Demokrate totalno unistile srpsku vojsku

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Beograd -- Oklopne jedinice Vojske Srbije će, po završenoj reorganizaciji Kopnene vojske (KoV), imati manje od 250 tenkova.

Imaće i oko 350 oklopnih transportera, raspoređenih u četiri tenkovska i osam mehanizovanih bataljona, kaže načelnik Uprave za operatovne poslove Generalštaba Vojske Srbije, general-major Dragan Kolundžija. On je agenciji Beta rekao da će svaka od četiri brigade KoV-a imati u svom sastavu po jedan tenkovski bataljon i po dva mehanizovana bataljona.

-------------

Sa korpusa i divizija svela nam se vojska na bataljone..... Strasno....
 
Vojska nam je postal manja od makovog zrna i uopste me necudi to da neki generali KFOR-a javno govore kako Srbija nije sposobna za jos jedan rat. Mozda su se nasi vec odavno slozili sa gubitkom kosova pa misle da im vise vojska nece ni biti potrebna. Srbiji je potrebno izmedju 500-700 tenkova a brojka koja je manja od 250 je mizerna. Sve armije oko nas ce imati vise tenkova u svom naoruzanju nego Srbija. Netreba da podsecam da ce nas za nekoliko godina "braniti" 5 aviona tipa MIG 29. Vojska nam je pala na najnize grane i drzava uopste nerazmislja o kupovini aviona, tenkova itd. sramota
(mizerija, 9. april 2007 11:48)

Samo u bici kod Prohorovke na Istočnom frontu u leto 1943-će godine je u jednom danu u borbi bilo uništeno ili onesposobljeno oko 200 tenkova i samohotki (ne računajući ostalo artiljerijsko naoružanje.
Postavite samo pitanje koliko bi danas (imajući u vidu primenu savremene tehnologije i upotrebe novih borbenih doktrina) u borbi izdržalo tih pišljivih 250 tenkića naše armije.
(Edgecrusher, 9. april 2007 12:03)

Posto imamo par ispravnih aviona,dovoljno nam je i par ispravnih tenkova,s obzirom da nam regruti sluze vojni rok u pozoristima,domovima zdravlja i gerontoloskim centrima. :(
(Djuradj, 9. april 2007 12:05)
 
Nasa vojska je u stanju u kojem je bila nemacka vojska posle prvog svetskog rata.
Znaci vrlo jadno:
Srbija danas - Nemacka 1919.
1.Kosovo okupirano od strane NATO-a - Alzas i Loren okupirani od strane Francuske 1919-1924.
2. Avijacija, artiljerija, oklopnjaci u raspadanju, o mornarici ne treba govoriti - Slicna situacija.
3. Ljudstvo, to je tek prava mizerija: vecina mladica vojni rok sluzi civilno, samo oni sa kriminalnim dosijeom sluze pod oruzjem - Slicna situacija, ljudstvo ograniceno na 50000.
 
Не бих да браним ДС али ипак морам додати да је уништење Војске кренуло са Милошевићем.Мада бих грешио душу када бих рекао да је само он крив.Цела та ЈНА је била скуп неспособних официра и кукавица уз велику част и поштовање изузецима.
Милошевић је уништавао Војску јачајући полицију јер се Војске плашио.Дакле,сви су учествовали у уништењу Војске,посредно или непосредно.
 
Заиста је тачно да нам је војска у катастрофалном стању али не само због тог броја транспортера и тенкова, него због отпуштања најквалитенијих, ратом прекаљених кадрова који су у свакој војсци на свијету највећа вриједност али такав је поданички менталитет ових који нас данас воде не само у војсци него и у економији и другим сферама друштва. Мени је јасно да остављају м-84 тенкове, али зашто одбацују т-72 кад се оне за мале паре могу модернизовати, а да не спомињем могућност употребе Т-55 у модернизацији и преправљању на неке оклопне транспортере као што је Муња. Реално нама и не треба неки огроман број тенкова и другог тешког оружја, али и земље које никада у својој историји нису ратовале ипак држе одређен стандард везан за стање у армији, а најочигледнији је примјер Швајцарске која има више Леопард тенкова од Њемачке. Ја када чујем ријеч "модернизација војске на тв-у" најежим се, јер знам шта је суштина, а то није само моје мишљење већ и мишљење других људи које ја познајем, а који су везани за војни позив. Један од стандарда треба и да нам буде снага армија сусједних република+тежина нашег положаја и питање КиМ. И да, ми тренутно немамо пара за озбиљнију модернизацију, али је апсурд бацати нешто што и далеко богатије земље користе, ако не могу да плате за боље, па гледајте примјер Словеније која се није отарасила нити једног тенка Т-55!
 
