da li je Valjevo grad pred izumiranjem

crazy:
bojan:
naredite tetama na trafikama da probuse kondome!!! :D :twisted:
samim tim,rodice se jos vise seljaka i preplavice ono malo normalnih ljudi

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :cry: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
 
Kada sam ja pre 9 godina upisala gimnaziju i pocela da zivim u Valjevu to je bio jedan divan grad,sto se tice mogucnosti za izlaske i sve ostalo.Jedino mi se ljudi nikada nisu svidjali...Nekako me je uvek nerviralo sto tesko prihvataju ljude sa strane,bas su onako prepotentni.Pet godina nisam bila u Valjevu,bar nikada duze od par sati i bas me zanima sta je to sto je drugacije,zasto je grad pred izumiranjem.Moja generacija,oni koji su sa mnom isli u gimnaziju uglavnom vise ne zive u Valjevu,bar oni sa kojima se ja druzim.Sta je to sto ne valja? Gde sada izlazite? Kako provodite dane u Valjevu?
 
Meni vi uopste niste jasni. Toliko ste se istripovali da vam grad izumire da ce na kraju stvarno tako i da bude. Dolazim bar dva puta nedeljno za Valjevo,i znam da ce neki da kazu da to nije dovoljno da bi se Valjevo stvarno dozivelo,ali ako je meni super ta dva dana moze valjda i vama nesto zanimljivo da se desi. Sta vi mislite da se svaki dan u svakom gradu svakome desavaju fenomenalno zanimljive stvari???? Svi gradovi koji imaju isti/slican broj stanovnika su i po svemu ostalom manje-vise medjusobno slicni. Ima 5-6 vecih gradova kod nas gde bas svaki dan ima x desavanja,a sve ostalo je isto. prvo,to zavisi od coveka do coveka. Neko se zeza svaki dan u nekom selu,a opet neko se smara u Beogradu.Isti princip vam je i sa poslom i obrazovanjem. Ako ces da radis sigurno ces naci nesto.Licno se druzim sa devojkom iz Valjeva koja je '82. godiste i ima platu od 35 000 u jednoj privatnoj firmi u vasem gradu. Znam i neke koji rade za 3-4 hiljade. Ali i u mom gradu je potpuno isto. mislite da svi ovde rade za 10 000? Neki imaju platu 5 000 neki 30 000 a ja evo ne radim nista. Stalno sam bila u tom fazonu propala zemlja nema sta da se radi,blablabla, a kad lepo ostanem sama sa sobom onda bar samoj sebi priznam da mi se ne radi. I da je to osnovni razlog.Jer da mi se stvarno radi nasla bih foru i otisla bih preko ako vec ovde ne mogu da nadjem posao. Kako ne razumete da je sve u vama? Ako vam se radi,radicete. Ako vam se izlazi opet imate sigurno gde da izadjete.Nemojte mi reci da u Valjevu nema nijedno mesto gde moze da se izadje i preko dana, a da ne pominjem vece i noc....Ima vas toliko koji visite na netu,umesto da se vec jednom dogovorite i napravite neko privatno okupljanje, smislite nesto. Ja sam apsolutno protiv bilo kakve generalizacije! U svakom mestu imate ljude koji umiru od dosade i gladi i one koji se zezaju i zaradjuju dobro i sl... Samo se vi bunite. A skoro sam procitala i jedan post od neke devojke iz Bora,pa ni ona se ne zali kol'ko vi.Njoj bas super. Pa to je vec da se covek zamisli.Aj sad svako nek preispita sebe i sta je sam uradio po tom pitanju da Valjevo bude lepse,bogatije i zivlje. Vi se traumirate kao da nam je ostatak zemlje super samo su vas zaboravili. Alo bre,pa sta mislite kako je tek ovde kod mene (samo 7000 ljudi),pa se niko ne zali,a tri kafica u gradu. C c c A nijedna skola stranog jezika,ni aerobik ni fitnes ni nista bre! Smislite sebi neku zabavu da stvarno ne umrete od dosade!
 
Na samrti je definitvno.Drago mi je shto si optimista liona, ali bih voleo da mi nabrojish josh npr 10 ljudi u Valjevu sa tom platom kao tvoja 22ogodishnja drugarica.
Valjevo je grad u kom su gospodarila tri giganta : Krushik, Srbijanka i donekle Stefil, uz nekoliko manjih preduzeca (koja su, svi znamo, pukla).Privatne firme se sporo otvaraju, jedino kojekakvi preduzimachi privatnici uspevaju da drmnu neki novac, a to vazi u svim gradovima.Ja nisam video ni jedan razlog da ostanem u Valjevu, siromashtvo je potpuno, duhovno, kluturno, socijalno, politichko i tako redom.Nigde u ovoj zemlji nije mnogo bolje, ali i taj Beograd, ta jebena gladna usta Srbije, zivi! Zivi, i zivi dosta bolje od VA, i NS, i cela Vojvodina, i Cacak, i Kragujevac, i Nis....Shta reci o gradu koji je u samom vrhu u SCG shto se narkomanije i najnizih primanja po glavi stanovnika tiche.
Jesam spomenuo svu onu malogradjavshtinu koja i one normalne ljude zatupljuje, i pravi od njih zaostale provincijalce.Zvoni mi mob pa prekidam.....Poruka svima vama mladima, ne ostajte tu gde ste! Vashi matori vam nisu obezbedili da u, ovom prirodnim bogatstvima bogatom vocarskom kraju, zivite i prezivite od svog rada.Zasto biste ulozili zivot u ispravljanje toga, kada sa manje muka mozete obezbediti potomstvo u nekom drugom gradu.Zasto bi se od vasih usta odvajalo i slalo u prenaseljeni BG da on zivi (shto znamo da se decenijama radi)? Palite iz ove jebene rupe, u suprotnom propadate..
 
