Lefkada ili Parga

AradiaBookspell

Početnik
Poruka
3
Pozdrav svima!
Prosle godine sam bila sa deckom na Tasosu, i bilo je savrseno. Prelepa priroda,jos lepse plaze i cista voda. Ove godine bi smo isli na slicno mesto, a culi smo da su takvi upravo Parga i Lefkada.
Da li neko moze da mi preporuci koja je opcija bolja i zasto? Da li neko zna koja nasa agencija ima ponude za ova mesta i gde su cene najpovoljnije?
Nije nam problem da idemo autobusom do lepih plaza, tako da nije bitno da budu blizu. Tako smo prosle godine isli svako jutro autobusom na Aliki u 8 ujutru.
Takodje bih volela da znam koje apartmane preporucujete, i koja agencija ih nudi. Mislim da je bolje platiti neki evro vise, pa da budemo blizu centra i plaze.
Ako postoji jos neko mesto osim ova dva za koje znate, a da imaju na prvom mestu lepu prirodu, plaze, uvale i sl, dajte slobodno predlog.
Hvala unapred
 
E vidiš kod mene je obrnut slučaj :D Dečko i ja smo bili prošle godine u Pargi, a ove godine smo uplatili Tasos u Limenasu!
Ne znam da li si videla postoji već tema o Pargi. Mi smo išli preko Argusa, dok Kimtravel i Matico takodje imaju aranžmane za Pargu. Bili smo smešteni u vili Gabrijel, koja je sasvim zadovoljavajuća, mada ako bi mene pitala ja bih vam preporučila vilu Elpida koja je za nijansu bila skuplja od naše, ali je opet bliža centru i lepša od vile Gabrijel. Poseidon ne bih nikako preporučila, kada je o lokaciji reč on je preko puta Gabrijela, ali svi koji su bili smešteni u njemu su imali neke primedbe, on je bio najjeftiniji....Tako da otprilike vile su rangirane po kvalitetu upravo kao što su i po ceni.
U Pargi nema mnogo plaža.....Najveća je Valtos, zatim gradska plaža i postoje još dve manje....Do svih se može doći pešaka....( Baci pogled na fotografiju na drugoj temi).
Već sam napisala da postoji mogućnost izleta : Krf, Paxos, Antipaxos, Jonska ostrva.....koje organizuju naše agencije. Lefkadu i Kefaloniju takodje možeš obići.....
Ne znam u kom periodu planiraš letovanje, ali koliko sam čula većina aranžmana za Pargu je rasprodato....tako da požuri sa odlukom....
 
Hvala na informacijama!
Mi planiramo da idemo polovinom jula. Nadam se da ima jos mesta u agencijama. Prosle godine smo isli preko Argusa, i bilo je super, osim sto smo satima cekali da udjemo u studio kad smo stigli. Sve ostalo je bilo OK
 
Matico ti radi Lefkadu i na lepljivoj Grcka sam okacila neke slike pa mozes da vidis. Tamo je prelepo jedino sto ti trebaju ili kola ili skuter, koje mozes tamo da iznajmis da bi obisla sve plaze i ostrvo. Parga je isto lepa i tu ti ne treba nikakvo prevozno sredstvo, ali si maltene osudjena na jednu plazu. Izaberi, ali Lefkada je moj favorit
 
Pogledala sam slike sto si okacila, prelepe su! I ja bih sada radije na Lefkadu jer volim da obilazim razlicite plaze, a ako cu u Pargi biti osudjena na samo jednu plazu, verovatno cu se smoriti. Hvala na odgovoru!
Inace, cudi me da nema vise ponuda za ovu destinaciju ako je stvarno tako lepo kao sto izgleda na slikama. :wink:
 
Definitivno moj izbor je Lefkada. Bio prosle godine, ove idem ponovo...
Parga ti je vise porodicno mesto, dok Lefkada kombinovano sa dobrim plazama, lepim mestima, imas i vodopad, divljina... Ako si avanturisticki tip, onda pravac Lefkada! Pogledaj moj komentar u forumu "Lefkada i okolina - vodic za avanturiste"
 
Лефкада је "рај за очи" и поред тога што баш и не можеш да се ко човек башкариш у води, јер је Јонско море доооста хладније и валовитије од Егејског. Али све има своју цену.

Још је нисам посетио, али планирам (можда већ следеће године). :)
 
Matico ti radi Lefkadu i na lepljivoj Grcka sam okacila neke slike pa mozes da vidis. Tamo je prelepo jedino sto ti trebaju ili kola ili skuter, koje mozes tamo da iznajmis da bi obisla sve plaze i ostrvo. Parga je isto lepa i tu ti ne treba nikakvo prevozno sredstvo, ali si maltene osudjena na jednu plazu. Izaberi, ali Lefkada je moj favorit

A koliko kosta iznajmljivanje skutera na Lefkadi?Nije valjda kao u Budvi, gde to kosta 50 EUR za pola sata voznje?
 
Moj ti je savet da posetis i jedno i drugo mesto.Svako je lepo na svoj nacin.Parga ima neki poseban sarm vise je mesto za pravi odmor dok je Lefkada ostrvo za pravu avanturu i ne treba je propustiti bas zbog njenih nestvarnih plaza.
 

Back
Top