Pesme kao dar

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Jeste li ikada dobili od nekog pesmu na poklon? Jeste li kome napisali i poklonili pesmu?
Kome, kada je to bilo, kajete li se, pišete li sada?

Ja sam danas dobila jednu pesmu posvećenu meni... Mada ničim zasluženo... I mada bez povoda i namere...
 
NIsam nikada dobio pesmu ali posvetio sam par svojih devojci u koju sam zaljubljen no ona to ne zna.
Kada sam bio klinac napisao sam jednoj Maji pesmu ali se nisam pokajao, tacnije nikada nisam ni razmisljao o tome...
Pisem i dalje...
 
Sokolica_M:
Jeste li ikada dobili od nekog pesmu na poklon? Jeste li kome napisali i poklonili pesmu?
Kome, kada je to bilo, kajete li se, pišete li sada?

Ja sam danas dobila jednu pesmu posvećenu meni... Mada ničim zasluženo... I mada bez povoda i namere...
Divno, želim ti da ih bude još! :D
Bezbroj puta sam bila u takvoj situaciji da dobijem i da dam, mnogima, od svoje 12.god. života (he, he, pubertet! :wink: ) na ovamo, kakvo kajanje :razz: - reč je o pesmama? :lol: Pišem.
 
Da...Zanimljivo je da covek mnogo lakse napise pesmu kada je tuzan nego kada je srecan a razlog je to sto kada je tuzan ima vecu potrebu da izrekne sve sto mu je na srcu...
To se i meni cesto desava...
 
Sokolica_M:
Jeste li ikada dobili od nekog pesmu na poklon? Jeste li kome napisali i poklonili pesmu?
Kome, kada je to bilo, kajete li se, pišete li sada?

Ja sam danas dobila jednu pesmu posvećenu meni... Mada ničim zasluženo... I mada bez povoda i namere...
Da dobila sam pesmu, mada je stvarno NICIM nisam zasluzila, bas kao i ti...
Pesma se zove "Malena" i jako je lepa...
Kad sam bila mala pisala sam pesme, ali sad vise ne...
Lakse mi je da pisem prozu...
 
mawetzka:
Da dobila sam pesmu, mada je stvarno NICIM nisam zasluzila, bas kao i ti...
Pesma se zove "Malena" i jako je lepa...
Kad sam bila mala pisala sam pesme, ali sad vise ne...
Lakse mi je da pisem prozu...

A tu pesmu si stavila pod temu ''Moja pesma''?
Ako je ta - divna je...
Pesma koja je meni posvećena nije toliko nežna... Čudna je, avangardna potpuno, pomalo teška, pomalo mračna... Ta osoba je tako videla mene - kaže mi da je pesma karakterizacija moje ličnosti...
 
Sokolica_M:
A tu pesmu si stavila pod temu ''Moja pesma''?
Ako je ta - divna je...
Pesma koja je meni posvećena nije toliko nežna... Čudna je, avangardna potpuno, pomalo teška, pomalo mračna... Ta osoba je tako videla mene - kaže mi da je pesma karakterizacija moje ličnosti...
Da, to je ta pesma...
Pre par dana sam dobila jos jednu, ali nije za javnost...
Pa ta osoba te verovatno vidi tako, ali ja sam sigurna da si mnogo bolja osoba, nego sto te opisuje...
:D ;) :D
 
da, dobila sam jednu pesmu,a istome (decku) sam ja napisala. Dogovor je bio na jedno drugome napisemo pesmu, ali da bude sva dečija (bez ružnih reči... ) i na temu lav i lavica, jer nas dvoje tako malo tepamo, ti si moj lav, ti si moja lavlja maca... a kada smo dali jedno drugome, raznežila sam se. Predivna je
 
Sve moje pesmice su saljivo romanticnog karaktera pa vam dajem jednu za uvid i komentare (nemojte da je zloupotrebite molim vas)


Srce si mi slomila kao beba zvečku
kada si mi rekla: "Ne volim te, ič!"
noću kad me sretneš predstaviš me dečku
"On je moja kučka, ja sam njemu bitch!"

Kako da se volimo? Da budemo dvoje?
ti lepa k'o Lilo, ja ružan k'o Stič
uvek kad te sretnem oj! radosti moje!
ja sam tvoja kučka, ti si moja bitch!

Hoću samo tebe pa sam tužan često
jer sve druge cice mislim da su kič
zašto pored mene ne drži te mesto
kad sam tvoja kučka, a ti moja bitch!