kreativac:
Не бих да браним ДС али ипак морам додати да је уништење Војске кренуло са Милошевићем.Мада бих грешио душу када бих рекао да је само он крив.Цела та ЈНА је била скуп неспособних официра и кукавица уз велику част и поштовање изузецима.
Милошевић је уништавао Војску јачајући полицију јер се Војске плашио.Дакле,сви су учествовали у уништењу Војске,посредно или непосредно.

Нашу Војску је уништила ЈНА и санкције, што се може везати за Милошевића али реално разлози су много дубљи и вежу се за узроке санкције и формирање СФР Југославије. Ипак и из тих свих догађаја смо изашли са изузетним ратом прекаљеним кадровима, и уз одређене корекције и чишћења смо могли имати одличну војску бар што се тиче људског потенцијала, али "неко" то није желио да се догоди.
 
Jerry Ropero:
Beograd -- Oklopne jedinice Vojske Srbije će, po završenoj reorganizaciji Kopnene vojske (KoV), imati manje od 250 tenkova.

Imaće i oko 350 oklopnih transportera, raspoređenih u četiri tenkovska i osam mehanizovanih bataljona, kaže načelnik Uprave za operatovne poslove Generalštaba Vojske Srbije, general-major Dragan Kolundžija. On je agenciji Beta rekao da će svaka od četiri brigade KoV-a imati u svom sastavu po jedan tenkovski bataljon i po dva mehanizovana bataljona.

-------------

Sa korpusa i divizija svela nam se vojska na bataljone..... Strasno....
Zasto prepisujes sa sajta B92?
Jak si mi ti nacionalista :roll:
 
sve ove demokrate se ceo zivot vade na milosevica.

ovde nije tema milosevic i njegovo unistavanje vojske. tema je demokratsko unistavanje vojske.

sada je vojska na 10 puta nizim granama i 10 puta slabija nego sto je bila za vreme milosevica.

reforma koliko ja znam znaci modernizaciju, obnovu, poboljsanje.

Recite mi koji komad modernog naoruzanja je ova nasa drzava kupila u ovih 7 godina demokratske vlasti? Ja cu vam reci . Nijedan. Cak se i ova saka jada sto imamo unistava i rasprodaje.

Za milosevica moze da se nadje opravdanje za zapustanje vojske a to su sankcije medjunarodne zajednice na uvoz oruzja a za demokrate takvog opravdanja nema.
 
Jerry Ropero:
sve si tacno naveo dr.antrax sem ljudstva. Posle "demokratskih reformi" Srbija ce imati vojsku od 15.000 vojnika. Sta moze da odbrani 250 tenkova i 15.000 vojnika mislim da je smesno i pricati.

Demokrate su najvece zlo koje je ova zemlja imala.

Sve cega se dohvate oni uniste.

Што се Војске Србије тиче ту је највећи део посла на уништавању "одрадио" Борис Тадић... али тешко да ћемо у ближој будућности сазнати по чијем налогу, ја лично мислим да су З.Ђ. и њему то наредили Немци... али време ће показати. Сетите се само како крештао када је Коштуница хтео да му избије овлашћење да само он руководи Војском.

У фазону да је ..."војска застарела, да хоћемо цивилно служење и професионалног војника" - он је потпуно сјеб* борбену готовост и уопште могућност било какве одбране. Тако да на нас сада и зец диже к*рац...... а то ћемо видети ако нас неко, не дај Боже, нападне... само тада ће бити касно........
 
Jerry Ropero:
250 tenkova ne moze da odbrani Beograd a kamoli da odbrani celu Srbiju. Ocekujte da Siptari kad nas napadnu stignu minimum do Krusevca i Nisa pre nego bude imao ko da im se suprostavi.

