše i u mojoj presudi od Okružnog suda. Stvar je samo da se pokrene. Ko nije pokrenuo ništa važi mu tri godine od momenta pokretanje (poravnanje ili postupak). A član 379 se odnosi na nešto drugo i evo citiram:
Član 379
(1) Sva potraživanja koja su utvrđena pravnosnažnom sudskom odlukom ili odlukom drugog nadležnog organa, ili poravnanjem pred sudom ili drugim nadležnim organom, zastarevaju za deset godina, pa i ona za koja zakon inače predviđa kraći rok zastarelosti.
(2) Međutim, sva povremena potraživanja koja proističu iz takvih odluka ili poravnanja i dospevaju ubuduće, zastarevaju u roku predviđenom za zastarelost povremenih potraživanja.

Pozdrav :ok:
 
Pozdrav svim kolegama.
Mozda deluje neverovatno i glupo, ali vec sam pred penzijom, a jos uvek nisam podneo nikakvu tuzbu protiv drzave vezano za razliku u plati.
Uvek su mi sluzbene stvari bile vaznije od svega i na prvom mestu, te tako "za ovo privatno nisam sve do sada niti razmisljao niti imao vremena" .
Molim pomoc od svih koji su u ovoj tematici odmakli i koji se u isto razumeju da mi pomognu i objasne da li je kasno da bil osta sada pokrecem ili jos uvek imam vremena bar da se izjednacim sa ostalim kolegama u ovom procesu?

Unapred svima zahvaljujem koji me budu uputili kako i sta trebam da odradim i pokusam bar da stignem kolege koji su vec odavno ovo poceli da resavaju. Pozdrav
 
Pozdrav svim kolegama.
Mozda deluje neverovatno i glupo, ali vec sam pred penzijom, a jos uvek nisam podneo nikakvu tuzbu protiv drzave vezano za razliku u plati.
Uvek su mi sluzbene stvari bile vaznije od svega i na prvom mestu, te tako "za ovo privatno nisam sve do sada niti razmisljao niti imao vremena" .
Molim pomoc od svih koji su u ovoj tematici odmakli i koji se u isto razumeju da mi pomognu i objasne da li je kasno da bil osta sada pokrecem ili jos uvek imam vremena bar da se izjednacim sa ostalim kolegama u ovom procesu?

Unapred svima zahvaljujem koji me budu uputili kako i sta trebam da odradim i pokusam bar da stignem kolege koji su vec odavno ovo poceli da resavaju. Pozdrav

Pokreni postupak za poravnanje kako bi se postupak nakon tri meseca pokrenuo pred sud. Od momenta pokretanja postupka za poravnanje stičeš prava naknade unazad tri godine. Nemoj ocekivati da će odmah biti sve rešeno. Sve to traje i traje, država na kraju odlučuje, nije đabe rečeno da je najveća korupcija u sudstvu.
SRETNO.
 
Pokreni upravni postupak i isteraj ga do konačnosti u drugom stepenu gde će te donosilac rešenja uputiti na tužbu pred sudom. Predlažem ovo iz dva razloga:
1. brže je nego čekati odgovor na poravnanje (koje ignorišu)
2. kasnije u parnici nemaš problem koji imaju oni sa upućenim zahtevom za poravnanje van spora, a to je da im tužbu smatraju 'preuranjenom' u procesnom smislu...
 
Pozdrav svim kolegama. Ja sam podne zahtev VP, potom zalbu na resenje VP, pa zahtev za vansudsko poravnanje i na posletku dao sam punomoc advokatu da podnese tuzbu. Priznajem da sam bio neaktivan po ovom pitanju i trenutno ne znam ni u kom stanju se nalazi moja tuzba. Da li nekog od vas zastupa advokatska kancelarija Bulat Butulen sa Novog Beograda? Ako da molim da mi javite njihov broj telefona i da mi prenese svoje iskustvo sa ovim predmetom i advokatskom kancelarijom.
 
STAV je da potraživanje plate zastareva za 3 godine, što znači da se tužba može odnositi na period januar-decembar 2007. jer se po novom zakonu obračunava od januara '08.
Novi Zakon o VS veoma neprecizno i dvosmisleno određuje platu, a Uredbom o platama se pokušao zamaskirati taj 'propust' polupismenih nomotehničara... i za sada u tome uspevaju.
 
Надам се да је друштво прочитало нове "чаролије" за пензионере. Сад ће да нам рачунају просек од 1996. године. То значи да се пензије знатно смањују. требају им паре за правдање мрема ММФ-у, за службене аутомобиле, вожњу до факултета како би секретарице полагале испите.
 
Dragane, ja sam jedan od onih koji su podneli tužbu koja se povlači po sudovima već godinama. Bio bih vam izuzetno zahvalan ako biste bili ljubazni i prosledili mi dokumenta koja imate vezana za ovu tematiku na moj e-mail pošto mi se uskoro približava ročište na kome će, bar koliko sam čuo od kolega koje su u prethodnih par meseci bili u sudu, biti presudjeno negativno pačisto da izadjem pripremljen da ne žalim što sam ostao nedorečen pa oštećen. Unapred hvala. pasagic-sinisa@live.com
 

Back
Top