podzemne vode i Hartmanov cvor

od podzemnih voda ne znam kako se shtiti, osim da ne provodish vreme iznad njih... ja znam kako idu ispod moje sobe, pa ne spavam iznad, i slichno... od tehnichkog zrachenja... takodje. eliminishe se shto vishe mozhe tehnike, a ako bash mora da bude puno, chuo sam da su patentirali neku piramidicu koja u sebi ima kvarc i slichno, i navodno eliminishe zrachenje tehnike u krugu od pet metara, i u visinu naravno.
 
tehnichko zrachenje je zrachenje je valjda zrachenje od tehnike. :mrgreen:
mislim, tehnichkih aparata.... struja, ovo ono.
a chovek je pretpostavljam pitao za zashtitu od podzemnih voda ne u smislu vode koja prodire, vecj u smislu zrachenja podzemnih voda.

hartmanov chvor... chuo sam za to, al nisam bash siguran shta je, tako da ne bih da lupetam.
 
Hartmanovi cvorovi su izvorista elektromagnetnog zracenja, koje je posledica uopste postojanja Zemljinog elektromagnetnog polja. Ravnomerno su rasporedjeni po celoj povrsini zemlje (cine mrezu prakicno), na rastojanju od nekih (cini mi se) otprilike 5m.

A generalno, najbolja zastita od bilo kakve vrste EM zracenja, je princip Faradejevog Kaveza.
 
da, to je to.... samo shto ja mislim da ta mrezha ima manji raster, ne 5m....

kako mislish faradejev kavez? ako mislish da se napravi faradejev kavez u kom bi se boravilo, to onda ne valja, jer nije dobro za zdravlje boraviti stalno u tome. to znachi da bi se boravilo u polju bez elektriciteta, koji je potreban za normalno funkcionisanje organizma...
 
Ma znam o cemu je rec, pokusao sam da se malo zezam, onako - sirovo... Propala fora. Inace, nekada je seljak kada zeli da sagradi kucu u kojoj ce ziveti ostavljao stado ovaca na placu nekoliko dana i noci i gde je stado steklo obicaj da noci tu se kuca dizala. Ne verujem da opit sa stadom sada moze svako da izvede. Inace, tehnickom zracenju nikada nisam pridavao znacaj a provodim mnogo vremena okruzen uredjajima. Kolika je opasnost od obicnog PC-ja za nekog ko dugo sedi pred monitorom?
 
Kad_LupimLupim:
Hartmanovi cvorovi su izvorista elektromagnetnog zracenja, koje je posledica uopste postojanja Zemljinog elektromagnetnog polja. Ravnomerno su rasporedjeni po celoj povrsini zemlje (cine mrezu prakicno), na rastojanju od nekih (cini mi se) otprilike 5m.

A generalno, najbolja zastita od bilo kakve vrste EM zracenja, je princip Faradejevog Kaveza.

Upravo tako. Pa mozes recim oda oblozis sve zidvoe i pod i plafon sa aluminijumskom folijom i resices problem... Manje-vise :D :D :D . Mada ako to uradis, verovatno ti je mesto u Lazi zagarantovano...
 
e da a shta je s virovima? nama je dolazio neki dekica u qcju koji sebe naziva rashljarom.... i nosio je neke male iskrivljene cilindre.... i onda je tako neshto bajao.. i pominjao je te virove.... kao oni su opasni.... al meni nikako nije jasno kako ta voda mozhe da utiche na bilo shta?
 
Moja zgrada leži na podzemnim vodama i dolazio je radiestezista i rekao je da je jedna vertikala na nekakvom čvoru i da je tu opasno živeti. Potpuno tačno jer je cela ta vertikala obolela od kancera, neki su umrli neki se još uvek bore................strana gde je moj stan nije opasna toliko, ima nekoliko mesta u stanu gde ima vode , baš na mestu gde je krevet i rekao mi je da se ispod kreveta stavi neki predmet (vaza, piksla, činijica) od kristala i to otklanja tu negativnost. Ja za svaki slučaj okrenula krevet na drugi zid.
 
Sada ste me zaplasili- u mojoj spavacoj sobi ima dosata elektricnih uredjaja jer sam u skripcu sa prostorom. Mislim da bi bar malo pomoglo kada bi postojao jedan osigurac samo za tu sobu i lepo preko noci se sve to iskljuci.
A ovo sa podzemnim vodama mi nije bas jasno kako one uticu na ljude...
 
Od podzemnih voda su nas učili na faxu da se najbolje štitiš dobrom hidroizolacijom. Isto važi i za vlagu. Čvorove nam nisu pominjali. :mrgreen:

sun.gif
 
E, a to o podzemnim vodama ni meni nije jasno. Mislim, šta je sa mornarima koji su mesecima na moru? Da li oni svi obole od raka? Meni sve to zvuči kao zajebancija. Zašto neko ne izloži neki ozbiljan argument o tome ZAŠTO tzv. "podzemne vode" imaju loš uticaj na čovekovo zdravlje. Ove priče rekla - kazala mi deluju kao neke bajalice - neozbiljno.
 
da li ima neki strucnjak da nam to pojasni .A podzemne vode su kazu opasne na mestima gde se ukrstaju a ne gde ima vode.Ali definitivno ceo Novi Beograd je na losem mestu,e sada negde vise negde manje.i treba sve vaditi iz struje sto posebno vazi za masinu za pranje vesa ali neznam zasto.Inace raslje mozete sami napraviti od dve velike strikace igle.Bicete iznenadjeni kako one govore o dobrim i losim mestima u stanu.
 
