Kosovo -> sutra.

Keeper

Buduća legenda
Poruka
32.561
recimo da se uskoro desi ono shto bi vecjina nas zhelela, nebitno za ovu temu koliko je to realno ili nije, a to je da se odluchi i zvanichno da Kosovo dobija "sushtinsku autonomiju" kako je karakterishu nashi politichari (ako i samo znaju shta to zapravo znachi).

jedna stvar me jako zanima, nisam bash upucjen (obaveshten :) )- postoje li kod nas neki planovi za ostvarivanje svega toga za shta se zalazhemo? ... recimo da se desi idealan scenario - kako cjemo zainteresovati ogromnu albansku vecjinu koja nije nimalo prijateljski raspolozhena da zhivi u srbiji? kako nashi politikanti planiraju zashtiti onu srpsku shachicu ljudi tamo od njih, kad je medjunarodna policija pouzdana poput pijanog chobanina a nashe nema niti bi smelo da bude? kako planiraju iskoreniti ekstremizam pojedinaca koji je zatrovao mozak normalnim ljudima medju shiptarima (koji bi samo da im familija bude brojna zdrava i sve ostalo kao kod drugih homo sapiensa)? kako realizovanje svega toga planira platiti? i tako dalje.

da skratim:
postoji li ikakav zvanichan plan za realizovanje svega onog shto prichaju nashi politichari koji po ceo dan trube o Kosovu? ili se sve svodi samo na politichki populizam?

voleo bih da se ne pricha shta mi mislimo kako bi to trebalo realizovati, makar ne u pochetku, poshto shta se ovde pricha toga nema ni u bajkama.
 
Ma ne može nikako . Svesni su ove naše šonje u kakvoj smo poziciji. Zato nas svakodnevno bombarduju raznim lažima. Kosovo je na žalost i dalje samo odličan teren za političke marketinge. Ono se spominje kod naših političara samo kad im treba da se diže rejting. Mogu glavu na panj da stavim, da ih sve kompletno zabole qurac i za Kosmet i za one ljude dole.
 
Keeper:
da skratim:
postoji li ikakav zvanichan plan za realizovanje svega onog shto prichaju nashi politichari koji po ceo dan trube o Kosovu? ili se sve svodi samo na politichki populizam?
.
postoji. sada ces ga cuti, doduse neizvodljiv je zbog "objektivnih" razloga, ali je zato "idealan", mislim resava to pitanje za vek-vekova. :-D :D :p :lol: :lol:
 
ti ga sigurno ne znash tako da ni ja ne znam koji moj trazhish ovde osim shto izigravash mirodjiju.

mogao bih da se slozhim sa Grofom.
ako se i ostali slazhu, ipak mozhemo da se pozabavimo sopstvenim vizijama reshenja tih pitanja.
 
pa da, strashnije bi bilo po mene i moje mentalno zdravlje da sam otvorio temu tipa "bracjo na oruzhje, svi na kosovo" ili neku ldp-ovskog tipa "zashto je dobro da prodamo kosovo"..... tu bi bilo priche. :)
 
Keeper:
pa da, strashnije bi bilo po mene i moje mentalno zdravlje da sam otvorio temu tipa "bracjo na oruzhje, svi na kosovo" ili neku ldp-ovskog tipa "zashto je dobro da prodamo kosovo"..... tu bi bilo priche. :)

LDP-ovci uopšte ne pričaju o prodaji Kosova. Ako si pratio dosad jedino zasedanje novog saziva skupštine,setićeš se da je Vesna Pešić tamo otvorila istu temu kao ti ovde (i bila je jednako popularna).
 
Polly Jean:
LDP-ovci uopšte ne pričaju o prodaji Kosova. Ako si pratio dosad jedino zasedanje novog saziva skupštine,setićeš se da je Vesna Pešić tamo otvorila istu temu kao ti ovde (i bila je jednako popularna).
ne, ne pratim zaista skupshtinu.
peshicjka pokrenula takvo pitanje? e pa svaka joj chast, mada veoma sumnjam u dobronamernost pricha koje dolaze iz te busije.
a to kako njeni/chedini ne prichaju o prodaji, khm.... dobro onda prichaju o davanju.

pa normalno da je nepopularna tema, jer se tiche pokushaja ozbiljnijeg razmishljanja od besomuchnog ponavljanja kako je kosovo srbija kako mi to ne damo i kako ovo kako ono. generalno imamo problem sa delanjem, za razliku od velikih rechi.
 
