Nero 7 i DVD

Mika1111

Zainteresovan član
Poruka
153
Imam ranije urađen fajl:Windows Media (TM) Movie. Kako da ga narežem za kućni plejer pomoću Nero 7? Upućen sam na adresu "sve o Neru", ali tu u prvih sotinjak stranica ima da se namučim da nešto savladam, a meni za sada treba samo ovo što tražim. Neka se neko smiluje. Hvala.
 
care jedino rijesenje je da obrises nero 7 posto je on najveca glupost ikad napravljena i nabavis od nekoga nero 6 sa kojim ces sve to mnogo lakse lavrsiti ... imas na njemu nekih opcija izmedju ostalog make video cd!
Nero 7 slobodno brisi momentalno jer su ga napravili strasno glupo!
 
panajotis86:
care jedino rijesenje je da obrises nero 7 posto je on najveca glupost ikad napravljena i nabavis od nekoga nero 6 sa kojim ces sve to mnogo lakse lavrsiti ... imas na njemu nekih opcija izmedju ostalog make video cd!
Nero 7 slobodno brisi momentalno jer su ga napravili strasno glupo!

Molim te gospodine da ne dajes vise ovakve savjete.. Ovakav savjet nicemu ne vodi.. To sto si napisao je licno tvoje iskustvo i nije odraz kvaliteta nekog programa (u ovom slucaju programa Nero) u cjelini, te ovakve vrste savjeta nemoj vise da pruzas..

Ukoliko imas konkretan i primjenjljiv odgovor na postavljeno pitanje napisi...
Ni po cemu nemas pravo davati ovakve vrste odgovora, posebno za one koji nemaju iskustva..

Hvala.
 
panajotis86:
care jedino rijesenje je da obrises nero 7 posto je on najveca glupost ikad napravljena i nabavis od nekoga nero 6 sa kojim ces sve to mnogo lakse lavrsiti ... imas na njemu nekih opcija izmedju ostalog make video cd!
Nero 7 slobodno brisi momentalno jer su ga napravili strasno glupo!

Pa ti se stvarno nista ne razumes.
Program je odlican, naravno ko zna zna!
 
svadjate se a ne odgovorismo na pitanje.Fajl koji si dobio sa nekim od konvertora konvertuj u DVD taku da u dobijenom folderu imas video ts,a zatim narezi sa nerom(nije bitno da li je 6 ili 7) i resena stvar.ps mislim da je 7 bolja od 6
 
nature:
svadjate se a ne odgovorismo na pitanje.Fajl koji si dobio sa nekim od konvertora konvertuj u DVD taku da u dobijenom folderu imas video ts,a zatim narezi sa nerom(nije bitno da li je 6 ili 7) i resena stvar.ps mislim da je 7 bolja od 6
Baš sei neslažem u potpunosti da je bolji zavisi koja verzija Sedmice
ne poznajem nikog ko je instalirao beta verziju a da mu nije zadala probleme na početku krene kako treba i onda posle nekog vremena BANG
dekripter neradi deinstaliraš ga instaliraš opet ništa
neprođe po sata zove ne radi ni šrinker
odem kod čoveka instaliram nove kodeke prođem TuneUp-om ništa sistem mehanik JV16 registri klineri ma sve sam prošo (što znam) ne vredi kad je riknuo total komander pošizim pa daj restore ma džaba sve
ajd razumem za mediju al kakve on veze ima sa tim nemam pojma
ajd da propustim windows samo da ga osvežim - šipak - tvrdoglaviji od mene
ponvna instalacija windowsa je jedino pomagala
pa traži drajvere jer ovaj kad je kupovao comp nije i to pokupio
nije znao da će mu to trebati!!!
i što je najgore ne samo na jednom mestu nego svuda

Nero 7.5.9.0 je sasvim druga priča
Ja zadovoljan
Nesmeta mi što su mu malo promenili interfejs
brzo sam se navikao
sve u svemu više mi odgovara od šestice
jedina zamerka mi je skin za ShowTime baš je ružan
pre mesec dana sam tražio po netu neki bolji skin za njega i nisam ništa našao
tako da ako neko zna link mogao bi i da ga postavi
 
Imam problem sa Nerom i 6 i 7. U sred rezanja DVD-ja RESETUJE mi PC. Kad narezujem obican CD od 700 MB, sve je u redu.Probao sam i sa Ashampoo, ali ISTO je.
Mozda nisam pogodio mesto i temu, ali pomagajte, plizzz !!!
 
