da li je danas sramota znati kuvati?

zgodnjikava:
E,pitam ja vas da li je sramota sto volim da kuvam?
Ne mogu vise da jedem po pekarama,raznim kioscima i sl.,za restorane i nemam bas para,ali i nije to kao kada sam spremas.
E a najgore ,kad kazem da ja BAS VOLIM da kuvam,svi su u fazonu....ma daj breee.
Pa sto,jel' to sramota??? :oops:

Ma kakva sramota!!!
Zasto? To su glupache koje to pricaju,...meni je bas extra kad zensko zna da kuva ali ono bas bas bas da kuva...a ne pecena jaja sa sunko i testo....
 
zgodnjikava:
E,pitam ja vas da li je sramota sto volim da kuvam?
Ne mogu vise da jedem po pekarama,raznim kioscima i sl.,za restorane i nemam bas para,ali i nije to kao kada sam spremas.
E a najgore ,kad kazem da ja BAS VOLIM da kuvam,svi su u fazonu....ma daj breee.
Pa sto,jel' to sramota??? :oops:

Ja OBOZAVAM da kuvam! A tek sto volim da pravim kolace! Ako ikad propadnem u struci kojom se bavim, radila bih tako nesto, neki restoran i sl.
Sta ti je, pa ko se jos stidi onoga sto zna!
Prva ne volim da jedem suvu hranu, a zamisli tek da uvalis detetu tako nesto...uzas!
Ja sam ZA kuvanje...e sad, ako neko ne voli, a moze da plati nekog da to radi umesto njega, zasto da ne! Ima zena koje ne vole! Ali danas je to malo i trend, ali eto, ja se ne povodim za istim!
 
f025.gif
 
zgodnjikava:
E,pitam ja vas da li je sramota sto volim da kuvam?
Ne mogu vise da jedem po pekarama,raznim kioscima i sl.,za restorane i nemam bas para,ali i nije to kao kada sam spremas.
E a najgore ,kad kazem da ja BAS VOLIM da kuvam,svi su u fazonu....ma daj breee.
Pa sto,jel' to sramota??? :oops:

Em zgodnjikava, em voli da kuva....
Biraj momka da vredi , da im sve voda ide na usta, i ne brini....
Kad počnu da zavide, dohvatiće i one, ili će da zamuknu.....
Što žene ne razlikuju površno ponašanje od angažovanog ponašanja?
Svi će se okrenuti za golom ženom na ulici, ali je neće svi ili čak ni niko povesti kući.
 
zgodnjikava:
E,pitam ja vas da li je sramota sto volim da kuvam?
Ne mogu vise da jedem po pekarama,raznim kioscima i sl.,za restorane i nemam bas para,ali i nije to kao kada sam spremas.
E a najgore ,kad kazem da ja BAS VOLIM da kuvam,svi su u fazonu....ma daj breee.
Pa sto,jel' to sramota??? :oops:

E svasta...Da li je danas sramota biti zena, majka? Mislim, daj...To je bre, veliki plus...Jos ako to dobro radis, iha...Kamo ti samopouzdanje kad se pitas tako nesto>
 
zgodnjikava:
E,pitam ja vas da li je sramota sto volim da kuvam?
Ne mogu vise da jedem po pekarama,raznim kioscima i sl.,za restorane i nemam bas para,ali i nije to kao kada sam spremas.
E a najgore ,kad kazem da ja BAS VOLIM da kuvam,svi su u fazonu....ma daj breee.
Pa sto,jel' to sramota??? :oops:

Ovo je stvarno jedno od najbudalastijih pitanja koja sam čula :) Da si bar pitala da li je sramota biti stručnjak za felacio, pa i da shvatim... negde... svašta...
 
