srpska vojska sa 250 tenkova

СЛОБОДА:
За ово прво си у праву, ионако имамо тежак дефицит због енергената, тако да тежко да би вратили инвестиције..

Наравно да не мислим на Су27 из раних 80тих већ на Су30(45 милиона долара) који је млађи од Грипена. Осим тога, и стари Су27 је бољи од Грипена.

Не видим због чега нам Руси не би испоручивали ракете и бомбе.

Велика мана Грипена је што га је направила компанија која се доскора бавила само аутима и земља која нема много искуства у авиоиндустрији, то јој је фактички први авион. У Европи једино Французи имају искуства, али су Мираж и Рафал прескупи. Финална обрада Грипена је сигурно боља, руски делују као да су монтирани само са мацолом. Комфор пилота је вероватно бољи. Међутим, перформансе авиона, радар и уопште електроника су неупоредиви. Не чини добру електорнику леп дисплеј.

Наравно да Су30 има могућност размене података. Тако у ствари и детектује стелт авионе, компјутер обради радарску слику са више Су30.
aj kad nesto kazes pokusaj to bar i da bude istinito, svedjani nemaju iskustva sa avionima, a tunan, draken i vigan... malo li je!
ako ne znas gripen si uzeli madjari, cesi i juzna afrika... noviji je of f-16, ima bolju elekroniku, i moze da sleti na auto put... Taj avion je prodaje BEA, dali su cuo mozda zanjih, to ti je navecu koncern odbrambene industrije... e moj decace... smesan si kao taj avatar!
 
dejina81:
aj kad nesto kazes pokusaj to bar i da bude istinito, svedjani nemaju iskustva sa avionima, a tunan, draken i vigan... malo li je!
ako ne znas gripen si uzeli madjari, cesi i juzna afrika... noviji je of f-16, ima bolju elekroniku, i moze da sleti na auto put... Taj avion je prodaje BEA, dali su cuo mozda zanjih, to ti je navecu koncern odbrambene industrije... e moj decace... smesan si kao taj avatar!

Неколико постова испод тога признао сам мастеркету грешку. Свеједно, њихово искуство је неупоредиво са совјетским. Поред земаља који си навео, за Грипена је заинтересоване скоро све земље бившег Варшавског пакта и Индија. Ја не тврдим да је он лош већ да не може да кошта исто као Су30, не вреди толико.
Ја не знам који авион не може слетети на ауто пут, само ако није преширок (авион).
Ако Грипен има неку посебну технологију за слетање, информиши ме, стварно не знам.
Ти ми делујеш попут детета кад ти је битно ко га продаје.
 
ako si vec rusofil, shvatas da nijhovo nije najbolje... mozda je povoljno, ali ako izuzmemo kinu, indiju jemen i venecuelu, daj mi jos nekoga ko je u zadnje vreme kupio vece kolicine ruskih aviona!?
pa da znas ko je BAE... nebi tako razmisljao, ali nema veze, ipak ti nemas pojma o cemu pricas, samo treba da uporedis velicine dva aviona koje poredis, pa onda vidi gde mi stojimo, nase nebo toliko malo da nam avion kao su-30 uopste netreba. nije mi jasno sto ne pricas koji novi sistem veze nasa vojska treba da navavi ili nesto realno ti potenciras nesto sto je za nas vise kao domen maste!
P.S. kad kupujes oruzje jako je bitno ko ga prodaje... i kad kupijes chips vazno je cijeg je porekla, a da ne govorima za nesto kao avio vredan 30 mil. dolara!
 
etiopija, eritreja, belorusija, vijetnam, sudan i iran su korisnici, a ne veliki kupci... kad je iran kupio poslednje avione o rusa?
etiopija i eritreja imaju po 8-10 aviona su-27/mig-29 i to iz njihovog sukoba devedesetih!
belorusija skoro niju kupili nista, smao je modernizovala svoje avione!
kada je sudan kupio moderne letelice?
 
iran je pre 6 meseci kupio bulkove, indija je potpisala ugovor o nabavci cini mi se 500 t90s , mislim da je oko 200-300 isporuceno vec, belorusija je pre nekoliko godina modernizovala kompletnu flotu migova 29 , uglavnom opremom iz rusije, i nesto domace proizvodnje, i kupili su su.27 mice.... sada su potpisali sa mikojnom ugovor o nabavci jos aviona, inace kompletna vojska te zemlje, koja je ogromna za tako malu zemlju, je naoruzanje kupila od rusije, od s300,bulkova, pa do pusaka ....
 