Mika:
Imam ranije urađen fajl:Windows Media (TM) Movie. Kako da ga narežem za kućni plejer pomoću Nero 7? Upućen sam na adresu "sve o Neru", ali tu u prvih sotinjak stranica ima da se namučim da nešto savladam, a meni za sada treba samo ovo što tražim. Neka se neko smiluje. Hvala.
Mislim da smo malo skrenuli sa teme čovek je tražio pomoć
a mi se prepucavamo dal nero valja il ne
da je loš ne bi bio najkorišćeniji burner
ovo zadnje uzeti sa rezervom

Push Make DVD...
push DVD-Video
push Add Video files

nađeš video fajl-ove koje želiš da snimiš i uvezeš ih u vision
push next
push edit meni
push layout

odabereš odgovarajući šemu prozora za meni
push background
odabereš dal će pozadina menija da ti bude boja, slika ili video i dodaš zvučni zapis koji će ići u pozadini
push buttons
animate buttons - dal će u prozoru ići video ili će biti slika
button frame - izgled prozora
ispod su ti opcije za tekst koji se nalazi ispod prozora i nevaže ako odabereš layout 1 i 3
push header/fouter text
ispišeš tekst koji želiš da se vidi na meniju npr. moj prvi projekt
push automatizion
dužina trajanja u videa u meniju
push save
radi to s vremena na vreme da nebi morao da ponavljaš sve ispočetka ako mu zadaš neku nedozvoljenu akciju pa pukne
push next
push next
push more>>
push video options
prebaciš na PAL ako slučajno ne stoji na njemu
push next
push write to hard disc folder
odabereš gde želiš da se snimiš
push save
toplo preporučujem
push write
sačekaš da bude gotovo
odgledaš šta si uradio u nekom od plejera, mislim da nero odmah po završetku snimanja nudi opciju pregleda u ShowTime

ako je sve kako si želeo u eksploreru ili komanderu otvoriš nvc. fajl
putanja Documents and Settings\"Accounts" ???\My Documents\NeroVision\
3 x pritisneš next
push volume name
odabereš ime za disk
najbolje da je isti kao gornji tekst menija
push burn to...
odabereš rezač
push recording setings
skineš mu maksimalnu brzinu
ubaciš prazan dvd u rezač

push burn

sačekaš da se snimi ubaciš u kućni plejer pa ako valja kažeš mi hvala
a ako ne slobodno objavi kako nemam pojma i pošalji administratoru zahtev da me banuje sa foruma
 
nature:
nisam mislio na beta verzije zato se i zovu beta
To sam i pretpostavljao kao što i pretpostavljam da se panajotis86 opeko sa beta verzijom pa mu se dize kosa na glavi na sam spomen nera 7
a posto sam vishe puta bio u prilici da vidim sta je u stanju da uradi (neki virusi ne naprave toliku stetu) ni ne zameram mu
Moja sreca iako mislim da su tu neki drugi faktori odigrali vazniju ulogu od srece pa se to nije desilo licno meni nego prijateljima
nauk svima beta verzije koristite tek kad ih strucniji ljudi ispitaju

pozzdrv 8)
 
Mika:
Svaka Vam čast. Ovako treba odgovarati. Veliko hvala.
Ma nema na čemu nadam se da je i drugima pomoglo
svakako mi je stojalo na hardu tako da mi nije trebalo puno vremena
sevga nekoliko korekcija u tekstu i izbacivanje slika
pa nisi ti prvi koji se nije snašao sa njimu
+ nema potrebe da se izvinjavaš dovoljno je bilo "hvala"
time će i drugi videti da da je objašnjenje funkcionalno
iz čega proizilazi da si i ti nekom pomogao.
 