Џери, иди на сајт ВС: http://www.vj.yu/lat/index.php?action=fullnews&id=50

лепо све прегледај, и лепо ће ти бити све јасно....... 8-)
 
Koliko ja znam, nama je još Dejtonom ODREĐENO koliko ćemo imati vojnika, koliko tenkova, koliko pušaka...sve je određeno još tada. Na mirovnoj konferenciji i taj sporazum je ako se dobro sećam potpisao Zoran Đinđić i levo i desno su sedeli Đelić i Tadić, mislim da je baš tako bilo :roll: :roll:
Inače, tema milion puta prežvakana, a Tadić im u snovima, izjutra se bude uvek nešto vlažni...
 
Što se tiče popunjenosti, znajte samo da je 62% regruta za civilno, a svega 38% za aktivno služenje vojnog roka pod oružjem.
Polt svaki dan ide po školama i fakultetima i vrbuje srpske mladiće da služe civilno, kako bi se Srbija što pre mogla pokoriti. :roll:
Gospodo draga, ovo je 21. vek i sloboda izbora...bolje je da imamo 38% ljudi koji hoće da služe takvu vojsku i da znamo na čemu smo ,nego da imamo amnestije, suđenja i ostala sr.nja koja se neminovno događaju kad nekoga silom teraš u Vojsku.
Sledeće, sve nam se jedinice i formiraju na nivou brigade i nema više korpusa, armijan i tih JNA formacija.
A ovi terminatori što leleču za slabašnom vojskom, uvek, ali uvek se mogu opasati sa 20kg TNT-a i da uđu u legendu i da se pored pesme "Siđi Rašo sa planine nisi siš'o 4 godine", peva "Ide Džeri, ide Džeri, ruši ambasade"
 
filatelista:
Koliko ja znam, nama je još Dejtonom ODREĐENO koliko ćemo imati vojnika, koliko tenkova, koliko pušaka...

I mi smo se toga pridrzavali i pre 2000-e. Ovo danas nema veze sa Dejtonom vec sa dobijenim nalogom da se srpska vojska, ta opasna zverka, dotuce. Mada, objektivno, s obzirom da je dozvolila da joj drzavom vlada bagra poput Djindjica i Tadica drugo nije ni zasluzila.
 
Dobro, unistili su vojsku. PA ako ih narod bira, nije nista drugo ni zasluzio !

Kako stvari stoje, i siptari na kosovu cu za par godina imati jacu vojsku.

U vezi 250 Tenkova: sasvim dovoljno za beogradski pasuluk.

Za prodaju T55 Tekova: Srbija hoce supermoderne tenkove, posto je srbija mnogo bogatija od slovenije, hrvatske, makedonije i albanije, prodace svoje T55 dok ih ovi drugi modernizuju. Pa ako su vec krenuli, neka i prodaju ove ostale M84. Posto siptari na kosovu zbog prodaje droge poseduju mnogo novca, mogli bi nasi demokrati te tenkove za 1000 Evra po komadu njima i prodati, i onako i tako vec saraduju zajedno.

A ja cu da se odreknem tih srbo-turbo-demokraskih-kapitalista i uzeti konacno nemacko drzavljanstvo, i pored toga sto mrzim nemce, ali ce mi biti sa nemackim pasosem lakse da se iselim u kanadu, a i ako dodem nekad u srbiju bicu kao nemac covek prvog reda koji stoji izvan zakona, dok srbi u sopstvenoj drzavi nevrede ni za kur.ac .
 
Jerry Ropero:
sve si tacno naveo dr.antrax sem ljudstva. Posle "demokratskih reformi" Srbija ce imati vojsku od 15.000 vojnika. Sta moze da odbrani 250 tenkova i 15.000 vojnika mislim da je smesno i pricati.

Demokrate su najvece zlo koje je ova zemlja imala.

Sve cega se dohvate oni uniste.

Е није ваљда да ће смањити на само 15000 војника, па БиХ има 12000+неколико хиљада који обављају уско везане послове или су почасна гарда и сл. Испада да БиХ која је мања, изашла из рата, сви су за демилитаризацију... има више војника и која ће како се мени чини бити и боље опремљена. Тако да дођемо на то да ће Србија имати најнеспремнију војску у окружењу, далеко неспособну да је одбрани од било какве опасности. Ако је то тачно онда ја немам ријечи.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top