Руски витезови-најбољи пилоти на свету

СВОБОДА 4.376

Zainteresovan član
Poruka
141
www.knights.ru/

Најбољи пилоти на свету, уз пробне пилоте КНААПО Сухоја.
Недавно сам на Дискаверију гледао пробне пилоте Локхид Мартина и смешни су.
Оно би смео и ја да изведем.

Неки мисле да је све до пилота, да Амери имају боље пилоте јер имају више налета.
То је као рећи да је неки београдски таксиста бољи возач од Михаела Шумахера.
Имају више часова налета, али каквог? Разгледања околиша? Заборављате да постоје и симулатори. Она прича о несташици горива на војним аеродромима, 10 сати налета годишње, то се односи на време Јељцина. Нека ми неко да свеже информације о стању руске авијације.Нема их, војна тајна, као што и треба да буде.
Чисто сумњам да немају довољно керозина, у земљи која је други највећи произвођач нафте. Вероватно им је храна ужасна, одела из 70тих, вероватно има и доста авиона у квару, али да немају горива, не верујем.

Ови нон стоп истичу да су СУ маневри за аеромитинге а не за борбу, да су сувише предвидиви. Откуд они знају, шта Витежеви још знају а никад нису показали.Оно што су једни и други показали је неупоредиво.
Многи одбацују ''псећу борбу'', кажу да је превазиђена.
Руске ракете РВВ-АЕ(Р-77) номинално имају много већи домет од АМРААМ.
Практично је разлика мало мања, али опет имају предност. Посебно што ракете
КС-172 Новатор имају домет од 400км и служе за уништавање АВАКСа, ослонца америчке авијације.
Дакле, Су има предност над Ф-15, Ф-22 на свим растојањима.

Проблем је једино бројчана инфериорност Руса.То би у евентуалном сукобу компензовала руска ПВО, јер би се сукоби дешавали изнад руске територије и НАТО не би могао користити своју ПВО.
 
Rekoh vec na drugoj temi da Ameri previse forsiraju bezbednost od Rusa sto nikako ne ide uz njihovo zanimanje - pilot borbene letelice. Takodje se previse bave propagandom krijuci istinu - Americki pilot ima dobru hranu, odecu i platu ali je cuvan kao mlada pred udaju. RIzik je sveden na minimum i uglavnom se svodi na tehnicke greske kojih ima mnogo vise nego sto mislimo. Sto se tice dometa pomenutih raketa gore: on nema presudan znacaj kada su moderni borbeni avioni u pitanju, kada je Avaksima i slicnim letelicama rec onda je druga prica. Sto se tice manevarskih sposobnosti SU aviona - Americki komentari su cista ljubomora. Svi znaju da je kobra manevar za koji ne postoji " lek " u odredjenim situacijama a sama litraza SU aviona od skoro 10 tona goriva cini ovaj avion neuhvatljivim za agresora na duzim stazama cak i kada se koriste dodatni rezervoari jer je agresor zamisljan da dolazi iz velike daljine ( u slucaju SU - 27; 33 ) i da je samim time vezan za avio tankove i dopunu goriva. Samim time, SU 27 je glomazan ali samo za avio bravure - na velikim visinama i brzinama je car. Vrlo brzo postize 1 mah i moze krstariti jako dugo u rezimu u kojem se stedi gorivo a takodje ce skoro uvek imati vise goriva nego bilo koji Americki avion dosao ko zna odakle na Ruskom nebu. Ruska tradicija u konstruisanju aviona je daleko bogatija i bolja od Americke, Americka se zasniva na Top Gan propagandi a Ruska na mudima pilota i genijalnosti konstruktora.
 
Sta reci....
 

Prilozi

  • ATT00012.jpg
    ATT00012.jpg
    49 KB · Pregleda: 46
СВОБОДА 4.376:
www.knights.ru/

Најбољи пилоти на свету, уз пробне пилоте КНААПО Сухоја.
Недавно сам на Дискаверију гледао пробне пилоте Локхид Мартина и смешни су.
Оно би смео и ја да изведем.

na osnovu cega si dosao do zakljucka da su oni najbolji na svetu?
na osnovu toga sto si gledao probne pilote?
da li ti znas sta je i kako leti probni pilot?

СВОБОДА 4.376:
Заборављате да постоје и симулатори.

simulatori?
onda sam ja AS, verovatno sam bolji i od rusa i od amerikanca zajedno.


СВОБОДА 4.376:
Вероватно им је храна ужасна, одела из 70тих, вероватно има и доста авиона у квару, али да немају горива, не верујем.

sta ce da rade sa gorivom, da ga sipaju u neispravne avione, i gladni da lete?

СВОБОДА 4.376:
Ови нон стоп истичу да су СУ маневри за аеромитинге а не за борбу, да су сувише предвидиви. Откуд они знају, шта Витежеви још знају а никад нису показали

a otkud ti znas?


СВОБОДА 4.376:
Руске ракете РВВ-АЕ(Р-77) номинално имају много већи домет од АМРААМ.
Практично је разлика мало мања, али опет имају предност. Посебно што ракете
КС-172 Новатор имају домет од 400км и служе за уништавање АВАКСа, ослонца америчке авијације.
Дакле, Су има предност над Ф-15, Ф-22 на свим растојањима.

AIM-120C, AIM-120D - obe imaju veci domet od R-77.
dakle, SU nema prednost nad f15
 
nesha taksista:
Ej, vi, bolesni rusofili, marsh iz Srbije. J**** vas Staljin, Putin, Abramovich i ostala govna.
Ћути бре ти болесни нацисто! Умеш само да пљујеш по свему што је руско и православно. У свакој трећој реченици напомињеш да <волимо Стаљина>!! *ебо те Стаљин твој. Млатите празну сламу и ти и овај твој SS ! Најбољи амерички пилоти су у <Top Gun>-у! Али, не вреди на такве издајнике трошити речи...
 
Sukhoi:
Ћути бре ти болесни нацисто! Умеш само да пљујеш по свему што је руско и православно. У свакој трећој реченици напомињеш да <волимо Стаљина>!! *ебо те Стаљин твој. Млатите празну сламу и ти и овај твој SS ! Најбољи амерички пилоти су у <Top Gun>-у! Али, не вреди на такве издајнике трошити речи...

Ti si zalostan. Drzis taj krsh od aviona za avatar i nik. Vishe od 70% tih ne moze da poleti.
 
nesha taksista:
Ti si zalostan. Drzis taj krsh od aviona za avatar i nik. Vishe od 70% tih ne moze da poleti.
Molim? Gde si to procitao, ili ko ti je rekao takvu glupost? Kad F-15 ne sme da krene na Mig-29(nas, kupljen pre 30 godina) nego salju dva (s' tim sto imaju sve podatke, a nas nema ni radar), to znaci da je F-15 bolji od Mig-a 29. A sto ne krene taj F-15 na Mig-31(sa zvevdom na repu) ????
 
Sukhoi:
Molim? Gde si to procitao, ili ko ti je rekao takvu glupost? Kad F-15 ne sme da krene na Mig-29(nas, kupljen pre 30 godina) nego salju dva (s' tim sto imaju sve podatke, a nas nema ni radar), to znaci da je F-15 bolji od Mig-a 29. A sto ne krene taj F-15 na Mig-31(sa zvevdom na repu) ????

:razz::razz::razz::razz::razz:
previse si ti slusao zorana :):)

vidi sta jos moze Su27

eject.jpg
 

Back
Top