Telefonske kartice

mawa_45

Obećava
Poruka
68
E znam da owo zwuci smesno,ali doro...
Je l ima neko da skuplja tel. kartice?
Ja ih skupljam odawno i imam ih puno,kako iz nase zemlje,tako i iz inostranstwa...
Ako ima nekog ko ih skuplja,nek se jawi,imam puno 'duplikata'...
 
Da ovo je forum za filateliju i numizmatiku a poshto nema poseban deo za tel.kartice morao sam da stavim post ovde,

Da li neko sakuplja telefonske kartice sa chipovima i kakva su Vasha iskustva?
evo nekih sajtova koji se bave time.
http://telecards.colnect.com/hr/
http://www.acttonline.com/
http://www.telekom.nadlanu.com/PRIVATNI/Halo.aspx?ac=solo&br=2

Ujedno koristim priliku da postavim pitanje da li se razmishlja o odvajanju filatelije od numizmatike i otvaranju novih podforuma eto npr za tel kartice?
pozdrav
Dragan
 
numizmatika i filatelija su podjednako cenjeni i rasprostranjeni hobiji, zato i jesu zajedno. ali ne znace da tako manje vrede, naprotiv. mnogi numizmaticari su i filatelisti i obrnuto, samo ka jednom od ta dva gajimo vecu strast. I da se slozim sa tobom - nemam nista protiv da se podele PDF-ovi. (mada s' obzirom na posecenost, tesko)
 
Da slazem se sa tobom ja sam uglavnom filatelista ali u poslednje vreme sam se zainteresovao i za numizmatiku chisto amaterski i ljubiteljski i chitam sve postave za oba hobija.
pozdrav
 
(ovu temu ću prebaciti u razno, jer je to izvan ovog našeg interesovanja)

neće se odvajati poseban forum za numizmatičare, a poseban za filateliste jer se i ovako svi forumaši mogu izbrojati na prste 2 ruke

moja supruga je sakupila zavidnu kolekciju naših telefonskih kartica, pretežno onih stariji
iskren da budem, ja nisam mesecima video da neko koristi te telefonskee govornice, a o novim halo karticama i da ne pričam
sećam se varijanti na temu Božića, Uskrsa, Nove Godine...sad je to sve manje zastupljeno
 
Pa tiraz novih Halo kartica sa slikama Djavolje varoshi je 120000 i 140000 komada a to se proda za 6 meseci tako da postoje ljudi koji koriste govornice.
Ima li tvoja supruga neke duplikate koje bi razmenila?
 
Sakupljanje telefonskih kartica je popularno u svetu,kod nas nesto manje...Inace nase kartice su jako trazene,jer smo kao mala drzava i izdaju se u relativno malom tirazu.Dobar sajt za razmenu telefonskih kartica je i napr.
www.phonecardfolder.com
Mnogi sakupljaju samo kartice sa chipom,mada recimo u mnogim drzavama nema sa chipom,naprimer Izrael.Znam da ovo nije mesto za reklamu,ali ima i na Limundu aukcije gde se prodaju tel.kartice.
 
Ja skupljam kartice i verovali ili ne, fale mi samo dve,,... sada bi neko pomislio kako me treba odrati za te dve....no nedam se tako lako....cak sam jednu i pronasao i tip hteo da se obogati...lupio neku ogromnu cifru...
inace sakupljam cisto iz hobija,tako da nemam nameru a ih ikada prodam i zaradjujem na njima..
ako je neko zainteresovan za razmenu,imam duplikate, neka pusti mail... ja imam slike svih kartica....
*******@yahoo.com pozdrav
 
Dobar dan,
da pokušm osvježiti ovu temu i da eventualno pronađem zainteresirane za razmjenu samnom
Imam kolekciju od oko 8000 kartica i 2000 duplikata.
Rado bi pojačala svoju kolekciju pa se nadam ikakovom odgovoru.
Lijep pozdrav iz Rovinja
Davorka
 
Predlažem ti da se registriraš na Colnect, jednostavno upišeš kartice koje imaš(collection), zatim one koji su ti duplikati(swap list) i one koje bi želio imati u svojoj kolekciji(wish list).
Pa nećeš morati brojati :)
Stranica je odlična, ima divnih ljudi spremni za razmjenu, pomoć, savjete..puno se nauči, sttekneš nova prijateljstva...
Komunikacija je na engleskom.
Ja sam tamo dino92, pa možeš vidjeti što imam.
 
Mnogi sakupljaju i kartice mobilnih, ali su cjenjenije one za telefonske kabine sa chip-om ili neke druge vrste(ovisi o izdavaču, zemlji..). "Pravih" telefonskih kartica je sve manje i manje jer se telefonske govornice rijetko ili sve manje koriste. Pa eto, tako su se počele sakupljati i one mobilne. Ipak kolekcionari i znalci sakupljaju i više vrednuju kartice za govornice.
 
Ja imam jednu solidnu kolekciju Grčkih telekartica OTE (oko 350 kom.) sa katalogom,iz perioda ' 92 -' 95, sa korišćenim i neotvorenim /u celofanu / karticama,čije su cene /po katalogu,zadnji iz 2000g/ od
30 eurocenti do 120 e /npr. Mallamos 1 i 2 tiraža 5.000 kom - neotvoren/,pa ako ima neko,neka se javi na PP za moguć dogovor !?
 

Back
Top