Na Kosovu trenutno vlada narko mafija.
Zapad to tolerishe zbog svojih uskih kratkorochnih interesa.
Cela ta ideja"vishe od autonomije manje od nezavsnosti"je bila samo potez ochajnika da se pokusha da prikaze da kao,eto daj shta dash samo da bar formalno suverenitet ostane nash nad celom nashom teritorijom.
Mislim da mnogi koji su za to i guraju tu"ideju"tek onako,em znaju da nema nishta od toga ali nemaju alternativu....ne znaju shta da predloze a da bude pacifistichka verzija odrzavanja nasheg suvereniteta nad Kosovom..shto je samo po sebi utopija.Mislim da nekih ozbiljnih planova u tom pravcu i nema jer se zna da su neostvarivi kako u praksi tako i shto se podrshke tiche-zna se unapred da ce zapad to dobiti.Nema shanse sa Albancima to reshiti kompromisom na miran nachin.
Sushtina-nit bi Albanci to prihvatili niti Evropa.
Sushtina problema je i pogrehno postavljena.Nas ne treba da se tiche da li se neshto svidja ili ne Albanskoj vecini,iluzorno je verovati da se u ma kom raspletu situacije "problem"Kosova moze reshiti mirno.Tome smo u mnogome i mi doprineli posebno u periodu od 89.-99.ali josh vishe NATO od 99. do danas jer nije imao stvarnu zelju da zavede red na Kosovu i obrachuna se sa kriminalcima i teroristima....jednostavno,kad su im bili saveznici protiv nas iluzorno je verovati da bi se odmah okrenuli protiv njih.
Pravo pitanje je:Mogu li ovakvi "lideri"Kosovskih Albanaca obezbediti normalan zivot za sve koji zive na Kosovu,da ne moraju strahovati za svoju bezbednost?I mogu li obezbediti da se proterani vrate.
Odgovori na oba ova pitanja su toliko ochigledni da se zakljuchak sam po sebi namece-kad je UMNIK za 8 godina vratio 1% proteranih nema shanse da ce likovi kao Cheku Tachi i Haradinaj omoguciti"Evropsku perspektivu,...bla,bla..itd."Mislim da samo ludak moze u to da poveruje.
Albanci nemaju ni kulturni ni ciilizacijski kapacitet da obezbede normalan zivot za sve koji su na Kosovu ziveli pre 99.,ma kakve granice i garancije bile,i shto je josh vaznije oni se nece zaustaviti na Kosovu ni shto se drugih teritorija nashe drzave tiche niti teritorija okolnih drzava.
Jedini nachin na koji se moze obezbediti trajan mir je nakon razbucavaja totalno te teroristichke nomenklature na Kosovu,u delovima CG,Makedonije,i Grchke.
Jedino iole odrzivo reshenje bi bila podela,uz razgradjivanje Bosne kao veshtachki na silu stvorene drzave naroda koji u njoj ne zele da zive.Na taj nachin bi se kako-tako mozda moglo prichati o konachnom razgranchenju i "zatvaranju kruga"shto se tiche raspada SFRJ..ali od toga nema nishta.
Na zaliost jedino reshenje je rat koji je neminovan// za deceniju ili dve..ili to ili da prihvatimo "realnost"nezavisnog Kosova i damo im i u paqetu jug srbije,Vranje,Nish i Leskovac.
Nek ide i to na referendum..mozda ce za tih 10-15 godina "realnost"toliko nabreknuti u narodu da bi prihvatio sve samo da izbegne bilo kakvu konfrontaciju.
 
To ''suštinska autonomija'' znači da se predviđa da stanje ostane slično sadašnjem. Znači, Kosovo bi imalo predsednika, organe sve, ustav, carinu, a srpske enklave bi u okviru toga imale autonomiju. A vraćanje na stanje pre 1999. više ne pominju ni radikali, pošto su zajedno s ostalima glasali za rezoluciju u kojoj piše upravo ovo što sam naveo. Problem je u tome što takvo stanje zahteva angažovanje međunarodnih snaga u dužem vremenskom periodu, a to oni izgleda više ne žele.
 
