UVOZ IZ KINE

vazon

Primećen član
Poruka
536
Ukoliko mislite da u Kini postoji neka roba koja bi bila zanimljiva za vas, javite nam se i mi ćemo uvesti robu za vas.

Javite nam koja vam roba treba, mi ćemo je potraziti i zatim vas obavestiti šta smo pronasli i po kojoj ceni. Ako budete zadovoljni cenom, uvozimo robu.

Duže godina poslujemo sa mnogobrojnim kineskim kompanijama, te imamo iskustva u poslovanju sa njima.

Pišite na sredicedoo@yahoo.com
 
Pozdrav svima ! Kao sto kaze sam naslov radi se o uvozu iz Kine, pokusacu ukratko da vam objasnim proceduru kao i moj interes u celoj ovoj prici.
Imam ljude koji su trenutno u kini i koji rade na nalazenju zahtevane robe ,skladistenju i transportu. U principu vazno je da znate sta bi uvozili kao i karakteristike proizvoda gde dolazimo do cinjenice da uopste ne treba da idete u Kinu, trosite gomile novca i na kraju vrlo moguce nista ne uradite..vec za vas to odrade drugi..dogovorite se o ceni, kvalitetu proizvoda, ceni transporta i svemu ostalom i roba vam stize direktno u Srbiju.Ipak za ljude koji bi da idu i sami nadju odredjeni proizvod, ugovore cenu i dogovore sve ostalo, tu su ljudi koji bi vas sacekali i usmerili gde da trazite u kom delu grada, kojim fabrikama i naravno isli sa vama.

Ali kao sto sam vec rekao, veoma je vazno da znate sta bi uvezli !!! Bilo da je to namestaj za kucu, kade, sanitarija, garderoba, tehnika, razne sitnice pa cak i ekseri...:)
Problem je u tome sto ako ne znate sta bi radili niko vam tu ne moze pomoci..U principu nemate gde da vidite neki proizvod osim ako ne odete tamo, a ici tamo a ne znati zbog cega je velika greska..Na internetu mozete videti jedan mali deo robe koja postoji tamo..ali pokazalo se da iza tih ponuda i sajtova stoje uglavnom prevaranti koji vam sve obecavaju da bi se na kraju ispostavilo da je to klasicna prevara ili u najboljem slucaju preprodavac.

Moj interes u svemu ovome je odlazak u Kinu i distribicija robe nasim ljudima kao i sve ostalo sto ide uz to a mozda bih i ostao tamo ;)
Ja konkretno nemam pocetni kapital koji bih mogao da ulozim u neki ozbiljniji biznis, sto je uzasno jer imam dobre kontakte i ljude od poverenja u Kini..Tako da sam se za sada bazirao na sitnice koje same po sebi donose interesantnu zaradu a to je tehnika, sredio i ugovorio konkretno uvoz neke garderobe kao i interesantnu kolicinu parketa konkretno laminata .
Eto to je otprilike to...nadam se da sam zainteresovanima objasnio ukratko kako sve funkcionise i naravno ostajem otvoren za bilo kakve interesantne predloge bilo da se ticu uvoza, nekog zajednickog posla ili bilo cega vezano za ovu temu .

Sve najbolje:-)
 
Sto se tice uvoza iz Kine kontakt mozes ostvariti preko maila.Sve ozbiljnije kuce imaju prezentacije na cd i uzoreke koje ti salju na adresu....Ako si malo inteligentniji mozes proveriti poslovanje svakog preduzeca u kini.Na sajtu "alibaba" reklamira se vecina kineskiih firmi.

Jel znas ti kineski?
 
Da, znam kako da ostvarim kontakt ..jer imam svoje ljude tamo i firmu koja to radi vec godinama..A sto se tice poslovanja preko interneta sa kinom...ako si iole upucena znas da to bas ne ide tako...Tek kada uspostavis saradnju sa firmom iz kine i kada radis neko vreme mozes da narucujes preko interneta od njih, pod uslovom da radis neke ozbiljnije kolicine i naravno da je neko pre toga bio u kini i dogovorio sve...Inace dolazis do goooomile prevara...konstruisanih firmi koje ne postoje ili ko zna kojih preprodavaca koji ti sve lepo obecavaju ..a kada trebas da dobijes ono sto si platio ?! E tu nastaje problem..
Da ne duzim..mislim da nisi dobro procitala moj tekst..a i da nisi dovoljno upucena u sve...Inace na sajtu alibaba ne postoji ni delic onoga sto se proizvodi u kini..Na tom sajtu cak ne postoji ni deeelic fabrika koje su prilicno jake u kini kao ni proizvoda !!! ...Na tom sajtu se moze naci nesto..ali je to daleko od onoga sto zaista postoji u kini kao i daleko od realnih cena u kini...itd itd itd...
Eto nadam se da sam ti makar malo pomogao i priblizio kako otprilike to izgleda...pozdrav i sve najbolje !
 
