tuzbe vojnih lica protiv drzave

m-i-m-i:
Hvala ti za ponudu, ali tu presudu imam.Nazalost na nju je u zakonskom roku ulozena zalba i postupak je obnovljen.Ja imam pravosnaznu presudu i dokaz o uplati sredstava 36 lica iz Srpske Crnje koji su sacekali da prodje rok za zalbu pa tek onda podigli pare.Igraju se sve igre da bi se slucajevi odugovlacili i ljudi obeshrabrili.

A to,sto si napisao u postu pre ovog citiranog ja sam razumeo kao "mozete naplatiti samo 3(tri) godine unazad".Napisao sam da je to istina,ali 3(tri) godine unazad od pocetka upravnog postupka.
pa to sam i mislio, chill out ! ...bre!
nije prodaja malodusnosti, samo jos nisam sreo zivog coveka koji uziva u tom novcu, a prica, primera i presuda sam se nagledao.
Kolika li je ta S.Crnja kad je dala 36 ljudi da budu AVL ?
 
mshone:
pa to sam i mislio, chill out ! ...bre!
nije prodaja malodusnosti, samo jos nisam sreo zivog coveka koji uziva u tom novcu, a prica, primera i presuda sam se nagledao.
Kolika li je ta S.Crnja kad je dala 36 ljudi da budu AVL ?

Nisu svi avl.Neki su i civilna lica i vojnici po ugovoru,zatim staresine po ugovoru.Presuda je svakom u skladu sa polozajem koji ima ili ga je imao.A,i nisu svi iz S.Crnje ima ih iz nekih sela u tom kraju.
 
Hvala ti za ponudu, ali tu presudu imam.Nazalost na nju je u zakonskom roku ulozena zalba i postupak je obnovljen.Ja imam pravosnaznu presudu i dokaz o uplati sredstava 36 lica iz Srpske Crnje koji su sacekali da prodje rok za zalbu pa tek onda podigli pare.Igraju se sve igre da bi se slucajevi odugovlacili i ljudi obeshrabrili.

Ne uvaljujem zvake.Ti prodajes malodusnost.Ja verujem u pravni sistem ove zemlje,verujem da ce biti doveden u red kad tad.

A to,sto si napisao u postu pre ovog citiranog ja sam razumeo kao "mozete naplatiti samo 3(tri) godine unazad".Napisao sam da je to istina,ali 3(tri) godine unazad od pocetka upravnog postupka.
Prvi put cujem za sretnike iz Srpske Crnje. U petak sam cuo za nekog potpukovnika iz Beograda. Trenutno to proveravam. Mozes li mi se javiti sa konkretnijim podacima.
 
Po obligacijama zastarevanje se prekida i pocinje teci iznova od onog trenutka kad je duznok priznao dug,prema tome svakome je jasno,ako hoce da idu da to zastari,samo trazite potvrdu da vam je plata isplacivana u skladu sa zakonom o vojsci,i reseno,i sve iznova kad i ta potvrda dodje do kraja svog roka pa kome dosadi.:dash::dash::dash:
 
pozdrav svima
koliko sam ja upucen izgleda da smo nasamareni jer vrhovni sud je prosle godine doneo stav da smo mi kao pogresili jer nismo odmah pokrenuli upravni postupak nego smo se smarali tuzbama i kao to je to, prosto receno nasli su neki izgovor. ja jedino sto se nadam je to da ce neciji adv. pokrenuti slucaj u strazburu pa da vidimo sta ce oni reci.
 
To im je jadan izgovor,jer se smatra da se upravni postupak vodi prvo pred prvostepenim i drugostepenim organima nadleznim za resavanje tog pitanja,svi znamo da su to institucije vojske i kako ce iste doneti zakljucak i resenje po tom pitanju ali je zakonodavac propisao da se prvo mora voditi upravni postupak pa tek kad se on zavrsi moze se pokretati tuzba redovnom sudu,iako ima dosta spekulacija i prica da je u pitanju politicka odluka i da se ovi slucajevi nece resavati bo bilo kakvom osnovu,ja sam cak pokusao i prijavom novcanog potrazivanja trgovinskom sudu u privrednom prestupu poslodavac zaposleni,iako je trgovinski morao to da resi oni su nadleznost prebacili na opstinski sud,gde to jos cami bez ikakvog odgovora i tako ce i ostati.
 
ma ko zna koji su to advokati kojima smo dali ovlascenja da nas zastupaju. u pocetku je bilo to onako euforicno i coporativno verujuci u demokratiju koja nam dolazi ali sve je to jedna sarena laza. sada dolaze na naplatu i racuni iz 1999. koje su nam govorili da bojkotujemo i da ih ne placamo. sta reci jedno opstenarodno sranje. videcemo na cemu ce se to sve zavrsiti. valjda ce sutra uplata, pa da malo zaboravimo na muke, mada cisto sumnjam jer je neradan dan . aj HRISTOS VOSKRESE
 
gospodo!!!
Zna li neko formulu po kojoj bi se drzava naterala da postuje zakone koje je sama donela.Kako je moguce da u ovoj drzavi nosilac suvereniteta i integriteta ne postuje svoja pravila igre???
Ima li onda pravo da primenjuje silu represije prema gradjaninu pojedincu koji se ogresi o neki zakon???
 
Hoce li ikad sudovi odgovarati svom narodu za ocigledno svrstavanje na stranu drzave i stiteci tu istu drzavu u odnosu na prava gradjana ugrozavaju gradjanska prava na taj nacin sto ne pocnu sa procesuiranjem po tuzbama vojnih lica i za clan 75.zakona o VJ kao i za razliku za vojne penzije.
S kojim pravom predstavnici pravosudja govore o nezavisnosti pravosudja koji su im argumenti za to????
 
Kada se sudska, zakonodavna i izvršna vlast otelotvore u jednoj osobi, to se naziva DIKTATURA. I, dok god građani to žele- tako će nam biti. Kršenje zakona se može sankcionisati samo u državi koju odlikuje vladavina prava, a u diktaturi se vrši silovanje pravde! (Ko je informisan, zna da je B.T. okupio 'nezavisne' sudije i dao im uputstva kako da sude u predmetima po 'članu 75.'!)
Postoje samo dve mogućnosti za rešenje naših problema:
-revolucija, i
-izbori (ako se narod opameti i kazni ih)
 
MOLIM DA MI POMOGNETE VASIM ZNANJEM I OBAVESTENOSCU. Od Prvog opstinskog suda u Beogradu dobila sam Opomenu za placanje takse u gotovo m u iznosu od 55.000 dinara. Advokati cute. Nisu me ni obavestili da je spor za nadoknadu zagarantovanog minuma licnog dohtka u Vojsci izgubljen.
Da li da podignem kredit i platim tu sumu ili dase ubijem zbog sopstvene gluposti???
 

Back
Top