Keeper:
pa da, strashnije bi bilo po mene i moje mentalno zdravlje da sam otvorio temu tipa "bracjo na oruzhje, svi na kosovo" ili neku ldp-ovskog tipa "zashto je dobro da prodamo kosovo"..... tu bi bilo priche. :)
samo nemoj da se demoralises... znas onu covek se uci dok je ziv... ali ne ponavlja cesto istu gresku, ako je nesto prethodno naucio. heheheeh
 
pozdravljam keeperovu temu... i sama sam se pitala, a sta ce glavati uraditi, kad stvar napokon bude resena, s obzirom na to da se poslednju deceniju za sve neuspehe opravdavaju " neresenim statusom kosova''... kao, sve bi oni lako resili, ali im to kosovo mrsi konce... pretpostavljam da ce biti zateceni i da ce reagovati(ma kakva odluka bila) istom dozom azurnosti, kao pri konstituisanju vlade...bilo bi sjajno da vec imaju spremna resenja, ali iskreno sumnjam u to... kao i u cinjenicu da se ovdasnji ista pitaju..
 
Keeper:
ne, ne pratim zaista skupshtinu.
peshicjka pokrenula takvo pitanje? e pa svaka joj chast, mada veoma sumnjam u dobronamernost pricha koje dolaze iz te busije.
a to kako njeni/chedini ne prichaju o prodaji, khm.... dobro onda prichaju o davanju.

pa normalno da je nepopularna tema, jer se tiche pokushaja ozbiljnijeg razmishljanja od besomuchnog ponavljanja kako je kosovo srbija kako mi to ne damo i kako ovo kako ono. generalno imamo problem sa delanjem, za razliku od velikih rechi.

O davanju? Čuj,kako neko može dati ono što više nije njegovo sem u nekim praznim pričama i mitovima... Ako je Kosovo Srbija,zašto država tamo ima uticaja koliko i Mauritanija?
To je kao da ti žena razbije glavu,pobegne od kuće,preseli se kod švalera,podnese papire za razvod,a ti kažeš "e ne dam moju ženu".
 
Polly Jean:
O davanju? Čuj,kako neko može dati ono što više nije njegovo sem u nekim praznim pričama i mitovima... Ako je Kosovo Srbija,zašto država tamo ima uticaja koliko i Mauritanija?
To je kao da ti žena razbije glavu,pobegne od kuće,preseli se kod švalera,podnese papire za razvod,a ti kažeš "e ne dam moju ženu".

Auuu koja neprevaziđena analiza onako isprepletana bračnim životom ?!

Ne lupaj života ti i ne repliciraj ako ne možeš da sabereš dovoljan broj neurona na koncentraciju...............ima ona dobra fora-politics is not for geese ! :lol: 8-)
 
nesha taxista:
To ''suštinska autonomija'' znači da se predviđa da stanje ostane slično sadašnjem. Znači, Kosovo bi imalo predsednika, organe sve, ustav, carinu, a srpske enklave bi u okviru toga imale autonomiju. A vraćanje na stanje pre 1999. više ne pominju ni radikali, pošto su zajedno s ostalima glasali za rezoluciju u kojoj piše upravo ovo što sam naveo. Problem je u tome što takvo stanje zahteva angažovanje međunarodnih snaga u dužem vremenskom periodu, a to oni izgleda više ne žele.

To znači još ponešto više od sadašnjeg stanja. Znači da će Vojska Srbije čuvati granicu prema Albaniji i Makedoniji i pitam se čiji će sinovi gubiti glave u tim planinama (sigurno Nikolićevi i Aligrudićevi). Znači da će Srbi imati pravo veta na sve odluke kosovskog parlamenta,drugim rečima Šiptari će morati da se šlihtaju Oliveru Ivanoviću i njegovom mentoru u Beogradu ako hoće i WC da sazidaju. Dalje,da će Priština morati da moli Beograd za sve poteze koji se tiču spoljne politike,simbola,bezbednosti....
Samo još fali nekoliko tona trave da se zapali na Kosovu pa da tamo svi budu blaženo naduvani i pristanu na sve..
 
fuckyousi2.jpg


Ako polazite od pretpostavke da je ovaj tekst kucao simpatizer S. M, slobodno ga preskočite !


Nije mi jasno koliko se to ljudi još zanosi kako Amerika i Velika Britanija vode i kako su ikada vodile miroljubivu politiku u ovom regionu pa da žele da naprave dugotrajan mir na ovom prostoru.........
.......Pa pogledajte samo u koliko sukoba u svetu su upravo SAD i Britanija posredovale na bolan način još produbljujući krizu i huškajući male narode jedne na druge !?!! Zavadi pa vladaj!
Eeeeeee stvarn kad vidim da ima vas koji im još nosite zastave na avatarima i blebećete kao da ste njihovi portparoli pomislim koji su to imbecili ?!

