Fotke „Kazana” gde su sarajevski civili odvodjeni na klanje

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
„Kazani” gde su sarajevski srpski civili odvodjeni na klanje:
http://freesrpska.org/gallery/displayimage.php?album=2&pos=5

Sarajevo-Kazani početak exkumacije poklanih Srba od muslimana:
http://freesrpska.org/gallery/displayimage.php?album=2&pos=6

Живи бацани у ”Казан”
Природна јама у стенама, уска а изузетно дубока, у народу позната као бездан – ”Казани”, изнад сарајевског насеља Бистрик, једно је од споменутих 28 стратишта у која су бацани побијени Срби у Сарајеву у току рата. У ”Казане” бацани су и још увек живи Срби. После су на њих бацане старе аутомобилске гуме, поливане бензином и паљене, а онда би дошао слој креча и земље, па опет слој побијених Срба. На крају су, сведоци кажу, након десет таквих слојева, тесни отвор и стеновити зидови као и део тла врло пажљиво минирани, па је данас скоро немогуће спустити се у овај бездан.
Не зна се поуздано колико је сарајевских Срба скончало у ”Казанима”. То би требало утврдити. Међутим, има људи чија су имена и презимена позната и за које се поуздано зна да су овде бачени.
”Казани” су, иначе, били омиљено место Мусана Топаловића Цаце, једног од предратних криминалаца који има велике ”заслуге” за избијање рата у Сарајеву. Цацо је био командант озлоглашене 10. брдске бригаде Армије Републике БиХ. Он и његови ”изабрани” војници најчешће су користили ”Казане”. Цацо је одржавао присне односе са генералом Сефером Халиловићем, начелником Генералштаба Армије БиХ.
Алија Изетбеговић је све знао

Према подацима Комитета за прикупљање података о извршеним злочинима, који се позива на исказ сведока, Цацо ништа није радио без сагласности Алије Изетбеговића. У лето 1992. године Алија Изетбеговић са Бисерком Турковић (каснијим дипломатским представником БиХ у Загребу) посетио је војне јединице на овом подручју и пред телевизијским камерама похвалио Мусана Топаловића Цацу. Лично Алија Изетбеговић ће касније наредити да војна полиција ликвидира Мусана Топаловића Цацу јер се толико острвио и осилио да је одбио да извршава чак и Изетбеговићева наређења. Један од разлога за његову ликвидацију био је и тај што се прочуло да је наређења примао директно од Алије, па су крвави трагови могли одвести све до Изетбеговићевг кабинета.
Колико ли је гнуснијих убистава почињено на ”Казанима” и у Сарајеву уопште, за које је мала вероватноћа да ће икада бити обелодањена?
Део злочина и злочинаца са ”Казана” добио је судски епилог. Али оптужнице су тако оквалификоване а пресуде су такве да вређају сећање на жртве. Оптужница није подигнута за геноцид, ни за ратне злочине, већ за убиства извршена на свиреп и подмукао начин. А суд је чак нашао да се не ради ни о убиствима на свиреп или подмукао начин, иако су и по налазу вештака тела жртава била измасакрирана. Окружни војни суд у Сарајеву 1994. године донео је пресуду по којој су осуђени на казне затвора у трајању од десет месеци до шест година.

Зашто ћути међународна заједница
Много је примера о страдању Срба у Сарајеву. Превише. Невероватно је да и међународна заједница све то прећуткује. Па зграда ОХР–а на Врбањи у Сарајеву, у којој седи и високи представник, ваздушном линијом није удаљена више од 500 метара од ”Казана”. Вода коју пљускови у време јаких киша носе низ стрме улице Бистрика према центру Сарајева вероватно још увек носи честице ткива српских жртава из ”Казана”. И све то у Сарајеву – главном граду БиХ. Хтео то неко признати или не, волео то неко или не, многи путеви воде и Србе у овај град. Било какав озбиљнији посао да покушате завршити, посебно у источном делу Републике Српске, путеви и послови воде вас у Сарајево.
 