:P Mislim da to nije tacno!!! Zivim u Valjevu od malih nogu, a sada ih imam 19. Valjevo kao grad ako posmatramo sa aspekta razvoja privrede je propao, sto licno mislim da moze da se popravi, ukoliko bi na celo opstinske vlasti dosao neko koga bi razvoj grada zanimao, a ne samo korist od svega toga. Znamo na cemu se zasniva nasa politika danas, pa nam to govori uopste stanje nase drzave, a jos kada pogledamo nasu celu zemlju u odnosu na Evropu, i razvijenost nase privrede, mislim da smo mi svi skupa u jednom, blago receno, haosu. Zbog toga ne treba se pitati zasto je Valjevo danas u takvoj situaciji!!!
 
:!: :!: :shock:
Ako sam vec adekvatno govorila o tome mislila sam pre svega na svoje godine (to je objasnjenje za sve one koji to ne mogu sami da shvate, drugim recima, glupim ljudima je to vrlo tesko da prime k sebi!!!)
:evil: Istovremeno, ovde govorimo o temi koja zahteva jedno izuzetno razmisljanje i zalaganje svih nas koji ovim putem zelimo da obrazlozimo probleme nase danasnjice, pa i grada Valjeva uopste. Takva tema zahteva jednu neprikosnovenu ozbiljnost, koja je potrebna ukoliko zelimo da nam nekada bude bolje. Ali, posto je toliko ljudi koji nikada ozbiljnost nisu shvatali kao najvazniju karakteristiku coveka uopste, ne verujem da ce nam skoro biti bolje, a to se upravo vidi preko glupih komentara onih koji misle da su mnogo pametni.
 
vuk_:
A shta ako neko sa 19 godina nema smisla za humor? :twisted:

:twisted: Pa stvarno ne znam sta da ti kazem na to, s obzirom da gluplje pitanje nikada u zivotu nisam cula.
Ako neko sa svojih 19 godina nema ozbiljnosti onda ne treba da se upusta u ovakve ozbiljne razgovore i da svojim glupim komentarima samo odmaze komunikaciju izmedju ljudi koji se u ovakve razgovore upustaju sa razlogom da svojim razmisljanjem doprinesu, mozda, necem boljem!!!!!!!!!
 
Slushaj me derishte jedno, kad te tata i mama nisu vaspitali da obuzdash tu drskost i da je pametnije cutati nego pokazivati na sebe kao glupana, onda se nadam da cesh ceniti ceniti moju dobronamernu opasku.
Nego da vidimo mi shta si to nama "neprikosnovenom ozbiljnoshcu" i "izuzetnim razmishljanjem" smislila, odnosno koje si ti to valjevske probleme obrazlozila.

Valjevo kao grad ako posmatramo sa aspekta razvoja privrede je propao (shto znachi da nije mrtav zar ne?), sto licno mislim da moze da se popravi ( E ako ti tako kazesh onda je to tako!), ukoliko bi na celo opstinske vlasti dosao neko koga bi razvoj grada zanimao, a ne samo korist od svega toga (oh kakva mudrost, ja sam odushevljem "izuzetnim razmishljanjem").
Znamo na cemu se zasniva nasa politika danas (na chemu, please objasni nam), pa nam to govori uopste stanje nase drzave (tj zasniva se dakle na politici siromashtva, korupcije, kriminala itd itd...) a jos kada pogledamo nasu celu zemlju u odnosu na Evropu, i razvijenost nase privrede, mislim da smo mi svi skupa u jednom, blago receno, haosu (ah kakvo zapazanje!Ne, ja sam zaista odushevljen dubinom i vrcavoshcu ove, pre svega kritichki i studiozno, izuzetne analize) .
Zbog toga ne treba se pitati zasto je Valjevo danas u takvoj situaciji!!! (zakljuchak dostojan Hegela, "obrazlozenje najvaznijih problema danashnjice je zavrsheno.A iznesena su pre svega ozbiljna, napredna i proevropska shvatanja i ideje, shto je rezultiralo poboljshanom kvalitetu cele 'rasprave')

Ako stavimo na stranu ovu tvoju, ubedjen sam, opshtekorisnu besedu, najvishe ti se moze smejati zbog nedostatka smisla za humor kao i zbog te adolescentske (balavske) drskosti.Meni si lichno simpatichna jer me podsecash na neko malo medeno magare, koje tek shto je nauchilo da dishe pochinje da se interesuje oko samara i sepeta.Veliki pozdrav tebi, ja sam se bash lepo nasmejao pishuci ti ovo :lol: :P :D :o
 
vuk_:
Slushaj me derishte jedno, kad te tata i mama nisu vaspitali da obuzdash tu drskost i da je pametnije cutati nego pokazivati na sebe kao glupana, onda se nadam da cesh ceniti ceniti moju dobronamernu opasku.

:D Po svemu sudecim, a po ovome sto si nam ti ovde napisao, ti me izuzetno podsecas na jednu vrlo plemenenitu zivotinju.......... a to je konj!!!!
Ha, Ha, Ha, Ha.
:) :P Ja mislim da pre tvoji tata i mama ne znaju takvog konja imaju u kuci!!!! :D :D :D :D
 

Back
Top