Krstenje u Katolickoj crkvi

Ja hteo da se krstim u Protestantskoj pre par godina, ali me prošla religioznost... Nemam pojma, treba da te potapaju u vodu, pa pojedeš onaj beli kolačić i popiješ malo vina, pop ti promrmlja nad glavom i napravi pokret u obliku krsta i to je to, mada, samo nagađam...
 
Za krstenje ne znam, ali sam sigurna dane moras da se krstis radi naslijedstva. To te neko dobro zeznuo. Dobices u naslijestvo ako je baba planirala ad ti da ovako i onako, pa da je baba u Tunguziji a ne u susjednoj Hrvatskog.
Ako si punoljena detaljnije se informisi o dobijanju Hrvatskog pasosa. Ako ne stanujes tamo, a punoljetna si, necas ga dobiti po osnovu roditelja ili zato sto si data za Hrvata ili zato sto si nekada zivjela u Hrvatskoj.
 
HEBEHA:
Za krstenje ne znam, ali sam sigurna dane moras da se krstis radi naslijedstva. To te neko dobro zeznuo. Dobices u naslijestvo ako je baba planirala ad ti da ovako i onako, pa da je baba u Tunguziji a ne u susjednoj Hrvatskog.
Ako si punoljena detaljnije se informisi o dobijanju Hrvatskog pasosa. Ako ne stanujes tamo, a punoljetna si, necas ga dobiti po osnovu roditelja ili zato sto si data za Hrvata ili zato sto si nekada zivjela u Hrvatskoj.

Zilot cacanski:
Odavno nisam čuo ništa slično.....vere za babino nasleđe....

a shta ako je oporukom ostavila da ako se krsti, dobija to neshto
ako ne, ostavlja drzavi???
 

Back
Top