Meni ovde stvarno neke stvari nisu jasne. Citajuci sve tvoje poruke bilo mi je jasno koliko ti je u stvari mozak ispran! Ceo svoj zivot zivim u Sarajevu i ZNAM da ovo sto sam procitala gore nema veze sa pamecu. Imas li pojma uopste kako je bilo u Sarajevu tih godina rata?! Vi sa strane ste samo slusali montirane vesti i njih se i dan danas drzite. Svi stradali srbi u Sarajevu u to vreme su stradali od svojih srba kao i muslimani i hrvati uostalom. I tada kao i danas su smatrani manjinom (jer je najveci broj srba otisao u danasnje Istocno Sarajevo naravno pod zastavom tadasnjih velikana nadajuci se vecem i lepsem gradu ) i imali i verovao ili ne i jos uvek imaju veca prava nego ostatak stanovnistva u Sarajevu. A sto se tice tog famoznog spiska raspitaj se jos malo!
Sto se tice Sarajeva i "vaseg" dolaska ovde jos nije zabelezen slucaj kamenovanja ili nekog drugog vida nasilja: I sta hocete, na kraju krajeva Sarajevo je glavni grad BIH!!!!!Hetli to vi ili ne!
 
anie:
Meni ovde stvarno neke stvari nisu jasne. Citajuci sve tvoje poruke bilo mi je jasno koliko ti je u stvari mozak ispran! Ceo svoj zivot zivim u Sarajevu i ZNAM da ovo sto sam procitala gore nema veze sa pamecu. Imas li pojma uopste kako je bilo u Sarajevu tih godina rata?! Vi sa strane ste samo slusali montirane vesti i njih se i dan danas drzite. Svi stradali srbi u Sarajevu u to vreme su stradali od svojih srba kao i muslimani i hrvati uostalom. I tada kao i danas su smatrani manjinom (jer je najveci broj srba otisao u danasnje Istocno Sarajevo naravno pod zastavom tadasnjih velikana nadajuci se vecem i lepsem gradu ) i imali i verovao ili ne i jos uvek imaju veca prava nego ostatak stanovnistva u Sarajevu. A sto se tice tog famoznog spiska raspitaj se jos malo!
Sto se tice Sarajeva i "vaseg" dolaska ovde jos nije zabelezen slucaj kamenovanja ili nekog drugog vida nasilja: I sta hocete, na kraju krajeva Sarajevo je glavni grad BIH!!!!!Hetli to vi ili ne!

Ima prezivelih da svedoce anie, dzaba lazes.

RATNO SARAJEVO - LOGOR ZA SRBE (1)

Svaka avlija armija
27. jun 2006

Piše: Vlastimir POPOVIĆ
SLAVKO Šibalija (52), inženjer u „Telekomu“, već 10 godina u Beogradu, ne tuguje za Sarajevom, odavno ga više ne smatra „svojim“. Ne može da ima radost sećanja na dane pored Baščaršije gde je pre rata stanovao (Ulica Ognjena Price 1), gde se oženio, sina dobio.
- Mali je to bio grad za toliku, patološku mržnju prema nama.Činilo se da je godinama sakupljana, gajena, pothranjivana, pa onda, pod pritiskom, naprosto eksplodirala i u svoj svojoj gadosti rasula se iz opne 1992. godine - govori Šibalija. - Sarajevski Srbi su se za samo nekoliko dana i noći našli u zatočeništvu, okruženi i žicama i minskim poljima.
Alija Izetbegović, autor „Islamske deklaracije“ i zastupnik stava da ne može biti mira između islama i drugih vera, postaje u junu 1992. godine vrhovni komandant već dobro naoružanih „zelenih beretki“, odnosno Armije BiH, proglašava ratno stanje i zabranjuje izlazak iz grada.

