kupoholicarka

Ja sam onda paranoicni hrcak..... Cim pocnem da koristim kozmetiku i sl, odmah kupujem novu, da imam rezervu, za svaki slucaj... Sve imam u dpulikatima, ili po 10 vrsta iste stvari, mleka, krema, pasti, cetkica.... A garderobu, pa, uzdrzavam se, ali kad mi se "otvori dizna", onda sam k`o mecava, treba mi nosac do kuce. A najgore sto me to drzi po nekoliko dana
 
najgore je kad te pusta po nekoliko dana :wink:; ili kad te ne pusta uopste, ima i takvih

monty python's flying circus "a mi smo ziveli u kartonskoj kutiji na sred puta, i svako vece nas je tata vilama izbacivao napolje, a jeli smo kamencice sa puta" :lol:
 
lako je vama sto radite ja sam jos na grbaci roditelja i kad mi nesto treba moram da molim...

eh valjda cu se i ja uskoro zaposliti pa onda samo za sebe...

mislim i da imam svoje pare da ne bih bila kupoholicarka, a ne bih ni emotivne probleme resavala kupovinom, jednostavno kad mi se nesto svidi volela bih da istog trenutka mogu to i da kupim naravno ne svakodnevno...
 
ja kad sam bil na grbaci roditelja sam gladovala,nisam jela u skoli da bih kupila sebi neki dezodorans ili slicno.dzeparac mi je bio taman za dve kifle npr,zamisli koje je to gladovanje bilo!
ja neke pare jednostavno MORAM da potrosim,medjutim u poslednje vreme se trudim da te kupovine budu promisljene i da mi ta stvar koristi.i onako visak para delim jedan deo na stednju drugi na uzivanje,tako nisam isfrustrirana ni u jednom smislu.imam rokovnik u kojem pisem neke intimne stvari,kao sto su destinacije na koje cu ici.e pa imam i listu stvari koje zelim,onako vecih stvari.u februaru sam precrtala novi auto,koje je uzivanje bilo povuci crtu preko onih slova.:D za neku nedelju ce doci na red i laserska epilacija(pa i to je soping?)
posle toga?joj ne smem da kazem
 
ko bre?ma nema testa,to ja pokusavam da ih razvrstam po kategorijama,a i vi ste pozvane da izmislite nove
impulsivna narkomanka marina je nastala ukrstanjem dve vrste,a divlja trebovanka i ne zasluzuje da se nazove kupoholicarkom:lol:
 
Ja ne mogu sebi da odredim podvrstu-kupujem uvek kada sam u prilici i pri parama.Nije uopste vazno da li sam srecna,tuzna,itd......ako imam para ja odmah idem u kupovinu.Medjutim,nije mi trip da kupujem sve,najvise uzivam kad kupujem obucu,mislim da bih mogla svaki dan da kupujem po jedan par cipela(a ko ne bi!?).Ponekad se smorim kada kupujem farmerke.....ono vidim neke bas extra,kao moj broj,onda ih probam i ne odgovaraju mi......onda mi bude tesko.........
 
praktichna i impulsivka
mada se to kod mene svede na neku hranu .....chokolade....?????
shtekujem shtekujem shtekujem ...pazim kupujem kad treba uglavnom...pa prsnem i ode sve... ali na hranu???
hm necu da zivim s kreditima
tipa kupim sebi kafu a znam da mogu i bez toga i znam da mi ide dzeparac ali eto kao udovoljim sebi iao znam da ne mogu svaki dan
da uglavnom kupujem sebi retko cascavam ??
 
deluje lepo kad imash puno para i kupish ono stho pozelish...mada sigurno i to ima neke nedostatke...isposnichki zhivot i chiste dushe ; )))
mislim da bih vishe kupovala garderobu i to impulsivno....ono sta mi se dopadne
mozda i ne bih mozda se varam..mozda bih bila prakticna....nekad sam kupovala bizuteriju pa nicemu ne sluzi sada
 
hanibal77:
ja kad sam bil na grbaci roditelja sam gladovala,nisam jela u skoli da bih kupila sebi neki dezodorans ili slicno.dzeparac mi je bio taman za dve kifle npr,zamisli koje je to gladovanje bilo!
ja neke pare jednostavno MORAM da potrosim,medjutim u poslednje vreme se trudim da te kupovine budu promisljene i da mi ta stvar koristi.i onako visak para delim jedan deo na stednju drugi na uzivanje,tako nisam isfrustrirana ni u jednom smislu.imam rokovnik u kojem pisem neke intimne stvari,kao sto su destinacije na koje cu ici.e pa imam i listu stvari koje zelim,onako vecih stvari.u februaru sam precrtala novi auto,koje je uzivanje bilo povuci crtu preko onih slova.:D za neku nedelju ce doci na red i laserska epilacija(pa i to je soping?)
posle toga?joj ne smem da kazem

pa stha je tu impulsivno rekla si da si impulsivka
 
Andjelka777:
Ja sam onda paranoicni hrcak..... Cim pocnem da koristim kozmetiku i sl, odmah kupujem novu, da imam rezervu, za svaki slucaj... Sve imam u dpulikatima, ili po 10 vrsta iste stvari, mleka, krema, pasti, cetkica.... A garderobu, pa, uzdrzavam se, ali kad mi se "otvori dizna", onda sam k`o mecava, treba mi nosac do kuce. A najgore sto me to drzi po nekoliko dana

Тако и ја. Једном сам нагомилала 5 истих сенки за сваки случај. Претпостављам да нећу ни прву резерву потрошити пре него што истекне рок трајања. :?

А има и оно - купим нешто што ми се толико свиђа да нећу да носим / користим док се не осигурам, тј. док не купим резерву. :shock:
 
ultrared:
vidiš, ja kupujem samo kad sam u dobrom raspoloženju, odnosno kad sam srećna i zadovoljna, jer me šoping još dodatno uveseljava i opušta. emocije ne lečim kupovinom.

Kupujem i ja u dobrom raspolozenju naravno ali sam primetila da kad sam down moRam da si kupim nesto :)
 
ja sam citala "Dnevnik jedne kupoholicarke" to je jaaako super interesantna knjiga ali uvecava apetit za kupovinom jer glavna junjakinja sa toliko strasti opisuje detalje kao predivne sjajne kese i zvuke kasa u prodavnicama i VISA i master kartice koje svetlucaju
prava zavisnica
 

Back
Top