mmmmmm, kako da znamo da ti nisi jedan od tih prevaranata?!
prilicno smo zainteresovani za uvoz iz kine i ukoliko si ozbiljan reci kako da te kontaktiramo. radi se o galanteriji za kupatilo, najverovatnije
 
Pozz lisac :)
Muzicku opremu je moguce ovoziti iz kine....Mada su cene kvalitetne robe u Kini slicne kao i svuda u svetu...Za instrumente ne znam...
Znam da je za neke stvari potreban atest a za neke ne ..
Ali trenutno je nastao neki problem sa nasom carinom ..Tako da bih ti preporucio da sacekas jos malo dok se stvari ne srede...Drzava pravi veliki problem i naravno delta koja pokusava da preuzme totalnu kontrolu nad svim i svacim..Necu sada da pricam o tome jer se jako iznerviram..Onaj miskovic je totalna budaletina i olosh...uhh popizdim....

Nego ko ih j...za sada bi mogao da se raspitas o cenama i slozis kockice da bi video da li ti se isplati ili ne...Ja ti za sada mogu pomoci u nekim informacijama...ali mi posalji sta bi konkretno radio i koje su to kolicine ?
Kao sto rekoh trenutno je situacija malo zategnuta zbog svega...ali sredice se uskoro...Trenutno par ljudi ukljucujuci i mene ceka vec tri meseca na neki pomak....Eto toliko od mene pa se cujemo...pozz
 
Pozz svima...
Donqihote - nisam siguran za to staklo...ali mislim da moze..pitacu danas u toku dana..ostavio sam ti mejl na pp.

Croasan...hvala na ponudi, ali kao sto sam vec rekao ja trenutno nemam sredstava za neki ozbiljniji uvoz..A da npr..krenemo za neke sitne pare da se cimamo i uvozimo nesto je cista propast :)
Cekam na uzorke nekih proizvoda koji su vec naruceni i to pre par meseci...ali to su opet ozbiljni ljudi koji tacno znaju sta hoce i tu se naravno radi o vecoj kolicini...Kada se nesto konkretno desi obavesticu vas, kao i kada budem imao nesto konkretno od robe i cena za sta ja mogu da garantujem...Ovako mozemo samo da presipamo iz supljeg u prazno i ne uradimo nista...Potrebno je da znas koju robu potrazujes i da ti treba kolicina te robe da bi dobio dobru cenu...Podrazumeva se da bi u startu trebalo da znas gde ces da plasiras tu robu kada stigne...Toliko za sada ..pozz

Mackice poslao sam ti mejl...


georgejune - Moze naravno...ali da se ne ponavljam po sto puta...znas vec sta je sve potrebno...posalji mi poruku na pp sta i koliko ..pozz


Mada evo..da ponovim jos jednom kako stoje stvari ...Kada potrazujete robu iz Kine ..prvo i najvaznije je da morate da znate sta konkretno trazite npr ako je to garderoba..ne mozete da kazete da vam treba garderoba..jer je to sirok spektar stvari..jedno je da vi odete do kine ..tamo vas lepo sacekaju i sa nasim ljudima odete i trazite sta vas zanima..mada i tada trebate da znate sta trazite..a sasvim je drugo to da vas ja povezem sa firmom i ljudima kojima bi vi rekli da vam treba garderoba...Proces ide tako da se zahtev salje za kinu i to neko tamo trazi i trazi...npr hocete zuto zelene gace od svile :) za npr 5000e i oni to traze dok ne nadju..to sve naravno kosta...nece niko da jurca po kini trosi telefone i ko zna sta da bi kada nadje posle toga dobio odgovor ..hvala vam na informaciji ...bas mi je trebalo da znam koliko gaca mogu da uvezem za 5000e...Ako me razumete...
Znaci morate da znate konkretno sta hocete i za koliko novca to hocete kao i sve ostalo sto ide uz to...Morate takodje da imate i firmu preko koje ce to uci u zemlju...Od garderobe i slicnih stvari se nikako ne moze uvoziti markirana roba ...cak vas kontejner ili bala ili kako se vec spakuje ne sme da sadrzi ni jednu jedinu stvar koja je markirana..jer ce vam roba u tom slucaju ostati na granici..

