Pocetnicki saveti. Kako i na koji nacin smanjiti film velicine 2,4 GB.

ilunga

Početnik
Poruka
6
zaludeo sam se ovih dana da se igram rezije :sad: i napravim sinoc moj prvenac.
prvo u media join-eru spojim neke klipove sa dig.aparata a zatim sa soundforge ubacim neke muzike i sve to sklopim nekako i za prvi put ne izgleda lose, i sav srecan krenem da posaljem ortaku kad ima sta da vidim.....2,4 GIGA ej .sve to ne traje ni desetak minuta a 2,4 GIGA .koje savete i resenja imate za mene s obzirom da sam totalni pocetnik i ne razumem se u video i audio formate.
hvala svima unapred
 
Prvi savet je da naslov teme treba da odražava ono o čemu će biti reči u okviru nje. Iz ovoga što je napisano sledi da ćemo ovde da sikutujemo o tome kada treba savet i kako ga dati, na primer.

Na osnovu veličine koju su naveo izgleda da je reč o video materijalu koji uopšte nije kompresovan. Konvertuj to što si napravio u recimo DivX format, pa ga tek onda pošalji.
 
na ovim forumima ne moze covek vise ni savet da dobije,odmah svi skacu ne valja ti naslov, ne valja ti pitanje ne valja ti ovo ono.sve nesto ne valja.ljuti se covek sto je morao da klikne jadanput da vidi o cemu se radi i drugi put da izadje iz teme ako mu se ne svidja ,mnogo je to posla stvarno.ovde su svi neki vazni i bitni ljudi i nece da se cimaju da pomognu nekom ako tema nije na pravom mestu ili ako nije odredjena velicina slova.strasno.
 
@ilunga.

Nemoj da se ljutis, nemas ni razloga.. Ja sam bar lik koji posjecuje dosta drugih foruma sem ovog..

Za naslove i kritike koje si dobio ovde, na vecini drugih foruma ne bi ni postojao, a tek dobio odgovor..
Na mnogo drugih foruma, se naslov u najboljem slucaju edituje, a u vecini slucajeva, uklanja/brise..

Nema potrebe da protestvujes zbog malo kritika...
 
@ilunga

Da li ti ulazis u mesaru i trazis lek protiv glavobolje?
Kad udjes u pozoriste, da li nosis semenke i dernjas se iz sve snage?
Kad si u biblioteci, da li poneses petarde pa ih bacas okolo?
Kad si kod doktora, da li ces mu pricati o prednjoj sponi na tvom autu ili ces mu reci sta ti fali?
Da li kod tog istig doktora samo udjes i kazes "Imam bolove" i pustiti njega neka gleda u pasulj sta ti fali, ili ces mu jos na opocetku dati sto vise detalja, da "otvori" tvoj slucaj?

Valjda si shvatio, ili da ti nabrajam jos?
Moraces ipak ti da se prilagodis forumu i nacinu rada i komunikacije izmedju clanova - a ne obratno!

I bravo za poslednju recenicu! - Duhovito do kretenizma!
 
bojan p:
Prvi savet je da naslov teme treba da odražava ono o čemu će biti reči u okviru nje. Iz ovoga što je napisano sledi da ćemo ovde da sikutujemo o tome kada treba savet i kako ga dati, na primer.

Na osnovu veličine koju su naveo izgleda da je reč o video materijalu koji uopšte nije kompresovan. Konvertuj to što si napravio u recimo DivX format, pa ga tek onda pošalji.


@ilunga

Lijepo ti covjek u prvom postu napisa sta moze da bude od koristi, ali izgleda da nisi procitao, ili si previdio...
 
Daj bre drushtvance sto se svadjate...umesto da svi ukljucimo glave i svrsimo poso...;-)))
Vise glava su pametnije od jedne...
Nego da predjemo na stvar...
Ako zelis da taj fajl kompresujes onda to mozes uraditi na sledeci nacin :
Zeljeni fajl ubacis u program 3GP Converter i smanjices ga na 3mb ili malo vise....ali ces pri tom' izgubiti kvalitet slike,a ako to zelis na kompu da gledas onda kapacitet nije bitan,vazan je kvalitet ali za tih 10sekundi mozes dobiti i 20mb AVI exstenzije i kvalitet ce biti perfectan,uzgred to mozes uraditi u programu DR DIV-x...
 
ilunga:
na ovim forumima ne moze covek vise ni savet da dobije,odmah svi skacu ne valja ti naslov, ne valja ti pitanje ne valja ti ovo ono.sve nesto ne valja.ljuti se covek sto je morao da klikne jadanput da vidi o cemu se radi i drugi put da izadje iz teme ako mu se ne svidja ,mnogo je to posla stvarno.ovde su svi neki vazni i bitni ljudi i nece da se cimaju da pomognu nekom ako tema nije na pravom mestu ili ako nije odredjena velicina slova.strasno.

Slazem se sa tobom osim za onu poslednju recenicu sto si napisao.
To vec nije lepo.
 
amethyst:
.
Slazem se sa tobom osim za onu poslednju recenicu sto si napisao.
To vec nije lepo.
A nije ni korisno posle takvih reči ni ja ne bih dao savet
to se lepo prizna greška i savet će već stići od nekog
a za
ilunga:
.
ako sam napisao da mi je preveliki znate i sami sta vam je ciniti.
može doći čika sa satarom i brzo rešiti problem
 
Jedini nacin koji ja znam je pomocu Nera. U slucaju da ga nemas, nabavi ga. Treba ti Nero Recode. startas ga i ubacis ga...on ce nesto kao da ga analizira i kad to zavrsi ti ces da, u donjem desnom uglu(malo iznad) otvoris padajuci meni i izaberes "custom" te ce ti se otvoriti preozor gde ces ukucati broj Megabajta kojih zelis da ti bude film prvenac. Nadam se da dalje ne trebam da objasnjavam, zar ne?
 

Back
Top