Carina na knjige

Carina na knjige je 0%. Problem sa kupovinom knjiga i slanje poštom je u tome što obično primene onaj zakon/uredbu donetu prošle godine mislim na osnovu koje se plaćaju dažbine na sve pakete koji stižu iz inostranstva i ne zanima ih šta se nalazi u paketu.
 
Jesam naravno i jeste 0%. Nisam probao od kako je doneta ta uredba, te mogu samo da prenesem iskustva drugih, ali od 5 porudžbina 3 prođu samo sa carniskim troškovima od par stotina dinara bar prema onome što znam.
 
Hm, nemam ništa trenutno na listi da bih probao, na žalost.

Ma da evo jedne ideje, možda ti pomogne bar za neke knjige. U poslednje vreme pojedine knjige se porodaju u papirnom i elktronskom obliku. Elektronska verzija je nešto jeftinija i nema šta ko da ti carini, pošto se sve svodi na download. Ako ti odgovara da je knjiga u elktronskom obliku i ako je narvno u tom obliku ima, onda možeš da zaboraviš na carinu i probleme sa paketima.
 
Koji je ovo horor, nemam reči. :(

Dakle, sledeći put kada se naruče knjige, trebaće advokat za početak i onda jedno 5 godina čekanja dok se dođe do knjiga, osim ako neko nije raspolože da plati porez na budale tj. mafijaško-državni reket.
 
Sport BIlly, hvala ti ;)
Ja vec prikupila dosta znacajnih licnosti u Srbiji koje se zale takodje...drago mi je da i je nekoga sa B92 zakačilo ;)

Bojane, pdf nije loša varijanta, danke. Nego...kako ja da znam da je transfer podataka obezbeđen :)
 

Back
Top