Potreban savet. Kablovski ili Wireless u ovom sluchaju

bibily

Početnik
Poruka
4
Zivim na Bulevaru u iznajmljenoj gajbi, i vlasnik je jako naporan da saradjuje po pitanju nekih noviteta u vezi sa uvodjenjem kablovskog interneta, jer za ADSL nema mogucnosti, posto je kako kazu, na centrali PCM. Zvao sam i IKOM ciju kablovsku tv imam, i oni su mi rekli da jos nema uslova za uvodjenje. Ne znam da li da probam jos u SBB, posto je polovina kablovske njihova a druga polovina IKOM. Ili mozda bezicni internet. Nemam pojama.....dajte neki savet....
 
Za Bojana P.

Danas sam bio u SBB, i da bih uveo kablovski internet, moram da uvedem kablovsku TV koju vec imam, sto znaci da ponovo cimam gazdu itd. Ocigledno mi preostaje bezicni internet pa mi reci ako znas, koja je firma solidna sa odnosom, cena i kvalitet.

Unapred hvala, i izvinjavam se ako sam lose postavio temu, ali ja sam laik za te stvari(za razliku od nekih), i ako neko moze da mi pomogne savetom, bio bih mu zahvalan.
 
Ne znam koliko košta uvođenje kablovske TV i interneta kod SBB-a, ali mislim da je to i dalje jednostavnije i jeftinije nego uvođenje wireless varijante. Ako je vlasnik baš toliko naporan kao što kažeš oko tih "novotarija" i misliš da bi ti bilo jednostavnija wireless varijanta, onda pogledaj ko od provajdera pokriva baznom stanicom taj deo gde ti živiš i onda kreni redom da ih zoveš kako bi utvrdi na koju baznu stanicu možeš da se priključiš. Ovo zahteva dolazak tehničara (svakog provajdera koga pozoveš posebno, ma da možeš i prve koji dođu da zamoliš da ti kažu i koje bazne stanice su uopšte vidljive sa te pozicije) koji će izmeriti jačinu signala, tako da i dalje mislim da je kablovska varijanta brža i jednostavnije, bez obzira na probleme koje imaš s vlasnikom stana.
 
Pa jeste u istinu upravu si bojanep, bolja mu je varijatna kablovvski. Mada kako kaze opet mozda covek nema zivce da trpi gazdu nad glavom i da ceka nekoga da mu uvedu a vec ima kod kuce kablovsku. Cini mi se da je opet opcija wireless-a mnogo bolja za njega. Konkretno mislim da cepelin.net pokriva Bulevar a sto se tice njihovih cena solidni su 990 dinara je protok od 128k, dok se 256 placa 1800 dinara. Ono sto je opet dobro jeste da cepelin.net ukoliko se odlucis za njih kazu koliki je sigal kod tebe kuci, izjasne se koja ti je jacina opreme potrebna ona kosta toliko i toliko i nakon uvodjenja 15 dana je proba korisnika dakle proba opreme dok je 3 meseca besplatno koriscenje internet stim sto je potrosac duzan da onaj paket koji koristi na prrobi 3 meseca naj manje koristi 5 meseci posle probe ako pristane na dalje koriscenje intterneta.

Pozdrav ...
 
bibily:
Za Bojana P.

Danas sam bio u SBB, i da bih uveo kablovski internet, moram da uvedem kablovsku TV koju vec imam, sto znaci da ponovo cimam gazdu itd. Ocigledno mi preostaje bezicni internet pa mi reci ako znas, koja je firma solidna sa odnosom, cena i kvalitet.

Unapred hvala, i izvinjavam se ako sam lose postavio temu, ali ja sam laik za te stvari(za razliku od nekih), i ako neko moze da mi pomogne savetom, bio bih mu zahvalan.
За тебе исто - информације за СББ на сајту
 

Back
Top