Sada, 14 godina kasnije, Slavko Šibalija konstatuje da su ostvarene Izetbegovićeve želje - glavni grad BiH je etnički „najčistija“ prestonica u Evropi. Sarajevo je napustilo više od 150.000 Srba, bez želje da se ikada vrati.
- Od prijatelja čujem da i ono malo Srba u Sarajevu čeka da izvuče bar deo novca za imovinu koja im je u ratu brutalno oteta ili uništena, pa će odmah otići što dalje od Miljacke - kaže Šibalija. - Pokušavam da potisnem sećanja na fašistički teror „legalne muslimaske vlasti“, na progone i kazamate u kojima sam bio. Ne mogu. Vređa me što niko neće javno da kaže istinu o ratnom Sarajevu, da su Srbi bili žrtve, a nikako agresori svog grada. Ubijani su na ulicama, u svojim stanovima, na radnim mestima, u mnogim mučilištima... Mnogo logoraša, mojih sapatnika, umrlo je od posledica zverskih prebijanja i nije dočekalo istinu. U Beogradu se još susrećem sa ljudima koji veruju u gnusne laži muslimana i njihovih saveznika, lansirane još 1992. i pothranjivane do danas. Dokle? Da li ću ja doživeti da istina pobedi?
ZATVORE, odnosno logore u Sarajevu, a bilo ih je 125 u svim delovima grada pod muslimanskom vlašću, prošlo je oko 25.000 Srba. Objavljujemo deo lične izjave Slavka Šibalije, zapisane na slobodnoj teritoriji početkom oktobra 1994. godine.
- Muslimanski praznik Bajram, 6. april 1992. godine. Njihova jutarnja molitva se završila negde oko 6 časova. Tada je počela jeziva dreka i pucnjava. Slavlje. Aliji Izetbegoviću su svetski moćnici priznali državu. Ženu, sina i taštu šaljem kod rodbine u Vojvodinu. Mislio sam: dok se situacija ne smiri. U stanu ostajemo tast i ja. Mi, Srbi, ponovo smo iskazali naivnost, za razliku od dobro obaveštenih i pripremljenih muslimana i Hrvata. Radio sam u Javnom preduzeću PTT Sarajevo i nekoliko meseci pred rat mi se mlađi „kolega“ Osman Džombić, poznati kriminalac, poverio kako već postoji vojska - "Patriotska liga", da imaju uniforme i naoružanje i vežbaju na Jarčedolima.
- Mesec april, ni rat ni mir. Gradom prolaze razne vojske (policije) u različitim uniformama. Govorimo: svaka avlija - armija. Onda, 2. maja je, posle višednevnog, strahovitog mučenja, ubijeno osam vojnika JNA i četiri srpska civila. Sledi masakr nad vojnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici. Sa prozora stana, kroz Park cara Dušana posmatram histerično, pomahnitalo urlanje „zelenih beretki“ i zbunjene, preplašene vojnike koje skidaju sa vozila, teraju ih da se skinu goli i polegaju po asfaltu. Ubijaju ih.
U KVARTU u kojem je Šibalija živeo, počinju žešći progoni. Nebojšu Milovanovića ubija komšija iz ulice jer, navodno, svetlećom reklamom na zgradi daje signale „ćetnicima“. Čuje da mu se komšija Mišo Vukoičić, koji je radio kao portir u preduzeću „Bosna-Re“ obesio. Na obdukciji se vidi da je bukvalno iskasapljen. Zašto? Sin mu je „u ćetnicima“, čuje objašnjenje komšije, muslimana.
Slavkov tast dobija infarkt prilikom hapšenja i maltretiranja na ulici. Hapse ga policajci kriminalaca braće Zulić. Novembar, 1992. Ispred stana petorica naoružanih vojnika 10. brdske brigade zloglasnog Mušana Topalovića Cace. Stan je potreban za njegovog zamenika Senada Pecara. Šibalija je na ulici. Izlazi, dok vojnici iznose tela dve njegove komšinice. Zaklane u stanu, odbile su da se isele.
- Na ulici prete racije. Najgore je ako te uhvate baš ti iz 10. brdske, jer vode na Trebević, na kopanje rovova - nastavlja Šibalija. - Gore je jedno od najvećih stratišta. Bacaju Srbe u pećinu „Kazani“, pre toga ih ritualno ubijaju. Umobolnici Mušana Topalovića se opijaju u krvi žrtava. Formirana je elitna, „jurišna četa“ 10. brdske brigade. Njen pripadnik može postati samo krvolok koji donese „upisninu“.
Šta je „upisnina“? To je srpska glava. Glave zaklanih Srba izlažu se u Osnovnoj školi na Bistriku. Sa Bistrika se gleda na Trebević. Crni dim znači da su u jamu „Kazani“, posle ubijanja ljudi, bačene i zapaljene automobilske gume.

