druga zena

mirabel

Iskusan
Poruka
5.543
Ja sam na ovom formumu potpuno nova....mozda je neko vec pokrenuo ovu temu, ali ono sto me jako zanima je da mi kazete sta mislite o zenama koje su "druge" i razlog za razvod braka.
 
sorry...kazem da sam nova na ovome...pokusala sam da nadjem nesto slicno ali ne uspeh. Dakle, da ne bude zabune, pricamo iz ugla druge zene, ne supruge. Sta mislite, da li je ta druga nuzno jedna nemoralna nakaza?
 
ne mislim.

znam jednu drugu zenu. 4 godine je u vezi sa ozenjenim muskarcem.
ona zna da on nema nameru da se razvodi, uprkos njegovim pocetnim lazima o sopstvenom braku.
ona planira da ostari tako kao druga zena.

o njoj mislim da je nesigurna, usamljena devojka. samo to.
 
Druga je posledica neslaganja sa suprugom,a nikako nemoralna nakaza iz prostog razloga jer dopunjuje i uvazava muskarca sa kojim je. Zlih jezika uvek ima.
 
Slazem se...malo je glupo ostariti kao druga.

Situacija je sledeca: "druga" po svemu postaje "prva", "zakonita" odjednom pristaje da bude "druga" samo da ostane "zakonita", nadajuci se naglom preokretu koji je skoro nemoguc, okolina prvobitno "drugu" posmatra kao nemoralnu nakazu kojoj hriscanski principi nisu bliski srcu a ni umu. Prvobitno "druga" je, naprotiv, jedna normalna devojka, kao i sve, ni po cemu posebna, samo se nasla tu gde se nasla i ostalo se desilo samo od sebe.
 
mirabel: "samo se nasla tu gde se nasla i ostalo se desilo samo od sebe"

hm, sa ovim se bas ne slazem. stvari se mozda drvecu desavaju 'same od sebe'. muskarci i zene voljno ucestvuju (ili ne ucestvuju) u onome sto im se desava.
 
da, sad te neko potapsao po ramenu, i sad ti je lakse? daj uozbilji se...:)

misim, kapiram..ponekad kolicina glooposti koju masa proizvodi postane potpuno nepodnosljiva...ali, ne uzdaj se u podrsku foruma...o, ne..nego bezi, koliko te noge nose..i ne okreci se sine:lol:
 
moje srce:
miv: "iz prostog razloga jer dopunjuje i uvazava muskarca sa kojim je."

ne znam samo koliko muskarac koji vara zenu (vara dve zene) zasluzuje da bude uvazavan, ali ajde....

ma nataknes ruzicaste naocare, i vozi misko...:lol:

pazi , mogu da razumem..sretnu se ljudi, zaljube, ostave prethodne partnere, i krenu dalje zajdno..to se desava..zivot nije prava linija..
ali...
ima likova koji GODINAMA zive paralelne veze, imaju paralelne svetove, bukvalno dve porodice..strasno
 
@Sindi:
devojka koju znam je upravo iz tog primera. i to jeste strasno, izolovala se od ljudi i mogucnosti da nekoga sretne, u tog lika gleda kao u boga, prakticno mu izdrzava porodicu, i planira da ostari sama. sumrak uma.
 
pa to je u redu, samo, mi zapravo pricamo o tipovima koji NISU otisli od zene (supruge) vec imaju i zenu i ljubavnicu.
da pricamo o onima koji su ostavili jednu zenu zbog druge, tu o 'drugoj zeni' ne bi bilo ni govora, zar ne?
 
Upravo to i govorim,muskarac koji je ozenjen a ima ljubavnicu je u braku za nesto uskracen i zato trazi neku drugu,asuprugu cuva jer nije dovoljno jak da presece,
 
...ili je izracunao da mu supruga ipak vise odgovara od ljubavnice, pa sto bi se razvodio?
...ili mu odgovara situacija kakva jeste?
...ili...

ima raznih mogucnosti, ali, sem u slucajevima kada se situacija brzo razresi (bilo razvodom ili ostavljanjem ljubavnice) - odnosno kada se donese odluka relativno brzo, ja glasam za to da je tip kreten nevredan i zene i ljubavnice.
toliko od mene o ovoj temi.
 
Ma vazi!
Prica na foru: jedna/jedan za jedno, druga/drugi za drugo, ne pali!!!!!
Nekim ljudima se prosto dopada da zive dupli zivot! Ili su previse slabi da ostave prethodni!
Ne prihvatam takvu igru! Ili jedna ili druga, a mozda najbolje treca!
 

Back
Top