da li je danas sramota znati kuvati?

zgodnjikava

Zainteresovan član
Poruka
192
E,pitam ja vas da li je sramota sto volim da kuvam?
Ne mogu vise da jedem po pekarama,raznim kioscima i sl.,za restorane i nemam bas para,ali i nije to kao kada sam spremas.
E a najgore ,kad kazem da ja BAS VOLIM da kuvam,svi su u fazonu....ma daj breee.
Pa sto,jel' to sramota??? :oops:
 
mojra:
zavisi koliko godina imas. sada kada imam khm, 31, ne mogu da isteram iz kuce te ribe i frajere sto prevrcu ocima na tako nesto...
banalno je l'
doduse kod njih se jos uvek jede pizza iz zamrzivaca za veceru, ali to je tako cool :lol:


pa jest'...oni u gradu subotom, a ti seckaš tetrapak i pereš konzerve da te ne kazni opština ( : .......šalim se......

koovanje je genijalna stvar...ne stalno, ali povremeno može da lepo legne...... da bi posle opet legli...jedenje je bre gubljenje vremena..........al je lepa hrana zadovljstvo svih čula.........
 
nivea_soft:
Znam,i moje drugarice su u fazonu-ne znam da kuvam i ne zelim da naucim.A ja opet obozavam da petljam po kuhinji,ali mrzim da perem sudove.Ali za mog decka to mi je veliki plus :) Bas nas briga ako je to nekome blam,vazno da je nama zadovoljstvo.

O,pa to je jos dodatni motiv,kada kuvas za voljen(og)e !!!! :)
I ja mrzim da perem sudove,ali jos vise mrzim haos u kujini,tako da....
 
nije sramota sto bi bila.
mene je vise sramota sto ne znam bas da kuvam najbolje onako za svaki dan...znam pitu od jabuka i od sira, neke specijalitete od ribe i morskih plodova,ali je mogucnost da se moje kulinarske sposobnosti tako manifestuju minimalna :(
sto je najgore,i ne volim bas da provodim vreme u kuhinji,a trebalo bi da naucim,znam da ce mi kad tad veoma zatrebati.
 
Mene mama nije nikad uvodila ukuhinju. I odem ja sa deckoman prvo zimovanje, doduse u Bg... U njegovom stanu... Da vidis kako sam se snasla. Prvi dan sam, sto je bitno, smislila sta cemo jesti, a potom i napravila to...

Sada kuvam sve i volim da kuvam. Problem je sto sam na poslu do dva ipo, a ogladnimo do tri i nisam u mogucnosti da s razmasem.

Ipak, nisam nailazila na neke kritike oko kuvanja. Radije su mamine dokone curice pricale kako to nije nista, znaju i one i jos bolje... Ja kazem, sve mogu, ali jaje da razbijem kako valja, ne, pa da me ubijes! A one uglas - iju, ne zna da razbije jaje...
Sad curice otisle od mamice soje mije i kukaju kako im je jedino kuvano jelo supa iz kese i kuvane virsle sa senfom... Ti likovi koji se uzasavaju kuvanja, toliko da kritikuju one koji to vole, ocigledno nisu bili u mojim drustvenim krugovima...
 
ja bas volim da kuvam i znam da kuvam.oduvek sam to volela...sad imam 21 godinu i sve zivo znam da skuvam....nesto mi i ne uspe uvek bas najbolje al se trudim i bas volim da petljam po kuhinji....ne volim bas da perem sudove,ali..kad se mora mora se...mrzim brlog u kuhinji..tako da....
a sto se sramote tice...pa ne znam sta je danas ljudima...devojke me obicno zgrozeno gledaju i kao prevrcu ocima....meni je mnogo veca glupost kad devojka ne zna osnovne stvari da spremi i prenemaze se....
a sto se momaka tice svi su odusevljeni i to mi je samo plus..veliki.....
narocito u americi...muskarci tamo su odusevljeni kad cuju da znas da kuvas,a tek kad probaju...

tako da.....nema zasto da vas je sramota.:-)
 
zgodnjikava:
E,pitam ja vas da li je sramota sto volim da kuvam?
Ne mogu vise da jedem po pekarama,raznim kioscima i sl.,za restorane i nemam bas para,ali i nije to kao kada sam spremas.
E a najgore ,kad kazem da ja BAS VOLIM da kuvam,svi su u fazonu....ma daj breee.
Pa sto,jel' to sramota??? :oops:


nije bwe boli te ćošak :lol:

I ja volim samo ne voliom srpska jela jer se dugo prave
volim povrćke i tako to
supe
boli te Q
može ti se :P
 
moonja:
pa jest'...oni u gradu subotom, a ti seckaš tetrapak i pereš konzerve da te ne kazni opština ( : .......šalim se......

al' u pravu si skroz, ne sporim :lol:
druze moonjo, ja ne postizavam da idem subotom u grad, da kuvam i da seckam tetrapak. prihvatam kritiku, i obecavam da cu konzerve da perem petkom od sad pa na dalje. za sve su druze moonjo, krive one drugarice sto ne peru konzerve i jedu samo pizze, one su meni smoonjive
drugarski pozdrav
 
e kao da je danas bitno sto ti znas da kuvas?mislis da neki nezenja virka na zenski kutak,pa da te zapazi?eee njima je dovoljno da znas da ispeces meso i napravis pomfrit,zavijes sarmu,,yebe im se za kineske perverzne salate,povrcne varijante,i supice...
ja sam tako razmisljala,jbt ja se mlatim tu u kuhinji,kosa mi upija mirise,ma ni za minimalac nije,za cije babe zdravlje???lepo narucim iz restorana,jeftinije mi dodje,ili kupim polu gotova jela,ajde mojra reci da nisu super magijevi sosovi iz tetrapaka?
i tako,umem al zabole me
samo ti kuvaj nije sramota ali nije ni big deal:D
 
hanibal77:
e kao da je danas bitno sto ti znas da kuvas?mislis da neki nezenja virka na zenski kutak,pa da te zapazi?eee njima je dovoljno da znas da ispeces meso i napravis pomfrit,zavijes sarmu,,yebe im se za kineske perverzne salate,povrcne varijante,i supice...
ja sam tako razmisljala,jbt ja se mlatim tu u kuhinji,kosa mi upija mirise,ma ni za minimalac nije,za cije babe zdravlje???lepo narucim iz restorana,jeftinije mi dodje,ili kupim polu gotova jela,ajde mojra reci da nisu super magijevi sosovi iz tetrapaka?
i tako,umem al zabole me
samo ti kuvaj nije sramota ali nije ni big deal:D

Ma ne bre,ja sam isto za varijantu,olaksaj sebi zivot kako god mozes !!!
Ali znas ono,poenta je,sta je danas SRAMOTA, a sta je cool ?!
p.s. naravno bele carape su bas cool....!!!!! ;)
 

Back
Top