Wireless antena - pomoc!

vazon

Primećen član
Poruka
536
Pozdrrrav svima!

Situacija je sledeca:

Imam (imao sam, tacnije) wireless antenu koju je cale rasturio juce (hteo je da produzi kabl...). Sve je to radio dok nisam bio tu, tako nisam svojim ocima video sta je tacno radio, pa cu vam preneti ono sto mi je on rekao.

Antena se sastoji od mrezastog, zicanog "tanjira" i crne plasticne kutije od nekih 8 x 8 cm. Cale je rasturio tu crnu kutiju i, kako kaze, unutra je zatekao sledecu situaciju (slika 1):

antena1ll6.jpg


Ovo svetlo sivo sto dolazi sa leve strane je kabl antene ciji je presek: izolacija, tanke bakarne zicice, izolacija, deblja bakarna zica.

Dve zute zakrivljene linije su dva limica.

Dve bele uspravne linije su takodje neka dva lima koja su zalepljena unutar kutije.

E sad, cale kaze da su bakarne zicice iz kabla bile u kontaktu sa oba zuta lima i da je na jedan od ta dva lima bila zalemljena i deblja bakarna zica iz sredine kabla. Upravo kao na slici 1.


Po meni, trebalo bi da stvar bude kao na slici 2.

antena2nw5.jpg


To jest, da su tanke zicice zalemljene za jedan zuti lim, a da je deblja bakarna zica iz sredine zalemljena na drugi zuti lim. Koliko znam, ne bi trebalo da bude kontakta izmedju ova dva zuta lima, kao sto je slucaj na prvoj slici...

Kako ovo da spojim da bi antena ponovo radila?

I jos ovo: dok je sve radilo kabl je bio dug 5 metara. Cale je nabudizo kabl od 8 metara. Koliko to moze imati veze sa time sto antena ne radi?

Hvala!
 
To shto si ti imao to je grid antena.... A trebalo bi da bude spojeno kao na slici br.2 ako se dobro secam kad sam gledao kad mi je majstor stavljao drugi kabal.... ono kao na slici jedan nije logichno zato sto bi se onda desio kratak spoj i sprzio bi tvoji Wi-fi karticu ( ili AP )....
Kad budesh spajao tu crnu kutiju gledaj da je dobro zalepish ( npr. silikonom ) poshto ako u nju dospe voda pojavice se korozija i imacesh mnogo manji signal ( ako cesh ga i uopshte imati )...

Kazesh da je kabal bio dug 5 m ? ako cesh staviti drugi tj taj od 8 m imacesh vece gubitke ako je nekvalitetan kabal....
Za wi-fi se koristi CFD-400 koji koshta oko 2-3 € / m a kabal nebi trebalo da bude duzi od 15 m....
koristi se josh i CFD-200 koji koshta oko 1-1.5 €/m ali ovaj ima duplo vishe gubitako od prethodnog mada ga ja imam ( i to 14 m ) i od AP-a sam udaljen 350 m vazdushnom linijom i imam signal oko 63-65 % mada je sigurno da bi sa CFD-400 imao 99 %

pozz
 
Ipak je ispravno kao na slici 1. Ni meni nije jasno kako, ali tako su mi rekli neki ljudi i sastavili smo antenu kao na prvoj slici. Sada smo pomocu nje pronasli okolne mreze, medjutim jacina signala je 0.

Napravio sam i antenu od konzerve. Sa njom je isti slucaj - nadjem 3 - 4 mreze, medjutim ni na jednoj nema signala.

Da li to moze biti zato sto smo nastavljali kablove? Ima li neko ideju zasto nemam signala (a mreze pronadjem bez problema?).
 
To što je ta kutija otvorena to znači da joj je istekao vek trajanja , promeni celu tu glavui ne razbijaj svoju kako je stojala, ona je zatvorena i ako pukne imaćeš velikih problema ima ceo taj deo da se promeni u servisu, samo se postavi na mesto stare glave i rešen problem.
 

Back
Top