Pa setite se šta su uradili od SFRJ! Idite hronološki!
Komedija je što neki ljudi još do danas ne razumeju da mnoge oooozbiljne analize pokazuju da su se do danas u posebnim geopolitičkim trenucima više jakih interesa spojilo, fokusirali i konvergiralo da u krajnjem slučaju naprave od Srbije ono što se u za*ebanciji zove beogradski pašaluk,a što su u prošlosti pokušavali i Turci i Germani kroz Hrvate i Vatikan i danas Anglosaksonci - mada su oni još s početka 20. v. to pokušavali! Ejbote jeste toliko slepi pored oba oka??
Naravno to na kraju dobija svojevrstan oblik "zavere protiv Srba" ali kroz svaku ebenu analizu razvoja događaja u svetu prema nama dolazite do neizbežnog da su svetske sile bile ustremljene protiv nas i na naše rasparčavanje.................................i posle svega je najlakše ismejavati se na račun toga kako nas je vodio Sloba dok sve ali aaaaapsolutno sve pripisuje na njegov račun,,,, vi grickate semenke i držite ruke u džepovima dok ljudi vaše vere, porekla i krvi u enklavama na Kosovu i Metohiji nemaju ni redovno snabdevanje ni vodom ni strujom!!! Ne bi ih možda obišli ili vam je stalo da zadnju paru date na zapadno smeće Exit ili gomilu pederskih narkomana iz Kalifornije- Red Hot Chilli Peppers?
Ejbote koji cinizam.............i onda kao kažeš -pa šta sloba nam je kriv! a oni svaki dan bace po jednu bombicu na kuću nekog Srbina!

Zašto se to sve događa Srbima ?

Kao što sam gore rekao više interesa svetskih je danas tragično upereno protiv nas.Recimo i Bžežinski i Hantington,poznati po svojoj rusofobiji i trijumfalizmu Amerike su u svom pohodu na istok gledali da razore sve što je rusko ostalo u unutrašnjoj Evropi,koristili su termin- annihilate all Russian possible influence....................to su oni posmatrali kao famozno kretanje Amerike na svetskoj šahovskoj tabli

A ko se to našao na udaru u srcu Evrope i kome je još ostao bolan sentiment nikada ostvarenog panslavenskog sna???
Nisu sigurno ni Poljaci ljubeći dumpe Lehu Valesi i papi Vojtili koji Ruse iskonski mrze, nisu ni Hrvati zakleti kaizerovi kasapi - kaiser's metzger koji su pustošili Galiciju, Česi, Slovaci ili teutonski liliputanci - Letonci, Litvanci i ostale pribaltičke grupe........

I to nije u svesti Srbi da to rade u rusku korist......jer Srbi su narod koji ništa ne pamti ama baš ništa.........ni šta je juče jeo........ Današnji građani Srbije pamte rezultate kladionice, dobre klope, opijanja i bljuvanja, po koju pi*ku u miniću ali i Cecin koncert -

Ali ipak dublja zadiranja - za one koji istražuju - u ovaj narod pokazuju da Srbin NEĆE ići na Rusa............ni Nedić ni Ljotić nisu hteli !!

Gledajte ovu nebulozu..........raspadom države mi imamo Vojsku Srbije..........pitam se koja glupost kad nam uopšte i ne treba vojska kao ova ?!?!
A samim nazivom, zašto se ta vojska ne bi zvala SRPSKA VOJSKA,i jezički ispravno i nasleđuje sjajne tradicije iz dalje prošlosti kao SVE ostale vojske...............kao HV
Ko je Z.Ponoš ? Gde se doškolovavao za vojnika ? - retoričko pitanje

Istina je budući Srbi mogu biti potpuno ravnodušni prema Rusima ili čak mogu biti i odgajeni da ih mrze........... u želji da se zaštite...............ali ne zaluđujte se glupostima pa to što će vas patološki usmeriti da mrzite Ruse kao "niža bića zatrovana bivšim naopakim sistemom komunizmom",neće ništa promeniti sudbinu u krajnjem ishodu Srbije!!

Konačno da li stvarno verujete da Bondsteal baza i evroatlantski faktor donosi mir na KiM ili da ga je igde doneo do sada ?

Da vidimo zašto su baš Ameri izabrali Albance za svoje saveznike?? Zašto jedan najmanje civilizovan narod na Balkanu sa najkraćom državnom tradicijom i oduvek najnižim standardom života??
Zašto Clinton i Hollbrook stavljaju na glavu baš kečad,a ne recimo bugarsku kapu, rumunsku ili grčku, Grka koji su im staaaaaari saveznici i uvek bili u njihovoj interesnoj zoni??
Odakle toliki interes za Albance,koji su svoju državu uz tuđu pomoć stvorili tek 1912. od srpske krvi i evroatlantskog priznanja, koji su do poslednjeg trenutka služili Osmanlijama??