Znaci..za one koji zaista znaju sta hoce i imaju novca za to i naravno radi se o vecim kolicinama..preporucujem odlazak u Kinu na nedelju dana..karta vas kosta oko 900 e + smestaj bi vas izasao sa hranom oko 500 ili manje.....tako da vam ne treba vise od 1500 e...tamo vas sacekaju nasi ljudi ..odete sa njima i nadjete sta vam treba..platite za tu neku robu oko 10% i ostavite zakaz...Vi ste sa tim zavrsili sa Kinom...Ostaje posle da na dogovoreni zakaz vasa roba stigne u magacin gde se detaljno pregleda od strane nasih ljudi kojima ste ostavili ostali novac...Kada se ustanovi da je to ta roba koju ste trazili oni placaju kinezima..smestaju I pakuju vasu robu i ona krece na daleki put prema srbiji koji traje oko 20-30 dana..onda se carini kod nas i to je tooo...

Ali za ljude koji ne bi da idu u Kinu po robu ostaje opcija da znaju konkretno sta hoce i za koliko novca to hoce kao i da garantuju za to..Onda se stvar realizuje kao u gore navedenom textu..

Takodje za manje sume novca se ne isplati to raditi...pa ljudi sam bih to radio da se isplati cimati se za neku sicu...
Ali evo.. trenutno,konkretno se radi na pronalazenju i dopremanju uzoraka sledece robe , pa ko je zainteresovan javicu mu kada stigne sve informacije u vezi iste..
Parket-laminat i neki bambusov koji je kao super mada nemam pojma o cemu se radi-videcemo - uzorci i cene
Abazuri za lampe - uzorci i cene

Tehnika - micro sd memo, flesevi raznih velicina , kucista, napajanja i sl...jos uvek nema pouzdane informacije o stabilnoj i dobroj ceni kao i proizvodjacu...ceka se...
I jos par retkih sitnica koje su ljudi trazili a za koje jos uvek nemam nikakvu informaciju...Izvinjavam im se ovim putem...ali nije do mene...Upravo je bio sajam ili jos traje u Kini ..nisam siguran..gde je bukvalno bilo svega i svacega...tako da su ljudi iz celih krajeva sveta isli tamo...skoro nije bilo moguce naci kartu..A da ne pominjem ovaj haos oko olimpiskih igara ...Moj vam je savet da se za sada raspitate o svemu sto vas zanima gde god mozete da bi imali potpunije informacije i koliko toliko razradjen plan..dok se neke stvari ne rese i sve se opet ne vrati na staro..

Opet za one koji bi da idu do Kine ili znaju konkretko sta hoce rado cu ih proslediti dalje :)

Pozdrav i sve najbolje
 
cisto da znate, zbog olimpijskih igara, kineska vlada je donela neke odluke oko ulaska u Kinu, nista strasno, i dalje ljudi putuju ali obratite paznju na sve neophodne papire, posebno ako idete prvi put.inace za vreme OI mislim da nece biti slobodnog smestaja tako da treba imati na umu da je bolje putovati kad sve to lepo se zavrsi, ovo pre svega vazi za Peking, imao sam grdnu muku da prijateljima pronadjem odgovarajuci smestaj za dolazak na olimpijadu, hoteli su toliko poskupeli nocenja da su troskovi oko karata i prevoza +boravak 10-14 dana prava nocna mora za prosecni budzet.
ali, ko namerava da ide juznije, recimo u Gvandzou trebalo bi da nema tih peripetija........
 
Pozz svima...evo ovako ja sam zainteresiran za uvoz laminata iz kine u većim količinama(kontenjeri),kapital imam i firmu koja se bavi sličnim poslom.Pa sada bih zamolio nekoga ako mi može pomoći oko toga sa par dobrih saveta??
hvala
 
Olimiske igre su prosle kao i guzva izazvana njima...Tema je ponovo aktuelna , ali i dalje vaze gore pomenuti uslovi za potrazivanje i uvoz robe iz Kine...Konkretno poznavanje proizvoda koji zelite, Firma ...itd itd ...
Jedna interesantna novina je mogucnost organizovanja samog transporta iz bilo kog dela Kine...Pod uslovom da ste vec narucili i platili robu a treba vam samo transport.
Toliko za sada...
 

Back
Top