ZORANNS83:
iran je pre 6 meseci kupio bulkove, indija je potpisala ugovor o nabavci cini mi se 500 t90s , mislim da je oko 200-300 isporuceno vec, belorusija je pre nekoliko godina modernizovala kompletnu flotu migova 29 , uglavnom opremom iz rusije, i nesto domace proizvodnje, i kupili su su.27 mice.... sada su potpisali sa mikojnom ugovor o nabavci jos aviona, inace kompletna vojska te zemlje, koja je ogromna za tako malu zemlju, je naoruzanje kupila od rusije, od s300,bulkova, pa do pusaka ....
e ovako neka teme skrene s kursa... j sam spomenuo avione... a ne tenkove i ostau opremu!
ako znas koliko je je belorusija kupila aviona napisi tacno koliko a ne da pogadjas!
ja koliko znam svo njihovo vazduhoplovstvo je poreklom iz SSSR-a ali je modrenizovano!
kakve "bulkove" je iran kupio, sta je to uopste!
indiji isporuceno 124 t90s, ostalo, ako dodje do toga bice proizvedeni u indiji licencno!
Ja znam cime belorusija raspolaze... ali to nije tema ovog topica!
 
dejina81:
etiopija, eritreja, belorusija, vijetnam, sudan i iran su korisnici, a ne veliki kupci... kad je iran kupio poslednje avione o rusa?
etiopija i eritreja imaju po 8-10 aviona su-27/mig-29 i to iz njihovog sukoba devedesetih!
belorusija skoro niju kupili nista, smao je modernizovala svoje avione!
kada je sudan kupio moderne letelice?


Etiopija je kupovala po 2 aviona svake 2-3 godine zadnja isporuka bila je oko 2004 mislim,eritreja je kupila jos 2 miga unistena u borbama, vijetnam ?? ma daj to je lako to probaj sam da nadjes....nisu veliki kupci ali tako to ni ne ide sve to se isporucuje kroz par godina pomalo [nemaju rusi vise ni toliku proizvodnju]
belorusiju nisam pomenuo ali svi paketi nove opreme i rezervni delovi stizu iz rusije to se posle prebija kao trosak tranzita nafte naftovodom kroz belarusiju,iran ima migove kupio ranih devedesetih testirali su ih protiv F-14,nisu zadovoljni tom kupovinom,opet nisam ga ja pomenuo.i tako skrenusmo sa teme ali to nije bitno ,bitno je da smo nesto novo saznali :D
 
ako ce ti biti lakse da nadjes, iran je kupio i tor.... ove! to je vrlo sofistticirani sistem pvo! ako hoces da meris rusiju i ameriku, amerika ima oko 2 puta veci izvoz oruzja, ali stim sto je rusija pocela da naoruzava indiju i kinu, odnos ce se drasticno promeniti! te dve armije broje dve trecine svetske populacije!
 
cela prica ide u tom pravcu da se nase oklopne snage oslabe sto je vise moguce , a onda kada se vlasi dosete , kompanija ce da poseda u avione i pobegnu kao sto je pobegao i bogic bogicevic kada je na slican nacin potkopavao srpske interese , malo stariji znaju ko je taj lik, mladji neznaju, sto znaci da se izvukao, pa sto ne bi sada opet neko to uradio , kada ovom gore navedenom nije falila dlaka sa glave , i verovatno je zivot nastavio po tropskim ostrvima pod tudjim imenom!
 
jel ti stvarno mislis da rat pocne tako sto ga ti zazelis? i da sada ako ti nebudes zeleo , nece ni biti rata? rata nece biti samo ako budes imao jako vojsku, samo tako ces izbeci rat, a ako budes imao ovakvu kavom se sada pravi, imaces rat i tamo gde ni nesanjas!
 

Back
Top