Zene bioloski iskoriscavaju muskarce

medved_bg:
I dalje niko ne odgovara: Ko treba da odlučuje o prekidu ili neprekidu trudnoće? Otac, majka ili oboje da potvrde odluku svojim potpisima?
Oboje svakako, niko tu ne polaze vise prava.
S tim da treba uzeti u obzir, ali prvo kao razumno bice (mada, o ironije, koji razum, ako je vec do oplodnje doslo :roll: ), da abortus nije naivna stvar, pogotovo kad se uzme u obzir i rizik od steriliteta. Tako da izbegavanje abortusa bi trebao da bude donekle prioritet. U toliko zena ima prednost ipak.
S druge strane, apsolutni prioritet za spasavanje je to nesretno dete, koje u slucaju da ne dodje do abortusa bi, mozda, zivelo u vrlo naopakim uslovima. Tako da, ako obe strane ne mogu da nadju neko razumno resenje sami, onda su i tekako zasluzili presudu neutralne strane... a to bi mogo da bude neka specijalizovani socijalno-pravni sud, koji bi se oslanjao na logiku: "Ako niste mogli da cuvate sebe, kako ce te onda jedno dete..."
 
Sa moralne strane, u smislu da oboje treba da imaju udela u odluci da li će postati roditelji, ovo bi bilo najpravednije rešenje. Ali samo u teoriji, jer mislim da je neizvodljivo u realnosti.

Muškarac i žena ne mogu da se dogovore da li on treba da stavi kondom ili ona spiralu, a kao dogovoriće se oko deteta. To čak i nije dogovor, nego hoćeš-nećeš. Nema kompromisa "ja korak, ti korak, pa se nađemo na sredini". Ako ona hoće jedno, on drugo, ko bi odustao od svog stava?

I da se zakonski udesi da, recimo, abortus može da se obavi samo uz pismenu saglasnost obe strane, to bi tek bio haos. Ako muškarac nestane, po principu "boli me uvo", žena ne sme da abortira, a ne sme ni da rodi bez njegove saglasnosti. Georgina, a? Naučna fantastika...

A taj specijalni socijalni sud koji treba da im pomogne da se usaglase... mali problem je u tome što se odluka o eventualnom abortusu donosi u 10 nedelja od začeća - realno imaš 2,3,4 nedelje od konstatacije trudnoće. Pre ću videti E.T.-ja nego sud koji tako brzo radi...

Daklem, jeste pošteno, ali... lično, pri samoj pomisli da moram imati nečije odobrenje (zvanično, sudsko, krivično obavezujuće) da rodim ili ne...brrr. Ne treba mi baš zakon da budem korektna koliko god mogu u takvoj situaciji.
 
Nego, nešto se razmišljam i prebrojavam....meni je do sada samo JEDAN tip progovorio nešto na tu temu blagovremeno...Kao uvod u akciju, počela priča o kontracepciji, ko šta koristi i otprilike je išlo ovako: "Vidi da ti kažem, da ne bude posle neko nekog navukao ili zahebao. Ok, koristimo to i to, ali ako se nešto, ne daj Bože, desi da znaš da neću da te teram na abortus. *******, nešto ti se desi tamo, pa da ide na moju dušu, neću. Ali ako rešiš da rodiš, to je TVOJA odluka. Dete ću da priznam, da ima prezime i da zna ko mu je otac, pomoćiću ti koliko mogu novčano, ili kako se dogovorimo, nisam dripac, ali ženidba, tata radi domaće zadatke i slično, toga nema. Tvoja odluka, tvoja odgovornost". I ja rekoh: "Prodato".

Samo JEDAN - nije baš da je od milion, ali i dalje je mali procenat...Koliko zaista vi muškarci razmišljate o tome blagovremeno?
 
e kao ko si ti da odredjujesh buduci zivot deteta kako ce ti uslovi uticati na njega....?
mada lako je teoretisati kad si daleko od toga nashi roditelji nisu bili u fazonu da je abortus neshto loshe tako da uvek i taj uticaj postoji..(mislim...nije bilo toliko propagande crkve ako nishta???) npr tvoja mama je koristila abortus kao kontracepciju vrlo verovatno da ce i tebi to preporuchiti...????? ono kao sine ima vremena i tako...
brrrr!!!! shto pre na svoje noge???? a tako je lepo u roditeljskom krilu... :roll: zasticen od 8 sati drndanja svaki dan.....
 
medved_bg:
Evo, ja i dalje ne razumem o čemu pišeš.
Ako ti je već problem da to čuješ od žena, dboskan ti je lepo sve rekao u prethodnom postu - deo o odgovornosti.



U ovom delu bih samo dodala: Uopšte ne mislim da je razmišljanje o zaštiti isključivo muška odgovornost. Bilo žensko ili muško u pitanju, što se mene tiče, isti je odgovor: Ako nećeš dete, misli o zaštiti blagovremeno. Posle jeb*nja nema kajanja.

Kao što si i sam primetio, i žene mogu sa podjednakim argumentima da kukaju na biološko zlostavljanje. Možda je nekome lakše tako, meni lično je malo glupo...


o.......pa nijedna zashtita nije 100%.......

dismisale svaka ti se dala :) mislim za poruku

hehe pogazila sam rec je l da...i to vishe rechi :)
 
brate ali sex sa neznancem je do jaja stvar.... (valjda tako sam chitala)
mislim ta tajanstvenost

ko ce josh da misli na decu??

e inache ako je dete zacheto iz ljubavi ence imati komplekse nize i vishe vrednosti to sam chula mada sta znaci zaceto iz ljubavi??????? strast?
i prenatalni period je bitan :I eto morala sam malo da serem

.....
 
Stilista011:
Spavas sa devojkom, ona ostane trudna, ti zelis dete, da li mozes da je sprecis da ne abortira, ako je ona odlucila da ne rodi? Naravno da ne. Druga situacija..... ti ne zelis dete, da li mozes da je sprecis da ne rodi? Naravno da ne. Sutra te ona tuzi, i ti uredno placas alimentaciju, mada nisi zeleo dete.Pa gde je tu ravnopravnost, ko je tu ugrozen? :confused:
Ala si je formulisao... svaka ti čast :)
 

Back
Top