Sramota su neke druge stvari al' ne i znati kuvati.
Dok sam bila mala a kasnije i u srednjoj školi- majka me učila svim kućanskim poslovima i još slala na sve moguće kurseve za koje bi čula (Bagat-ovo šivenje, ikebana :-? :-? , engleski jezik). Sve po principu- ako,ako, žensko si, ko zna za kog(čitaj:kakvu budalu) ćeš se udati i kako će te tretirati, i koliko ćete biti imućni...
Udala se - dobro. I ne za budalu. Tretira me kao ŽENU , u pravom smislu te reči. Nemam potrebu da primenim "svo stečeno i naučeno" znanje. U početku braka sam kuvala i to jakooo dobro. Kasnije- ne.Imam ženu koja to radi po kući, nedeljom idemo u restoran.
Mada, s vremena na vreme, imam izlete u kuhinji- za našu dušu...
 
marina.c:
Sramota su neke druge stvari al' ne i znati kuvati.
Dok sam bila mala a kasnije i u srednjoj školi- majka me učila svim kućanskim poslovima i još slala na sve moguće kurseve za koje bi čula (Bagat-ovo šivenje, ikebana :-? :-? , engleski jezik). Sve po principu- ako,ako, žensko si, ko zna za kog(čitaj:kakvu budalu) ćeš se udati i kako će te tretirati, i koliko ćete biti imućni...
Udala se - dobro. I ne za budalu. Tretira me kao ŽENU , u pravom smislu te reči. Nemam potrebu da primenim "svo stečeno i naučeno" znanje. U početku braka sam kuvala i to jakooo dobro. Kasnije- ne.Imam ženu koja to radi po kući, nedeljom idemo u restoran.
Mada, s vremena na vreme, imam izlete u kuhinji- za našu dušu...

Šta misliš zašto ljudi rade skautske kampove i planinarenje?
Kroz neka znanja čovek nauči da drugačije sagledava svet, da se odnosi prema njemu.
Kroz mnoga znanja si naučila da budeš žena.
Zato te muškarac i tretira kao ženu.
Naučila si i da se postaviš kao žena , da privučeš i izabereš muškarca koji je sa sličnim shvatanjima domaćinskog....
Iz toga obično sledi da početna znanja ne budu potrebna radi njih samih.
Ako nema potrebe ostaće odnos , stavovi, u ovom slučaju žena i muškarac domaćini...
 
OOO gde bre sramota, sramota je reci da je to sramota :?
Ja kuvam i to veoma mastovito, a za dobre specijalitete ne treba ni mnogo vremena ni lomnjenja po kuhinji znaci masta, mnogo zacina, preliva, povrca mnogo boja idi bre...
Ja kuvam za mog momka i on za mene jedino me nekada nervira kada mu dodju one bubice pa mi pametuje i ispravlja moje kulinarske vestine :( Al tako je to kad ti je decko kuvar :-)
 
Ja sam,sticajem okolnosti,morala da naučim da kuvam još sa 14 god.Ne mogu reći da sada baš uzivam dok kuvam,ali "Što se mora,nije teško" Mrzim da jedem ona grozna peciva po pekarama koja su prepuna raznih otrova i aditiva,pa su onako"zdravo i lepo"narasla! A,hamburgere,pljeskavice,roštilje i slične gluposti po kioscima i restoranima ne jedem jer sam vegetarijanac(a,i grozno mi je da mi neko tamo sprema klopu koga i ne vidim,odmah pomislim na razne tudje DNK koje mogu da pojedem)To je samo u izuzetnim situacijama.OK.lepo je to kad sedneš,naručiš i dok čavrljaš ono eto klope! Ali,ipak uvek imam neku dozu podozrenja o načinu i kvalitetu spremanja te klope.Verovatno preterujem,ali takva sam.Dok sam radila,uvek sam nosila od kuće klopu.Poneki su me čudno gledali,ali ja sam bila zadovoljna.
A,daleko od toga da je sramota znati kuvati.Onaj ko tako misli verovatno pati od nekog kompleksa i nije vredan trošenja vremena i živaca.
 

Back
Top