Kosovo -> sutra.

Banshee:
ne postoji.
kosovo sluzi trenutno da se politicari igraju i skupljaju poene.
vec sam na par tema skretala pricu na to - i najcesci odgovor koji sam dobila je - etnicko ciscenje.samo da bi to reko moras da budes totalna budaletina.jer je valjda ocigledno zasto je tako nesto nemoguce.
Pa koje je po tebi reshenje?
Priznati nezavisno Kosovo?
Stvarno si toliko naivna da verujesh da ce to ishta reshiti?
I da ce priznanje automatski omoguciti likovima koji tamo vladaju da"smire situaciju"?
 
Sivonja:
fuckyousi2.jpg


Ako polazite od pretpostavke da je ovaj tekst kucao simpatizer S. M, slobodno ga preskočite !


Nije mi jasno koliko se to ljudi još zanosi kako Amerika i Velika Britanija vode i kako su ikada vodile miroljubivu politiku u ovom regionu pa da žele da naprave dugotrajan mir na ovom prostoru.........
.......Pa pogledajte samo u koliko sukoba u svetu su upravo SAD i Britanija posredovale na bolan način još produbljujući krizu i huškajući male narode jedne na druge !?!! Zavadi pa vladaj!
Eeeeeee stvarn kad vidim da ima vas koji im još nosite zastave na avatarima i blebećete kao da ste njihovi portparoli pomislim koji su to imbecili ?!

Pa setite se šta su uradili od SFRJ! Idite hronološki!
Komedija je što neki ljudi još do danas ne razumeju da mnoge oooozbiljne analize pokazuju da su se do danas u posebnim geopolitičkim trenucima više jakih interesa spojilo, fokusirali i konvergiralo da u krajnjem slučaju naprave od Srbije ono što se u za*ebanciji zove beogradski pašaluk,a što su u prošlosti pokušavali i Turci i Germani kroz Hrvate i Vatikan i danas Anglosaksonci - mada su oni još s početka 20. v. to pokušavali! Ejbote jeste toliko slepi pored oba oka??
Naravno to na kraju dobija svojevrstan oblik "zavere protiv Srba" ali kroz svaku ebenu analizu razvoja događaja u svetu prema nama dolazite do neizbežnog da su svetske sile bile ustremljene protiv nas i na naše rasparčavanje.................................i posle svega je najlakše ismejavati se na račun toga kako nas je vodio Sloba dok sve ali aaaaapsolutno sve pripisuje na njegov račun,,,, vi grickate semenke i držite ruke u džepovima dok ljudi vaše vere, porekla i krvi u enklavama na Kosovu i Metohiji nemaju ni redovno snabdevanje ni vodom ni strujom!!! Ne bi ih možda obišli ili vam je stalo da zadnju paru date na zapadno smeće Exit ili gomilu pederskih narkomana iz Kalifornije- Red Hot Chilli Peppers?
Ejbote koji cinizam.............i onda kao kažeš -pa šta sloba nam je kriv! a oni svaki dan bace po jednu bombicu na kuću nekog Srbina!
Da ne dužim, Amerikanci i Englezi nisu miroljubivi, ali SFRJ smo uglavnom rasturili sami, a to što ovde i u drugim novonastalim državicama vole za sve kriviti druge nije njihov problem, nego naš. Što pre to shvatimo, bolje će nam biti. A teorije zavere najbolje da zaboravimo i da vidimo šta imamo ovde.
Sivonja:
Zašto se to sve događa Srbima ?
Gledajte ovu nebulozu..........raspadom države mi imamo Vojsku Srbije..........pitam se koja glupost kad nam uopšte i ne treba vojska kao ova ?!?!
A samim nazivom, zašto se ta vojska ne bi zvala SRPSKA VOJSKA,i jezički ispravno i nasleđuje sjajne tradicije iz dalje prošlosti kao SVE ostale vojske...............kao HV
Ko je Z.Ponoš ? Gde se doškolovavao za vojnika ? - retoričko pitanje
Vojska pripada državi, a ne samo najvećem narodu u njoj, i zato je njeno ime sasvim logično. Ponoš se doškolovavao i u inostranstvu, ne vidim ništa loše u tome, i mnogi drugi su, i to za zemlju može biti samo od koristi. Ovo naravno ne mogu shvatiti oni koji su za ograđivanje od svih i izolaciju sličnu onoj koju smo imali devedesetih.
Sivonja:
Prema tome Albanci kao najmlađa nacija i država Balkana jasno je koje namere evroatlantista mogu biti........poznajući i mentalitet znaju da su Albanci dobri podanici i dobri, surovi plaćeni ratnici!!
Ovo definitivno nije tačno, Albanci su na ovim prostorima dugo, duže od Slovena, te se nikako ne mogu smatrati najmlađom nacijom, Albanija postoji duže od svih novonastalih država bivše SFRJ sem Srbij i Crne Gore, pa samim tim nije i najmlađa država. To će eventualno biti Kosovo, ako dobije nezavisnost. A ako mi ne volimo da za nas kažu kako smo svi lenji i krvoločni samo što neki od nas zaista jesu, onda takođe ni mi druge narode ne bi trebali generalizovati. Svaki je čovek poseban.
 

Back
Top