VAZNO!!!

Misha :.

Primećen član
Poruka
510
Postovani,

Imam jedan mali zadatak za vas. Nije nista komplikovano i tesko i trazi samo malo vremena. Naime, rec je da je u Americkom senatu pokrenut postupak za donosenje rezolucije o otcepljenju Kosova (sto je, manje-vise, svima vec poznato). Onda je jedan od senatora pokrenuo na netu peticiju da bi prikupio dovoljno glasova i stavio na izglasavanje protivnu rezoluciju. Sve je zvanicne prirode i nije zezalica. Dajte da ne sedimo skrstenih ruku i pokusamo bar nesto da uradimo. Ne kazem da cemo nesto da promenimo i mozda je sve reseno, ali ajde da bar probamo.
Sajt je www.thepetitionsite.com/takeaction/905791187 . Do sada je peticiju potpisalo oko 55 000 ljudi, a potrebno je 100000, da bi bila validna. Najveci problem je sto mnogo ljudi ni ne zna za ovo. Ako mozete prosirite ljudima koje znate.

Hvala svima i kao sto znate ovo je duznost svakog patriote koji voli svoju zemlju, ne znam da li ce i koliko ce ovo pomoci, ali potrebno je na sve moguce nacine nesto pokusati...
RECJU, PISMOM, DELOM!!!

Pozdrav

Misha
 
Bi2:
Hvala, Misho. Potpisala.

Nema na cemu, ovo je nasa duznost, e sada je pitanje koliko je to od pomoci :(
Naravno uvek se treba truditi i na sve moguce nacine pokusati nesto, mislim da je ovo najmanje sto trenutno svi ovde mozemo da ucinimo...
Jer moramo da radimo RECJU,PISMOM, DELOM...

Veliki pozdrav

M
 
Misha :.:
Hvala svima i kao sto znate ovo je duznost svakog patriote koji voli svoju zemlju, ne znam da li ce i koliko ce ovo pomoci, ali potrebno je na sve moguce nacine nesto pokusati...
RECJU, PISMOM, DELOM!!!
Ne razumem zašto mi je ovo dužnost da bih bio patriota koji voli svoju zemlju...

Kakve veze imaju moja patriotska osećanja i trkanje po netu sa nekim američkim senatorom?

I, na kraju krajeva, moje mišljenje je da su "svi moguci nacini pokušani", tako da je ovo još jedna promoterska za*ebancija jednog Amera, koja sa Kosovom (i zavisnim i nezavisnim) nema blage veze, i u kojoj ne bih da učestvujem.

A sklon sam da poverujem i u Šakalovu matematičku formulu o nemam pojma koliko po jednom kliku...fina kinta...
 
lj_950:
Ne razumem zašto mi je ovo dužnost da bih bio patriota koji voli svoju zemlju...

Kakve veze imaju moja patriotska osećanja i trkanje po netu sa nekim američkim senatorom?

I, na kraju krajeva, moje mišljenje je da su "svi moguci nacini pokušani", tako da je ovo još jedna promoterska za*ebancija jednog Amera, koja sa Kosovom (i zavisnim i nezavisnim) nema blage veze, i u kojoj ne bih da učestvujem.

A sklon sam da poverujem i u Šakalovu matematičku formulu o nemam pojma koliko po jednom kliku...fina kinta...

:lol: :lol: :lol:....Dobro,i to stoji.
Umirila sam samo svoju savest. Ništa više. A, koliko love i kome ta lova ide u džep, šta da radim. Nas uvek nešto košta.
 
Nisam sigurna da potpisi tamo nekih ljudi tj. nas utice na glasanje u senatu ili stavljanje rezolucije na dnevni red. Prvo mi nismo njihovi drzavljani a drugo zna se kako se skupljaju potpisi da bi bili validni.
 
Misha :.:
... Dajte da ne sedimo skrstenih ruku i pokusamo bar nesto da uradimo. Ne kazem da cemo nesto da promenimo i mozda je sve reseno, ali ajde da bar probamo...
Vidi, dok se ti juriš sa tim senatorom, i predlažeš da ne sedimo skrštenih ruku, vidi našu braću kako šire džepove.