MASOVNE GROBNICE
NAJMANJE 5.515 Srba ubijeno je u Sarajevu od 1992. do 1995. godine. Tolikom broju žrtava se znaju tačna imena i prezimena, mesta rođenja i smrti. To nije konačan broj, još nisu otkrivene sve masovne grobnice, a za neke se i ne zna gde su. Proveravaju se podaci za još 500 nestalih sarajevskih Srba.
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=16&status=jedna&datum=2007-03-17&feljton=5336
 
anie:
Meni ovde stvarno neke stvari nisu jasne. Citajuci sve tvoje poruke bilo mi je jasno koliko ti je u stvari mozak ispran! Ceo svoj zivot zivim u Sarajevu i ZNAM da ovo sto sam procitala gore nema veze sa pamecu. Imas li pojma uopste kako je bilo u Sarajevu tih godina rata?! Vi sa strane ste samo slusali montirane vesti i njih se i dan danas drzite. Svi stradali srbi u Sarajevu u to vreme su stradali od svojih srba kao i muslimani i hrvati uostalom. I tada kao i danas su smatrani manjinom (jer je najveci broj srba otisao u danasnje Istocno Sarajevo naravno pod zastavom tadasnjih velikana nadajuci se vecem i lepsem gradu ) i imali i verovao ili ne i jos uvek imaju veca prava nego ostatak stanovnistva u Sarajevu. A sto se tice tog famoznog spiska raspitaj se jos malo!
Sto se tice Sarajeva i "vaseg" dolaska ovde jos nije zabelezen slucaj kamenovanja ili nekog drugog vida nasilja: I sta hocete, na kraju krajeva Sarajevo je glavni grad BIH!!!!!Hetli to vi ili ne!

E posto citav zivot zivis u Sarajevu, ocigledno ne znam sta si zivela i sta zivis, tj. sta ti je preko ociju, ali dusa nije slepa, jedinoi ako i ona ne za slepi.
Evo ti imena onih koji o tome puno znaju a verovatno i ti: ENVER MUJEZINOVIC, SEAD CUDIC, ZIJO RUJANAC, EJUB GANIC, VAHIB CEBO, FADIL BICAJ, ne treba ti vise ako si stvarno starosedelac Sarajeva...
A CACO glumac Kusturicinog filma SJECAS LI SE DOLI BEL, za Aliju i navedene odigrao ulogu ZLOCINCA kakvi su i naredbodavci bili.
Nemoj samo reci da o navedenima nisi nista cula,bar o Enveru Mujazinovicu/Ustikolina-Foca/- i njegovoj vezi sa formiranjem i stvaranjem usluga ALKAIDE za sta mu je i sudjeno i ne osudjeno...........njegova supruga sada razvedena Munevera i kcer Envina, dosta o tome znaju.
Raspitaj se kao starosedelac pa vidi gde ti je dusevni vid.
PS
Imas ih sve u tel imeniku Sarajeva pa ih pitaj.
 
anie:
Meni ovde stvarno neke stvari nisu jasne. Citajuci sve tvoje poruke bilo mi je jasno koliko ti je u stvari mozak ispran! Ceo svoj zivot zivim u Sarajevu i ZNAM da ovo sto sam procitala gore nema veze sa pamecu. !


Mozda si nekada turisticki bila u Sarajevu ili sl. ali tamo sigurno ne zivis a i nikada nisi.To garantujem.Pisanje te odalo.
 
anie:
Meni ovde stvarno neke stvari nisu jasne. Citajuci sve tvoje poruke bilo mi je jasno koliko ti je u stvari mozak ispran! Ceo svoj zivot zivim u Sarajevu i ZNAM da ovo sto sam procitala gore nema veze sa pamecu. Imas li pojma uopste kako je bilo u Sarajevu tih godina rata?! Vi sa strane ste samo slusali montirane vesti i njih se i dan danas drzite. Svi stradali srbi u Sarajevu u to vreme su stradali od svojih srba kao i muslimani i hrvati uostalom. I tada kao i danas su smatrani manjinom (jer je najveci broj srba otisao u danasnje Istocno Sarajevo naravno pod zastavom tadasnjih velikana nadajuci se vecem i lepsem gradu ) i imali i verovao ili ne i jos uvek imaju veca prava nego ostatak stanovnistva u Sarajevu. A sto se tice tog famoznog spiska raspitaj se jos malo!
Sto se tice Sarajeva i "vaseg" dolaska ovde jos nije zabelezen slucaj kamenovanja ili nekog drugog vida nasilja: I sta hocete, na kraju krajeva Sarajevo je glavni grad BIH!!!!!Hetli to vi ili ne!