ristic1973:
Da li nero moze da se prebaci na srpski jezik? Ili mozda ima neki drugi program za narezivanje DVD-a. a da je na srpskom, pomagajte mi molim vas...
Ako ti treba za Video možeš da koristiš CloneDVD2 imaš i link za njega negde na forumu softver ili multimedija
 
T i h i:
Mislim da smo malo skrenuli sa teme čovek je tražio pomoć
a mi se prepucavamo dal nero valja il ne
da je loš ne bi bio najkorišćeniji burner
ovo zadnje uzeti sa rezervom

Push Make DVD...
push DVD-Video
push Add Video files

nađeš video fajl-ove koje želiš da snimiš i uvezeš ih u vision
push next
push edit meni
push layout

odabereš odgovarajući šemu prozora za meni
push background
odabereš dal će pozadina menija da ti bude boja, slika ili video i dodaš zvučni zapis koji će ići u pozadini
push buttons
animate buttons - dal će u prozoru ići video ili će biti slika
button frame - izgled prozora
ispod su ti opcije za tekst koji se nalazi ispod prozora i nevaže ako odabereš layout 1 i 3
push header/fouter text
ispišeš tekst koji želiš da se vidi na meniju npr. moj prvi projekt
push automatizion
dužina trajanja u videa u meniju
push save
radi to s vremena na vreme da nebi morao da ponavljaš sve ispočetka ako mu zadaš neku nedozvoljenu akciju pa pukne
push next
push next
push more>>
push video options
prebaciš na PAL ako slučajno ne stoji na njemu
push next
push write to hard disc folder
odabereš gde želiš da se snimiš
push save
toplo preporučujem
push write
sačekaš da bude gotovo
odgledaš šta si uradio u nekom od plejera, mislim da nero odmah po završetku snimanja nudi opciju pregleda u ShowTime

ako je sve kako si želeo u eksploreru ili komanderu otvoriš nvc. fajl
putanja Documents and Settings\"Accounts" ???\My Documents\NeroVision\
3 x pritisneš next
push volume name
odabereš ime za disk
najbolje da je isti kao gornji tekst menija
push burn to...
odabereš rezač
push recording setings
skineš mu maksimalnu brzinu
ubaciš prazan dvd u rezač

push burn

sačekaš da se snimi ubaciš u kućni plejer pa ako valja kažeš mi hvala
a ako ne slobodno objavi kako nemam pojma i pošalji administratoru zahtev da me banuje sa foruma

Nekoliko dana sam uspješno radio i sada sam negde nešto aktivirao pa kada idem na Add Files u prozoru dobiujem jedan mini prozor u koga treba da upišem naziv fajla. Kada to uradim nije uredu. Kako da stvar ispravim? U prilogu datoteka. Hvala.
 
bojan p:
Bilo bi lepo kada bi napisao kako si ga rešio, tako da nekome ko ima isti problem rešenje bude dostupno.
Nažalost mislio sam da sam riješio. Kada sam narezivao za kućni plejer nakon što mi se pojavilo prozorče sa "Edd" ja sam prethodno otvorio film i on je upao u proces. Danas pokušavam da narežem fotose na obični CD pojavljuje se isto i ništa ne pomaže. Očito da Nero zahtijeva veće znanje, a kako se ne služim engleskim onda mi "Help" nije od pomoći.
Ne znam koliko ima smisla da mi držite predavanja, ali kako rekoste i drugima bi bilo od koristi.
Još nešto bih vas molio. Za narezivanje za kućni plejer profesorski ste dali uputstvo. Ima li smisla da Vas zamolim da mi date uputstvo i za pravljenje filma. Ja koristim Windows Movie Maker, ali nikako da ukapiram Nera. Možda su malo i godine u pitanju. Ako Vas zanima kome pomažete pogledajte sajt: www.zivkojanjic.com.
Hvala.
 

Back
Top