problem pri startovanju racunara

bojjan83

Početnik
Poruka
3
Dobio sam neki stari komp na poklon, kad hocu da ga pokrenem pojavi se bios, izgleda na je nesto cackano oko brzine procesora i ko zna sta jos, kad to nekako namestim, windows nikako da se pokrene, stalno pokusava ali nikako da se pojavi osnovni ekran sa ikonicama, jedini nacin da udjem u windows je preko sejf moda. Svaki savet mi je dobro dosao. Hvala
 
Ako je nesto cackano u BIOS-u a ne znas sta je, za sada je najbolje rjesenje da stavis DEFAULT podesavanja u BIOS-u, pritiskom na dugme F5..

Za pocetak probaj tako, jer moguce je da je neko cackao BIOS i da je poremetio podesavanja koja ne odgovaraju...

Pored toga, moze da se desi da je Win vise puta iskljucen neregularno, tacnije nasilno je iskljucen komp iz napajanja pa se samim tim i BIOS pri startu sam otvara da se naprave ako nista vec pomenuta DEFAULT podesavanja..
 
bojjan83:
Dobio sam neki stari komp na poklon, kad hocu da ga pokrenem pojavi se bios, izgleda na je nesto cackano oko brzine procesora i ko zna sta jos, kad to nekako namestim, windows nikako da se pokrene, stalno pokusava ali nikako da se pojavi osnovni ekran sa ikonicama, jedini nacin da udjem u windows je preko sejf moda. Svaki savet mi je dobro dosao. Hvala
Dok ulazis preko safe moda znači da nije do biosa , reinstaliraj ti lepo windows , usput ne reče koji windows imaš na njemu?
A da proveri da ti nije možda zaglavljeno "delete" taster na tastaturi ?
 

Back
Top