Kishu Inu

Hvala na linku, evo sada pokusavam da pronadjem neku informaciju.
Za Kishu-Inu sam i ja odnedavno cula i odmah se zaljubila. Pripada V FCI grupi i izgleda kao samojed samo sa manje dlake. Evo i slicice, ako uspem da je postavim kako treba ;)
 
Mislim da ti mislis na Shiba Inu. To je pas koji dosta lici na samojeda samo je manjeg rasta, i ne mora da bude beo, moze da bude raznih braonkastih nijansi.
Jel si na ovu kucu mislila?

1.jpg
 
Mackic:
Mislim da ti mislis na Shiba Inu. To je pas koji dosta lici na samojeda samo je manjeg rasta, i ne mora da bude beo, moze da bude raznih braonkastih nijansi.
Jel si na ovu kucu mislila?

1.jpg


Mnogo je sladak ... pre neki dan sam videla belog. Gospodin gazda mi je ispričao da su idealni psi za čuvanje kuće.
 
E ti beli su Akita inu. Oni su veci os Shibe, i njih koriste kao cuvare. Mislim i oni mogu da budu raznih boja, pa se od Shibe prvenstveno razlikuju u visini. Akite su nesto vise od haskija, recimo visine malamuta.
 
Ne,nisam mislila na Shiba Inu. Inace jedna ispravka Akita Inu nije beo vec je bas poput psa Shiba Inu samo malo vitkije gradje. Kishu Inu je skroz i samo bele boje a po izgledu vrlo slican rasi Shibu Inu. Jos ne znam kako da postavim fotku, uh...
 
Stvarno je mnogo lep!
Ne bih da te razocaram, ali mislim da ces tesko naci odgajivacnicu te rase kod nas. Cak nisam sigurna da neko ovde ima i Shibu, a tek Kishu... tesko.
Ako ti nije skupo, probaj da nadjes neku odgajivacnicu u nekoj od okolnih zemalja, pa da ti ga donesu tj posalju odatle.
 
Probaj preko google da nadjes odgaivacnicu,ukucaj Kisha Inu kennel,i onda trazi,posalji mail i raspitaj se kolika je cena,export pedigre,transport.Srecno sa nalazenje,inace jako je lep:)
Postavi na balkankinology pod sekcijom V FCI Grupa pitanje,gde mozes naci tu rasu,tamo ima dosta odgaivaca i sudija iste grupe pa ce ti sigurno pomoci!
 

Back
Top