Keeper:
da, to je to.... samo shto ja mislim da ta mrezha ima manji raster, ne 5m....

kako mislish faradejev kavez? ako mislish da se napravi faradejev kavez u kom bi se boravilo, to onda ne valja, jer nije dobro za zdravlje boraviti stalno u tome. to znachi da bi se boravilo u polju bez elektriciteta, koji je potreban za normalno funkcionisanje organizma...
4-5m... ne znam tacno sad, nije ni bitno mnogo.

A idealan Faradejev kavez postoji samo na papiru. To bi zapravo viseslojni sistem mreza, za razlicite elektormagnetne spektre. U praksi, stic'e do tebe sasvim dovoljno EM zrachenja kako god okrenes. Poenta je izolovati zrachenja koja nisu bash prirodna za coveka, a ne sva ziva.

Anyway, sasvim je dovoljno izolovati se od tih negativnih zrachenja odozdo, uz pomoc jedne mreze na podu. Ima tih stvari vec industrijski da se nadje.

@ostali
Problematika podzemnih voda nije samo prica. Ko sto Shaddow reche, EM zrachenje se akumulira... ok ne akumulira se nigde, ali neki materijali, zapravo svi, sad u manjoj ili vecoj meri, ako su izlozeni nekoj frekvenciji iz odredjenog opsega EM spektra, mogu da neko odredjeno vreme i posle prestanka tog zrachenja, emituju iste te EM talase (setite se kako gvozdje izlozeno magnetnom polju i samo nastavlja da se ponasa kao magnet jedno kratko vreme).
Voda je jedan od dobrih absorbera EM zrachenja, a krecuci se kroz Zemljinu koru, skuplja i neka zrachenja koja nama generalno ne prijaju... massa koja se krece nije naivna i eto stete.
 
Da li neko zna kako se moze zastiti od tih stvari i od tehnickog zracenja

Dobro vece,
evo ja da se javim jer sam saznala da stvarno postoji neko ko je napravio tri stvari za neutralisanje do 98% +-2% od negativnih zracenja kako uredjaja tako i podzemih voda.
Postoji piramida koja se ukljuci u suko utikac zbog uzemljenja ne koristi se struja,i neutralise sva stetna zracenja od svih uredjaja u stanu cak i do 200m2, ona kosta 100 evra i nema rok trajanja...zatim postoji i licni neutralizator,kao i neutrazlizator za mob telefone i kompijutere,za licni neutralizator znam da kosta 2000 dinara,a za mobilni je 1000 dinara.....Ako te zanima da nabavis tako nesto javi se pp porukom.Za piramidu DMD BIOPIRAMIDA se vrsi merenje na licu mesta stetnih zracenja i iskreno krajnje se vidi ima li potrebe uopste tako nesto kupovati ili je dovoljno da uzmes licni.Ja sam licno veliki skeptik bila u vezi tih ljudi koji sa rasljama dodju pa mi kazu da pomerim krevet na sred sobe,zato sam kupila piramidu i namestaj ostaje gde god zelis da stoji a poramida radi svoje :)
 
PS: Elektromagnetno zračenje ima osobinu da se akumulira, tako da, ukoliko u prostoriji postoji više električnih uređaja, dobro bi bilo povremeno otvoriti prozor i provetriti. A to je dobro i zbog kiseonika. :)

E ajd da mi odaš tajnu kako se elektromagnetno zračenje akumulira...ako ti patent proradi ima pare da namlatimo. Znaš li koliko se para troši na nekakva rezervna napajanja da predajnici rade kad nema struje...ti si zlatni rudnik :mrgreen:
 
Dobro vece,
evo ja da se javim jer sam saznala da stvarno postoji neko ko je napravio tri stvari za neutralisanje do 98% +-2% od negativnih zracenja kako uredjaja tako i podzemih voda.
Postoji piramida koja se ukljuci u suko utikac zbog uzemljenja ne koristi se struja,i neutralise sva stetna zracenja od svih uredjaja u stanu cak i do 200m2, ona kosta 100 evra i nema rok trajanja...zatim postoji i licni neutralizator,kao i neutrazlizator za mob telefone i kompijutere,za licni neutralizator znam da kosta 2000 dinara,a za mobilni je 1000 dinara.....Ako te zanima da nabavis tako nesto javi se pp porukom.Za piramidu DMD BIOPIRAMIDA se vrsi merenje na licu mesta stetnih zracenja i iskreno krajnje se vidi ima li potrebe uopste tako nesto kupovati ili je dovoljno da uzmes licni.Ja sam licno veliki skeptik bila u vezi tih ljudi koji sa rasljama dodju pa mi kazu da pomerim krevet na sred sobe,zato sam kupila piramidu i namestaj ostaje gde god zelis da stoji a poramida radi svoje :)

U mom kraju kažu...dok ima ćurani, ima i podvarak :mrgreen:
 

Back
Top