Ma koliko portparoli ispirača mozgova drobili kako nacije u 21. veku više ne postoje kao što ni države neće postojati,i da gube na svojoj važnosti grdno se varate!!............Pođite od organskog shvatanja naroda i nacije koje se nalazi još u teorijama Herberta Spencera koji je to još tvrdio pre više od 150 godina i vidite da narodi imaju svoj život, rođenje, zenit, opadanje i svoju neminovnu smrt ili raspad......

Prema tome Albanci kao najmlađa nacija i država Balkana jasno je koje namere evroatlantista mogu biti........poznajući i mentalitet znaju da su Albanci dobri podanici i dobri, surovi plaćeni ratnici!!

Dalje zaključke izvucite sami i koristite tu glavu pored toga što je držite na ramenima,da ne ispadne da vam ju je Bog za badava dao........
 
Postoje i ohrabrujuće težnje u Evropi -
Kako stvari stoji sadašnji papa Rajciger sprovodi aktivne reforme u katoličkoj crkvi na smanjivanju evroatlantskog uticaja pre svega protestantske Evrope....................za razliku od prošlog pape Vojtile koji je rame uz rame sa Angloamerikancima radio na razbijanju SSSRa što im je bilo u zajedničkom interesu.Ovaj papa spominje više puta da bi prvo ruku pomirenja trebalo ponuditi pravoslavcima nego protestantima i predstavlja tvrđu tradicionalističku struju.Postoje ozbiljne težnje u katoličkoj crkvi da se zaštite pre svega hrišćanske svetinje na Kosovu i Metohiji od vandalskog divljanja šiptara.......
S druge strane sadašnji papa se odlučno zauzima protiv ozakonjavanja pederskih venjčanja i narkomanije koje su najprisutnije u moru sekata protestanata...................Broj katolika u Austriji i Nemačkoj raste - što iako nekima glupo i navežno izgleda u današnjem svetu- ukazuje na vraćanje korenima!!
Francuska je sve evroskeptičnijia i ona blamaža što im se desila sa evropskim ustavom svesni su da su još daleko od tog projekta i da će biti sizifov posao da ponovo obrlate francuze......antiamerikanizam je nikada jači nego sada u francuskoj pogotovo i zbog evroatlantskog fijaska u Iraku i njihove brljive politike,podrška je sve manja.......i ostale katoličke zemlje se lagano bude,kao recimo Italija protiv sve prisutnije i vidnije američke okupacije bazama........naziru se polako konture EU podmetnute kao mondijalističko jaje!!Čak se i levica i desnica ujedinjuju na demonstracijama!
to bi bila neka vedrija slika.......................

Glavu gore do pobede !
 
Keeper:
da skratim:
postoji li ikakav zvanichan plan za realizovanje svega onog shto prichaju nashi politichari koji po ceo dan trube o Kosovu? ili se sve svodi samo na politichki populizam?

voleo bih da se ne pricha shta mi mislimo kako bi to trebalo realizovati, makar ne u pochetku, poshto shta se ovde pricha toga nema ni u bajkama.
ne postoji.
kosovo sluzi trenutno da se politicari igraju i skupljaju poene.
vec sam na par tema skretala pricu na to - i najcesci odgovor koji sam dobila je - etnicko ciscenje.samo da bi to reko moras da budes totalna budaletina.jer je valjda ocigledno zasto je tako nesto nemoguce.
 
offtopic: Banshee si ti musko ili zensko? imam utisak da vas je dvoje tu!
@topic da se ne lazemo, mi smo kosovo i metohiju izgubili... jedna dobra stvar je sto ako bi politicari izboxovali tu neku kvaziautonomiju gde bi mi cuvali granice, imali bi cemu da se nadamo u nekoj buducnosti da ce opet biti srpska teritorija, a ako bude priznato... caos... nema vise... imali bi isti uticaj kao i na madjarsku, i podjednake sanse da bude nase...
 
Banshee:
ne postoji.
kosovo sluzi trenutno da se politicari igraju i skupljaju poene.
vec sam na par tema skretala pricu na to - i najcesci odgovor koji sam dobila je - etnicko ciscenje.samo da bi to reko moras da budes totalna budaletina.jer je valjda ocigledno zasto je tako nesto nemoguce.


Где ли ти живиш ???

:roll: :roll: :roll:
:roll: :roll:
:roll:
 

Back
Top