SRBI POVRATNICI PRODAJU KUĆE ALBANCIMA!

Kosovska Kamenica – Prema podacima Crvenog krsta u Kosovskoj Kamenici, u tom delu Kosovskog pomoravlja niko od proteranih Srba nije se vratio, iako su se neke porodice formalno uključile u programe za povratak.

– Nekoliko porodica koje su prihvatile da učestvuju u programu povratka spadaju u lažne povratnike, i prihvatile su novosagrađene kuće sa namerom da ih prodaju posle izvesnog vremena, ali ne i da tu stvarno žive. Imamo vikendaše koji su prodali sve što su imali, a dolaze da rade na Kosovu i primaju duple plate – rekao je sekretar Crvenog krsta Saša Pešić.
Press, 18. april 2007.
 
Hm, ma da... Kosovo je odavno izgubljeno...kad je trebalo...nije bilo pameti...samo pohlepa...sad je malo kasno...
Usput, primetio sam da se uglavnom za Kosovo bore i čuju...sirotinja raja koja tamo trenutno živi...po koji Srbin iz Srbije...po neki političar...čisto da ubije još koji poen... Oni koji su zbrisali osamdesetih se uopšte ne čuju, njih ne zanima...cccccc...gadan smo narod bre...
Evo ga i ovaj...na tuđoj muci hoće da zaradi...e pun mi je takvih...''poštenih''...
 
Šakal:
Hm, ma da... Kosovo je odavno izgubljeno...kad je trebalo...nije bilo pameti...samo pohlepa...sad je malo kasno...
Usput, primetio sam da se uglavnom za Kosovo bore i čuju...sirotinja raja koja tamo trenutno živi...po koji Srbin iz Srbije...po neki političar...čisto da ubije još koji poen... Oni koji su zbrisali osamdesetih se uopšte ne čuju, njih ne zanima...cccccc...gadan smo narod bre...
Evo ga i ovaj...na tuđoj muci hoće da zaradi...e pun mi je takvih...''poštenih''...
Ispravka. Sedamdesete su pitanju...:wink:
 
lj_950:
Vidi, dok se ti juriš sa tim senatorom, i predlažeš da ne sedimo skrštenih ruku, vidi našu braću kako šire džepove.

SRBI POVRATNICI PRODAJU KUĆE ALBANCIMA!

Kosovska Kamenica – Prema podacima Crvenog krsta u Kosovskoj Kamenici, u tom delu Kosovskog pomoravlja niko od proteranih Srba nije se vratio, iako su se neke porodice formalno uključile u programe za povratak.

– Nekoliko porodica koje su prihvatile da učestvuju u programu povratka spadaju u lažne povratnike, i prihvatile su novosagrađene kuće sa namerom da ih prodaju posle izvesnog vremena, ali ne i da tu stvarno žive. Imamo vikendaše koji su prodali sve što su imali, a dolaze da rade na Kosovu i primaju duple plate – rekao je sekretar Crvenog krsta Saša Pešić.
Press, 18. april 2007.
Da li ovim ljudima treba zamerati? Videli od drugih, pa što bi oni bili ludji?
 
Da li ovim ljudima treba zamerati? Videli od drugih, pa što bi oni bili ludji?
Što ja ovde, u Šumadiji ne mogu da vidim od nekog, a već sam lud?

I neka mi zamera kogod hoće!

Nego, neće niko zemlju ni džabe!!!

A, ako si pomislila da im ja zameram, grešiš. Ja odavno (od 1978.) tvrdim da je reč o čistoj ekonomskoj migraciji stanovništva.

Šiptari pritiskaju one koji uzmu kaparu, pa posle kao ne bi prodali, jer su dobili bolju cenu.

Živeo sam u Đakovici (1975-78.) i odlično znam obe populacije. Šiptari su pokupovali kosovsku zemlju od Srba i imaju validne dokumente o tome.
 
