Укрупњавање политичке сцене?

Да ли сте за подизање цензуса на 10%?

  • ДА

  • НЕ


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Jesam.
Treba naci resenje za ovakve situacije i ubuduce, a podizanje cenzusa je jedna od mogucih opcija. Neko ce reci da je 10% mozda previsoko, ali bolje i to nego ovakva agonija oko formiranja vlade, koja ce se ponavljati i na svim narednim izborima. Uostalom ameri prakticno imaju samo dve prave stranke, pa im niko ne prigovara da nisu demokratska drzava (dobro neki im prigovaraju, al' ih to izgleda bas mnogo ne pogadja :D ).
 
Са цензусом од 10% ситуација би била следећа
ДС 81
СРС 102
ДСС 49 посланика.

Претпостављајући да би ЛДП и Г17 гласали за ДС, СПС за СРС, а СПО за ДСС било би овако
ДС 95
СРС 93
ДСС 54

Занимљиво је да ни у ком случају без Коштунице нема владе. Алал му вера.
Осим ако се радикали и демократе уједине. :lol:
 
misoni:
Наравно.Да видимо све најважније лопове на једном месту!8-)
Да. Ово је јако добар аспект. С једне стране, и с друге, да комби странке не добијају више публицитета него што заслужују. Еј, Чеда са 2% тртља на свим медијима, пали по СПЦ, ДСС,СРС , оће да грабуља гвозденом метлом итд.

Овко , имаћемо у виду ту неколицину и ствари ће бити много бистрије. Ајде и ово да признам - Не могу Млађу очима да гледам, мајке ми. :wink:
 
Salvantis:
Jesam.
Treba naci resenje za ovakve situacije i ubuduce, a podizanje cenzusa je jedna od mogucih opcija. Neko ce reci da je 10% mozda previsoko, ali bolje i to nego ovakva agonija oko formiranja vlade, koja ce se ponavljati i na svim narednim izborima. Uostalom ameri prakticno imaju samo dve prave stranke, pa im niko ne prigovara da nisu demokratska drzava (dobro neki im prigovaraju, al' ih to izgleda bas mnogo ne pogadja :D ).
Pa i u toj varijanti bi isti akteri pregovarali o vladi, kao što je i izračunao kolega, zašto onda misliš da bi izbegli agoniju?
 
nesha taxista:
Pa i u toj varijanti bi isti akteri pregovarali o vladi, kao što je i izračunao kolega, zašto onda misliš da bi izbegli agoniju?

Не би било Г17 да тражи министарство финансија.
Ствари би биле много јасније, свако би се опрезније понашао.
Свака грешка би се дупло кажњавала јер противник добија 2 гласа више.
 
jomini:
Da, glasa za radikale sa kojima je u koaliciji još X stranaka. Ili za DS, koji su u koaliciji sa opet X stranaka. I šta smo dobili? Isti ljudi su na čelu...

Зна се ко је главни. Организован криминал је увек бољи од неорганизованог. Ти си овде мод мислио сам да си интелигентнији.
 
jomini:

Ако ти није јасно упореди стање у оним државама где има 1,2,3 странке са оним где има 15 солидно јаких странака. Ми смо по броју странака други у свету иза неке афричке државе тако да је укрупњавање неминовно.
 
serb_pagan:
cenzus bi trebalo smanjiti na 3%,posto se na primeru proteklih izbora videlo da odredjene grupacije poput penzionera ili vukovih chetnika nisu usli u parlament...parlament treba odrazavati misljenje naroda a neopravdano visok cenzus dovodi do bacanja u vetar i gazenja volje preko 400000 gradjana...

Нешто ми из овога говори да би ти дозволио свим сектама да буду равноправне религије, зашто да се забране, само зато што их је мање?
Зашто би само марихуана била легална, кад може и ЛСД, хероин...
Да ли добро мислим?
 
LIBERTY 3.1:
Нешто ми из овога говори да би ти дозволио свим сектама да буду равноправне религије, зашто да се забране, само зато што их је мање?
Зашто би само марихуана била легална, кад може и ЛСД, хероин...
Да ли добро мислим?
naravno da ne mislis dobro,nikome ti dobro ne mislis i to je ocigledno...sto se marihuane tice mislim da ovom narodu treba nesto pozitivnije a ne dalje zatupljivanje i gubljenje u vestackim stvarnostima,svakom normalnom coveku je vec pun **** toga...
 

Back
Top