Kad te drugi tipovi smaraju i dave
trčim da te spasem k'o Bjukenon Mič
kad sam s tobom ne mislim na druge kurave
jer sam tvoja kučka, a ti moja bitch!
 
Inace, nisam nikad posvecivala pesme.
Ne pisem poeziju, samo prozu! ;) Cak sam vrlo redovna u tome...imam otvoren i fajl u kompu za to!
Jednom cu to pisanije, pretociti u neku knjigu!
Rado posvecujem stiva, a i sama sam ih dobila nebrojeno puta...
 
eldarion:
Pa planiram da joj posvetim celu zbirku al nemam jos kvorum pesama... :roll:
Ma salim se...
Plasim se da neci razumeti.
Mada, mozda vise volim svoje pesme nego nju...jer, ipak, samo sam zaljubljen, zar ne...valjda... :???:


Ne plasis se da nece razumeti, vec da ces biti odbijen! :mrgreen:

Ne dozvoli sujeti da te savlada, moze ti biti zao posle!;)
 
sevilja:
Ne plasis se da nece razumeti, vec da ces biti odbijen! :mrgreen:

Ne dozvoli sujeti da te savlada, moze ti biti zao posle!;)

Gresis...
Nisam ja od tih koji imaju "ponos" tog tipa...Nastojim da uvek kazem ono sto imam reci...
Vec sam pokusao par puta...Bilo je svasta izmedju nas ali na kraju nigde...
Prvih puta je bilo ono "kao kisa oko Kragujevca" a kasnije sam se iznervirao pa sam nastupio konkretno i vec sam par puta dobio odgovor koji nisam niposto zeleo...
Svaki put je odbila navodeci uvek drugi razlog...
Mozda sam se malo i razocarao jer je presla preko nekih stvari koje nisu male pogazivsi svoju rec koju sam ja do skoro smatrao izuzetno cvrstom...Tada nisam imao na umu ono "obecanje ludom radovanje" al sta ces, znas kako je kad se covek zaljubi...ne vidi dalje od predmeta zaljubljenosti...
Ironija je to sto, sada, kada sam poceo da je kuliram i izigravam tipa kome je sve jedno, ona bukvalno pokusava da mi se priblizi opet, ali znajuci kakva je ona i zbog vec prevazidjenog iskustva od pre, ja to ne dozvoljavam...
Uz to, vec sam poceo i da se hladim pa ne bih da kvarim raspolozenje u poslednjih 20-tak dana koje je izvrsno...
I jos jedna stvar...Kajanje je neminovno ako razmisljamo o nasim odlukama...
 
Eldarion...ti si se u stvari odljubio i svejedno ti je...mis'im, boli te uvo za nju, cim igras takve igrice... :roll:

Ja mislim da bi bilo postenije da joj otvoreno kazes, napises, sta god :" Od'ebi, nisi mi vise interesantna", i da bi ona zaista nestala iz tvog zivota...bar bih ja to uradila...nikada vise ne bi cuo za mene...
Ti radi kako mislis da treba...ovo je samo moje misljenje...ja bih tako uradila i radila sam, kada bih bila i kada sam bila, nacisto da mi do nekoga nije vise stalo...samo sto nisam psovala, vec sam to od'ebi zamenila adekvatnijim izrazom... :roll: :?

Tebi, srecno sa zbirkom...knjigom, sta god... :lol:
 
SANDRINAbg:
A da...neispunjena zelja mi je da mi neko...mis'im, taj Onn posveti i posalje pesmu, pa makar je i prepisao...al' ne mozemo sve da dobijemo, jel'? :-?
:confused:

Posalji mi sliku na eldarion@ptt.yu i ja cu ti napisati pesmu...
Problem je samo sto mozda necu biti "On"...
Bar ces dobiti pesmu...
Salim se ja...ne radim po narudzbi...(al mogu napraviti izuzetak)

Pozdrav za tebe !!!
 
SANDRINAbg:
Ja mislim da bi bilo postenije da joj otvoreno kazes, napises, sta god :" Od'ebi, nisi mi vise interesantna", i da bi ona zaista nestala iz tvog zivota...bar bih ja to uradila...nikada vise ne bi cuo za mene...
Pokusao sam i tako kao sto ti rece, doduse ne bas tako direktno :), iduci protiv sebe...
Poenta je u tome sto njoj nije uopste sve jedno. Jer mislis da bih bio toliko uporan da nema nicega u nasem odnosu...
 

Back
Top