А чији си ти клон, лутко ???
 
Nism se mislio uclanjivat ovde jer vídim da se samo Srbi svadjaju izmedju sebe i ponekad sa Hrvatima, a teme ponekad zakace i Bosance. Vidim nema nikog da zastupa trecu stranu pa reko ajde da se ja javim. Hajvan je svaki onaj ko kaze da je Sarajevo muslimanski zlocin, pa nisam ga ja opkolio matere ti i bombardovao citavo vrijeme, zlocin je Mladicev i Sarajevo i Srebrenica, to cijeli svjet zna i osudjuje samo hajvani ne znaju i govore suprotno. Zapoceli rat, izgubili ga i sad su drugi krivi, ajd bolan matere ti... Eto toliko od mene, more bit bidne pa se opet javim, vozdra drustvo!
 
Hartmann:
Nism se mislio uclanjivat ovde jer vídim da se samo Srbi svadjaju izmedju sebe i ponekad sa Hrvatima, a teme ponekad zakace i Bosance. Vidim nema nikog da zastupa trecu stranu pa reko ajde da se ja javim. Hajvan je svaki onaj ko kaze da je Sarajevo muslimanski zlocin, pa nisam ga ja opkolio matere ti i bombardovao citavo vrijeme, zlocin je Mladicev i Sarajevo i Srebrenica, to cijeli svjet zna i osudjuje samo hajvani ne znaju i govore suprotno. Zapoceli rat, izgubili ga i sad su drugi krivi, ajd bolan matere ti... Eto toliko od mene, more bit bidne pa se opet javim, vozdra drustvo!

Сад су Срби криви што је гранатирано Сарајево.
Да сте се лепо предали нико вас не би дирао.
 
Hartmann:
Nism se mislio uclanjivat ovde jer vídim da se samo Srbi svadjaju izmedju sebe i ponekad sa Hrvatima, a teme ponekad zakace i Bosance. Vidim nema nikog da zastupa trecu stranu pa reko ajde da se ja javim. Hajvan je svaki onaj ko kaze da je Sarajevo muslimanski zlocin, pa nisam ga ja opkolio matere ti i bombardovao citavo vrijeme, zlocin je Mladicev i Sarajevo i Srebrenica, to cijeli svjet zna i osudjuje samo hajvani ne znaju i govore suprotno. Zapoceli rat, izgubili ga i sad su drugi krivi, ajd bolan matere ti... Eto toliko od mene, more bit bidne pa se opet javim, vozdra drustvo!
Nije to jaro moj tema...
 
Hartmann:
Nism se mislio uclanjivat ovde jer vídim da se samo Srbi svadjaju izmedju sebe i ponekad sa Hrvatima, a teme ponekad zakace i Bosance. Vidim nema nikog da zastupa trecu stranu pa reko ajde da se ja javim. Hajvan je svaki onaj ko kaze da je Sarajevo muslimanski zlocin, pa nisam ga ja opkolio matere ti i bombardovao citavo vrijeme, zlocin je Mladicev i Sarajevo i Srebrenica, to cijeli svjet zna i osudjuje samo hajvani ne znaju i govore suprotno. Zapoceli rat, izgubili ga i sad su drugi krivi, ajd bolan matere ti... Eto toliko od mene, more bit bidne pa se opet javim, vozdra drustvo!
Ajde kaži mi onda ko pobi onolike Srbe po Bosni???
Da nisu možda izvršavali samoubistva mučenjem??? :confused: Sami sebe su mučili da bi se na kraju samopoubijali. Je l' tako? Vidiš, moguće je. Imali su publiku koja je aplaudirala pa ih ponela atmosfera bratoubilačkog rata.
Daj, ne možeš kriviti Srbe za sve. Svi su ubijali, to je činjenica. U ratu, a posebno u građanskom, nema merila ko je više ubijao. Kojom to merom, kojim metrom vi to merite ko je više ubijao? Broj žrtava nije nikakvo merilo. Pre bi moglo da bude merilo broj svirepih zločina: izvađenih očiju, počupanih noktiju, posečenih ruku i nogu,.. A zna se dobro ko je to radio i ko je imao plaćene ubice koji ne pripadaju ovim prostorima.
S toga, bolje, ćuti, sedi, idi nešto radi, igraj fudbal, košarku, bejzbol,.. ali batali politiku. Čovek slep kod očiju je laka roba za manipulaciju i imaginarni svet u kome vi smatrate da ste NEVINAŠCA.
 
