da li je danas sramota znati kuvati?

NATASA_7:
Ja sam,sticajem okolnosti,morala da naučim da kuvam još sa 14 god.Ne mogu reći da sada baš uzivam dok kuvam,ali "Što se mora,nije teško" Mrzim da jedem ona grozna peciva po pekarama koja su prepuna raznih otrova i aditiva,pa su onako"zdravo i lepo"narasla! A,hamburgere,pljeskavice,roštilje i slične gluposti po kioscima i restoranima ne jedem jer sam vegetarijanac(a,i grozno mi je da mi neko tamo sprema klopu koga i ne vidim,odmah pomislim na razne tudje DNK koje mogu da pojedem)To je samo u izuzetnim situacijama.OK.lepo je to kad sedneš,naručiš i dok čavrljaš ono eto klope! Ali,ipak uvek imam neku dozu podozrenja o načinu i kvalitetu spremanja te klope.Verovatno preterujem,ali takva sam.Dok sam radila,uvek sam nosila od kuće klopu.Poneki su me čudno gledali,ali ja sam bila zadovoljna.
A,daleko od toga da je sramota znati kuvati.Onaj ko tako misli verovatno pati od nekog kompleksa i nije vredan trošenja vremena i živaca.


shto sa 14 godina neka frka??
e kako nadoknadjujesh nedostatak mesa? jaja riba ili si vegan
 
hello_world:
shto sa 14 godina neka frka??
e kako nadoknadjujesh nedostatak mesa? jaja riba ili si vegan

Odselila se od roditelja zbog školovanja,a bilo je ono užasno vreme inflacije i tih gluposti,pa sam 2xgodišnje(za raspuste)išla kući.U međuvremenu sam morala da kuvam od namirnica koje su mi slali.Ali danas ima to i svojih prednosti(zato ja kažem-Ko zna zašto je to dobro! kad se desi nešto loše ili nešto što ne razumem)

Ni do tada nisam baš nešto obožavala meso(bilo je dobro samo za izbegavanje),ali posle raznih"specijaliteta"koje sam,htela-ne htela morala tada da jedem,sada kad ne moram,sa zadovoljstvom ih izbegavam!

A,što se tiče nedostatka mesa i njegovih"vrednosti"za organizam,mislim da čovek može da funkcioniše savršeno i bez njega.Mislim na otrove koji se stvaraju konzumiranjem mesa.(Ej,mogla bi da se otvori nova tema na tu temu,u fazonu"Mesožderi VS Vegetarijanci") Ja savršeno funkcionišem i bez mesa,i to sa skoro svakodnevnim zahtevnim fizičkim aktivnostima(trčanje,vožnja bicikla,pilates itd..).Hemoglobin mi je na optimalnom nivou kao i ostali parametri krvi.Istina,ja nisam onaj strogi vegan koji jede samo zeleniše i sirovu hranu.Moja kategorija se zove Ovolaktovegetarijanac.Oni jedu i mlečne proizvode i žitarice.Verovatno je malo teže izbalansirati ishranu isključivim veganima(skuplje je,jer je kod nas sve naglavačke),a i teže je naći sve te namirnice koje bi trebalo jesti,pogotovu u manjim gradovima.Mada,vidim da se polako razvijamo i u tom pravcu,što mi je drago! Treba samo isplanirati dobru i raznovrsnu ishranu.U početku treba više vremena,ali kasnije je to sve mnogo lakše i brže!

Al`sam se ja uživela :shock:
Evo,neću više! :wink:
 
Tuzni_patak:
Šta misliš zašto ljudi rade skautske kampove i planinarenje?
Kroz neka znanja čovek nauči da drugačije sagledava svet, da se odnosi prema njemu.
Kroz mnoga znanja si naučila da budeš žena.
Zato te muškarac i tretira kao ženu.
Naučila si i da se postaviš kao žena , da privučeš i izabereš muškarca koji je sa sličnim shvatanjima domaćinskog....
Iz toga obično sledi da početna znanja ne budu potrebna radi njih samih.
Ako nema potrebe ostaće odnos , stavovi, u ovom slučaju žena i muškarac domaćini...

Sve si u pravu, Patče!!! ;)
 
Ja volim da kuvam, ali samo onda kada to zelim...jos uvek nisam primorana da to radim svaki dan.
Nikada ne spremam nista po receptu, vise volim sama da experimentisem, i ..uglavnom niko se nije zalio:) Jedino..za slatkise,torte..e,tu sa duduk, valjda zato sto ne volim da ih jedem?:)
 

Back
Top