Da li vam je bitna...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ajd da i ja napisem kad sam vec otvorio temu.

meni recimo nije bitno ako zelim samo avanturu ili neku vezu ali za zenidbu bi vise od tri puta razmislio!

recimo, ne smeta mi toliko nacionalnost ali bi voleo da mi zena bude Pravoslavka jer zelim
da zajedno vaspitamo decu i da ih zajedno ucimo nasim obicajima i kulturi dok bi recimo to bilo tesko ako je veroispovest drugacija.
da ne bude zabune, nemam nista protiv nikog a jedini razlog zbog koga bi voleo da bude Pravoslavka je gore navedeni razlog.
dakle, Grkinje, Ruskinje, Crnogorke, Ukrajinke dolaze u obzir... ;)
 
Posle iskustva sa onim prvim, dosadnim iz Libletine teme, zaklela sam se da necu vise da se muvam sa frajerom cak ni sa druge strane ulice, a kamo li iz drugog grada. :roll:
O drugoj nacionalnosti, ne daj Boze veri, necu ni da razmisljam! : :roll: :x :x :x
 
Glupost....najbitnije je da je čovek. Mislim da to najviše veze ima sa vaspitanjem....moja mama je Mađarica katoličke vere, a tata Srbin pravoslavac i imaju stvarno skladan brak....
Uopšte, to je poslednje što gledam...
 
E pa, eto pogrešio si...imam bezbroj dokaza u svom okruženju...
Imam i druga Mađara koji je uzeo neku veru kojoj ja ne znam ime....nešto što ima veze sa japanskom kulturom...al' ne bih da lupam...i ima devojku stopostotnu Srpkinju pravoslavku....
Ma bre, sve u svemu, ne mogu da shvatim da neko na to gleda.
Srećom nisu ni moji mama i tata....da jesu ne bi mene bilo :-D
 
Ines1864:
Glupost....najbitnije je da je čovek. Mislim da to najviše veze ima sa vaspitanjem....moja mama je Mađarica katoličke vere, a tata Srbin pravoslavac i imaju stvarno skladan brak....
Uopšte, to je poslednje što gledam...

Tako mlada a vec Mađarica ;)

Sto se tice mog iskustva: Devojke nemaju nista protiv a ni njihove majke ali bi me zato ochevi spalili na lomachi pre nego sto bi mi ogulili svu kozhu :lol: Naravno, na zhivo ;)
Da dodam da me vera apsolutno ne zanima, nekrsten sam, ateista...

To je strashno sa kakvim primitivnim predrasudama ovde ljudi izlecu. Ma na celom balkanu... Crkva je stvorena da bi potchinila sirotinju, da se nada da ce imati sve na nebu i da ne pominjem sta sve tu ide u paketu dok se kralj/car/gospodar bashkario u izobilju.

Ako bih birao koja je bolja, dajem glas pravoslavnoj jer je fleksibilnija prema narodu a narochito popu. Nikada ne bih punio svome detetu glavu iluzijama. Neka se ne nada nechem tamo... Tu je... Kako ga ne vidish...Sad ce... Samo sto nije ;)
 
buduci da sam bila u vezama sa momcima koji su pripadali trima verama(pravoslavlju,katolicansvu i islamu)jasno je da nemam ;-).Mada moram priznati da je najjednostavnije ako su iste vere,najbolje mogu shvatiti i prihvatiti neke stvari i zbog sredine.Moji roditelji su bili i jesu tolerantni po tom pitanju pa sam i ja tako vaspitavana ali sam imala situaciju da me deckova familija u pocetku nije prihvatala jer sam pravoslavka.Ali posle je bilo ok,ali smo ubrzo raskinuli,sta da se radimo kad smo voleli "zabranjeno voce" :-)
 
mario80:
Vodjeni su ratovi zbog ljudske gluposti i primitivnosti ;)
Imao sam drugara Slovenca, Hrvata, Srbina, Muslimana, Crnogorca, Makedonca....

I oni su verovatno svi bili pravoslavci? Znam brate im'o sam ih i ja, sluzio sam vojsku jos za vreme SFRJ. I culi smo se i vidjali sve dok se nije zaratilo. A posle, bolje da ti ne pricam, nije za ovu temu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top