Hm, ybt. bio sam na ORA osamdeset i neke u Mitrovici...radili po okolnim selima...vrlo malo šiptara...posle samo desetak godina...vrlo malo Srba...prodali i zbrisali i niko ih nije maltretirao...kao što Lj reče...čista ekonomija...
 
kakva ekonomska migracija, ne pricajte gluposti ljudi. nemozete na osnovu nekoliko loshih slucajeva lupetati nesto sto postaje jeko omiljeno kao opravdanje cedistima i ostalim neprijateljima. Svakako je bilo maltretiranja i to mnogo ruznih necovecnih stvari koje su glavni uzrok migracije. od osamdesetih (mozda cak i pre) prvo blago i sporadicno pa sve do zverskih metoda.

a ovo mi stvarno deluje neozbiljno. . .mislim internet peticija za americki senat
 
KLazar:
kakva ekonomska migracija, ne pricajte gluposti ljudi. nemozete na osnovu nekoliko loshih slucajeva lupetati nesto sto postaje jeko omiljeno kao opravdanje cedistima i ostalim neprijateljima. Svakako je bilo maltretiranja i to mnogo ruznih necovecnih stvari koje su glavni uzrok migracije. od osamdesetih (mozda cak i pre) prvo blago i sporadicno pa sve do zverskih metoda.

a ovo mi stvarno deluje neozbiljno. . .mislim internet peticija za americki senat
Prvo, ne prikačinji ovakve neprimerene reči bez nekog valjanog razloga!

Drugo, u mom naselju od 80 kuća ima preko 20 doseljeničkih. Prva porodica se naselila 1969. godine.

Treće, živeo sam u Djakovici 1975-78. godine i radio kao oficir – komandir karaule na Morini.

Četrvto, ne verujem često štampi i ostalim medijima, pogotovo kada laprdaju o nekakvom KAMENOVANJU, a sa nekoliko kamenica pogođeno samo prednje ili neko bočno staklo na autobusu... itd, itd...
 
lj_950:
Prvo, ne prikačinji ovakve neprimerene reči bez nekog valjanog razloga!

Drugo, u mom naselju od 80 kuća ima preko 20 doseljeničkih. Prva porodica se naselila 1969. godine.

Treće, živeo sam u Djakovici 1975-78. godine i radio kao oficir – komandir karaule na Morini.

Četrvto, ne verujem često štampi i ostalim medijima, pogotovo kada laprdaju o nekakvom KAMENOVANJU, a sa nekoliko kamenica pogođeno samo prednje ili neko bočno staklo na autobusu... itd, itd...

Prvi, drugo i trece nisam bas najbolje razumeo izvinjavam se ako ti nije problem pojasni

A cetvrto je pogresno. tacno je da treba imati u vidu da se mediji koriste u propagandne svrhe, ali tu su i cinjenice i zrtve.
"sa nekoliko kamenica pogodjeno samo prednje ili neko bocno staklo na autobusu" suvise olako, naivno, normalno si ovo napisao
sad zamisli sebe sa porodicom, malom decom . . . koji su prestravljeni i koji nisu u stanju da shvate zasto se ti ljudi kojih ih gadjaju ponasaju tako zasto im upucuju najstrasnije pretnje i najgore psovke. roditelji nisu u stanju to da sprece. To mogu biti velike traume a situacija je potpuno realna. Koliko bi njih reklo zajebi sve ovo i cao proda to sto ima i bezi sto dalje - je li to na ekonomskoj osnovi ili pod pritiskom.
i za vreme rata 41-45, i 75 i 78 i osamdesetih pa do danas Srbi su dole izlozeni raznim vidovima maltretiranja, zastrasivanja (verovatno ti je poznat i slucaj Martinovic sto je veoma bitno jer nakon toga izrazenije i intenzivnije dolazi do seobe) itd. Od blazih varijanti pa sve do najtezih. Uvek su se ponasali tipa ono da puste psa na coveka samo zato sto je srbin, da mu zapale seno, zakolju stoku obicna zulumcarenja cisto da im napakoste a onda dodju sa parama iz Svajcarske i tako dalje. Srbi su naravno bili u manjini pa fakticki nisu nista mogli do kraja osamdesetih i devedesetih i se nisu ponasali toliko zverski kao oni ****** ipak mi nikad nismo bili slozni. . . .
 

Back
Top