Hartmann:
Nism se mislio uclanjivat ovde jer vídim da se samo Srbi svadjaju izmedju sebe i ponekad sa Hrvatima, a teme ponekad zakace i Bosance. Vidim nema nikog da zastupa trecu stranu pa reko ajde da se ja javim. Hajvan je svaki onaj ko kaze da je Sarajevo muslimanski zlocin, pa nisam ga ja opkolio matere ti i bombardovao citavo vrijeme, zlocin je Mladicev i Sarajevo i Srebrenica, to cijeli svjet zna i osudjuje samo hajvani ne znaju i govore suprotno. Zapoceli rat, izgubili ga i sad su drugi krivi, ajd bolan matere ti... Eto toliko od mene, more bit bidne pa se opet javim, vozdra drustvo!

Ajdmo malo ovako!
Postoji drzava SFRJ i obuhvata republike koje ulaze u proces razdruzivanja. Motivi i nacini se razlikuju, neki bi odmah, a neki da se prvo utvrdi ko sta ima i kako podeliti imovinu. Neki (komunisti) ne bi nikada - njima je domovina cela SFRJ. Materijalna podela je manje vise problem i to moze otom - potom pred evropskim sudom. Zlatne rezerve takodje. Ko je sta uneo 45-te takodje moze da se pregovara uz picenca kasnije po evropskim institucijama.
Medjutim, vojsku cine pored materijalnih dobara i ljudi, tj taman stasala deca koja su rasporedjena zbog "bratstva-jedinstva" sto dalje od svojih kuca.Medju njima najvise ima Srba jer su i najbrojniji . Raspolozenje Srba je mahom da samo rata ne bude i veruju da ce se sve mirno zavrsiti. Najvise su platili ceh u II sv. ratu a i slabo znaju da mrze i od 45-te naovamo je moralni kodeks bio bolje ugostiti pripadnika drugog naroda. Sa tim shvatanjima Srbi prate rasplet i veruju u razum i zele da ratnohuskaci u na svim stranama ne prevagnu. Pregovorima se donosi odluka da se vojska JNA povuce iz republika koje zele otcepljenje a politicari da nastave proces. I sta se desava ? Zlocinac Janez organizuje ubijanje deteta-vojnika koji je prisao da coveku pripali cigaru ! Vojne jedinice u Sloveniji koje su mogle da za 2 sata celu dezelu stave pod konrolu da niko ne pisne, poslusno i civilizovano organizuju svoje povlacenje, a ***** koje su potomci onih koje smo hranili u II sv.ratu ubijaju decu koja su se samo tamo zatekla i jedva cekala da dodju kuci. Civilizovano , nema sta ! Budite ponosni Slovenci na tome !
Idemo dalje ! Hrvatsku izostavljam jer znamo sta je tamo bilo, a i tema ovoga je Bosna, a gore sam samo napomenuo ko je sve kurvinski zapoceo i uvalio kosku ostalima znajuci kako ce se rasplamsati versko - etnicki sukobi nedovoljno obrazovanog stanovnistva.
E,sada Bosna, tj Sarajevo ! Jel' bolan, a ko ono bese ubio nekoga na svadbi u Sarajevu, ko ucini taj opet sarajevski atentat koji je sve zapoceo u Bosni ? Ko koga ubi, Srbin muslimana ili obratno, a ? I da li su Srbi posle tog ubistva krenuli po Sarajevu da se svete za smrt srpskog domacina koji je pravio svadbu sinu i kolju ili su prepustili vlasti da sprovodi pravdu kao svaki civilizovan narod ? Ovo samo de definisemo kako je pocelo !
Dalje, sta je radila vojska JNA u Sarajevu koja se tu legalno zatekla ? Dali je iskoristila silu i oruzje i napravila proboj ka Srbiji uz velike zrtve najvise civila ? Ne bre, oni su naivno verovali vama i dogovorili povlacenje, a sta ste vi uradili u Dobrovoljackoj ulici ? Klali ste bre decu koja vas nisu mrzela i samo su se tu zadesila i zeleli su da se vrate svojim kucama.( Ta deca su inace vaspitavana da su svi ljudi dobri i da su u Sarajevu najlepsi cevapi !)
I na kraju, kada smo definisali ko je to zlo zapoceo, zapitajte se i raspitajte se svi vi koji niste Srbi i koji znate sta ste radili Srbima tamo gde vas je bilo vise - kako su za svo vreme rata prolazili vasi sunarodnici u Srbiji kojih je dosta od svih naroda bivse SFRJ i napravite paralelu pa vidite ko je kakav po svim elementima ljudskosti i civilizacijskog poimanja nacionalnog pitanja ! Zapitajte se takodje kako su tretirani vasi mladici koji su JNA sluzili u Srbiji i da li je bilo negde linca i da je nekome zivot bio ugrozen dok ste sekli glavu u Bosni koja je silom prilika virila iz bornih kola JNA na putu ka kuci !!!
I vi znate da moralisete nesto!
Na kraju, zlocina je bilo posle na svim stranama i svi su ojadjeni i sve ovo mnogo godina nece moci da utisa eho leleka srpskih, muslimanskih i hrvatskih majki za svojom decom i bliznjima i nepovratilo se i iako je krivica svih - mora da se zna ko je zapoceo i kako !
 
Znaci, razlog sto je danas Srbija Bogu iza ledja u ama bas svakom smislu, je zavjera cijelog svjeta protiv nje, pomognuta sa muslimanskim i hrvatskim lazima o zlocinima i genocidu, ako sam dobro shvatio? U stvari smo mi sami krivi za sve, za Srebrenicu i Sarajevo? A svjet jedva docekao da se okomi na Srbe?
Kao da svjet nema nista pametnije da radi, vec se urotio kolektivno protiv Srba, pa joj "smjestio" Srebrenicu, Vukovar, Kosovo, itd...jer onda ne vidim drugog objasnjenja, samo eto, sto smo mi to "malo" drugacije dozivljavali uzivo.
Ako se tako tjesite onda se tjesite i dalje sto se mene tice, tonuci sve dublje i dublje, izolovani od svjeta i zaustavljeni u vremenu. Vozdra.
 
@Hartmann
I ništa ti nama ne reče. Ništa opipljivo. Ne odgovori ni na jedno pitanje koje ti je postavljeno!
Samo ti je ovo "Vozdra" na kraju najpametnije u celom postu. Jer očigledno je da nemam šta da kažeš po tom pitanju. Brinite se vi za vas. Kao vi ste nešto u boljoj poziciji? Kako da ne. Evo već ste postali ekonomska sila. Svi se bore za vaše tržište. :D
A ko beše ono izgubio sudski spor od Srbije za ratnu odštetu? Irak? Sirija? Ko? Podseti nas sve ovde da ubuduće znamo.
 
FLUID:
@Hartmann
I ništa ti nama ne reče. Ništa opipljivo. Ne odgovori ni na jedno pitanje koje ti je postavljeno!
Samo ti je ovo "Vozdra" na kraju najpametnije u celom postu. Jer očigledno je da nemam šta da kažeš po tom pitanju. Brinite se vi za vas. Kao vi ste nešto u boljoj poziciji? Kako da ne. Evo već ste postali ekonomska sila. Svi se bore za vaše tržište. :D
A ko beše ono izgubio sudski spor od Srbije za ratnu odštetu? Irak? Sirija? Ko? Podseti nas sve ovde da ubuduće znamo.
A sta da kazem, sve strane su radile zlocine, istina je i za onu svadbu na kojoj je Srbin ubijen, istina je i da smo imali Mudzahedine, i da ih jos uvijek dosta ima svuda po Bosni, istina je i da su Kukanjcevi vojnici bili na meti Sefera Halilovica, itd...toliko o mojoj strani...ali zasto je onda Srbija bila pod sankcijama a ne Hrvatska ili BiH? Zasto su Srbi bili pod Nato udarima prvo u Bosni a onda i u cijeloj Srbiji? Zasto, ako ste tako nevini a mi ostali tako krvolocni? I takav negativan stav svjeta prema Srbiji nije trajao par dana, vec traje jos uvijek,i sigurno postoji razlog za to.
 

Back
Top