Sonja Liht opet protiv LDP-ovskih NVO-a

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
"Pogrešna inicijativa nekih NVO"

5. april 2007. | 07:29 | Izvor: B92

Beograd -- Osam nevladinih organizacija u poslednja dva dana pozvalo EU da ne odustane od pritiska na Beograd povodom saradnje sa Hagom.

U pismu koje su juče uputili Helsinški komitet za ljudska prava, Institut za otvoreno društvo, Komitet pravnika za ljudska prava i Beogradski krug navodi se da bi nastavak pregovora sa EU, pre nego što budu izručeni ratni zločinci, "verovatno uništilo politički kredibilitet Unije i njenih predstavnika u Srbiji".

Dodaje se da bi tim potezom verovatno bili uvređeni građani BiH, a posebno posle neočekivane odluke Međunarodnog suda pravde, dok bi se građani Hrvatske mogli osetiti izdanima jer je njihova zemlja godinama bila izložena mnogo većem pritiskom za saradnju nego što je Srbija ikada bila.

Direktorka Fonda za političku izuzetnost Sonja Liht iznenađena je ovakvih stavom pojedinih nevladinih organizacija. Ona za B92 kaže da je inicijativa potpuno pogrešna, jer se ovakvim saopštenjima pomaže protivnicima saradnje sa Haškim tribunalom i ulasku Srbije u Evropsku uniju.

"Ovih dana sam slušala gospodina Mišela Fušea koji je bio ministar za Evropsku uniju, sigurno nije manji Evropljanin od navedenih nevladinih organizacija, a čovek ima potpuno drugačiji stav prema tome kako Evropa treba da se ponaša i prema Srbiji i prema ovom problemu. I sama sam zatečena i zapanjena - ne razumem kako je moglo doći do kratkovidog pristupa ovih organizacija koje su se u velikoj meri i u različitim fazama zalagale za što bržu evropeizaciju Srbije", kaže Lihtova.

Fond za humanitarno pravo, Inicijativa mladih za ljudska prava, Žene u crnom i Građanska inicijativa su pre dva dana poslale pismo Briselu u kome su zatražile od Evropske unije da nastavi sa nesmanjenim pritiscima da bi Srbija u potpunosti ispunila obaveze prema Haškom tribunalu.

Te nevladine organizacije su navele da Brisel ne sme da podlegne iskušenju da trguje suštinskim principima u razgovorima o konačnom statusu Kosova.

Sonja Liht ističe da ovakva inicijativa pojedinih nevladinih organizacija ne prevazilazi okvire rada civilnog društva u Srbiji i naglašava da nevladin sektor nije homogena masa zbog čega i doprinosi razvoju demokratije jednog društva.

"Ne verujem da ovo može da baci senku na rad civilnog društva u celini, jer oni koji znaju šta je civilno društvo shvataju da postoji ogromna različitost u njemu i da osam organizacija može da predstavlja samo osam organizacija.Verujem da će jednim ovakvim potezom samo smanjiti podršku onih građana kojima je istinski stalo i do ulaska u Evropu i do izručenja i kažnjavanja svih onih koji su optuženi za ratne zločine", kaže ona.
 
Још ћу дебелу почети и да поштујем по мало ... ал обзиром да је "Сорошкиња", мора опрезно !
c026.gif


Би пејшент !
 
Lacibg:
Још ћу дебелу почети и да поштујем по мало ... ал обзиром да је "Сорошкиња", мора опрезно !
c026.gif


Би пејшент !

Комшо,
дебела Соња (а Соња је некада у Бг. била најпопуларнија мајмуница у ЗОО врту) само УДАРА "ХЛАДНЕ" ОБЛОГЕ............не веруј Данајцима ни када ти поклоне носе..................... 8-)
 
eremita:
Комшо,
дебела Соња (а Соња је некада у Бг. била најпопуларнија мајмуница у ЗОО врту) само УДАРА "ХЛАДНЕ" ОБЛОГЕ............не веруј Данајцима ни када ти поклоне носе..................... 8-)
Егзактли. Дет'с вот ај мин. :wink:
Што би ти реко : пола чов ...., а не ово ово је само коњина - и то тројанска :lol:
trojan-horse.jpg
 
Па дај бре, немо' да мешаш кентаурке и тројанце, макар зато што ових других има у информатици ;)
Него, нешто нема екипице да нас убеђује како Ната, Биља и Соња (она Бисерко) раде за добро Србије?!?
 
"Pre nego što je Kandićka ukazala na suštinsku razliku između mene i pristojnih ljudi koji zaslužuju da žive sa svim ljudskim pravima tri puta sam rekla da se ne slažem...

...ja sam morala da izbrbljam da ne shvatam ŠTA MOŽE DA NATERA NEKOGA DA TRAŽI DA SE OSAM MILIONA LJUDI KAZNI VIŠE NEGO ŠTO MOGU DA IZDRŽE....

...zato hoću javno da kažem, ako treba pisaću i EU, da ja ne znam gde je Mladić. Ima nas u Srbiji još takvih. Ima nas bar nekoliko miliona koji mislimo da oni koji su ubijali treba za to i da odgovaraju. Znači, i Ratko Mladić. Čak i uprkos tome što je Naser Orić, krvav do lakata, na slobodi. I ne vidim PO ČEMU SMO TO DRUGAČIJI OD NATAŠE KANDIĆ. Osim što je ona pisala EU, a mi nismo. E, pa zato hoću da kažem toj EU da nisam nikog ubila, nisam ukrala državne pare, nemam račune na Kipru...

...nisam rasista niti nacista, nisam terorista, nisam verski fanatik, ne bacam papire po ulici :D ...

...EU treba da zna i to da od mene ne očekuje da pristanem na otcepljenje Kosova od Srbije, da sam antiglobalista, da nisam izdržala dijetu ni tri dana i da ne nosim životinjsko krzno :D . A vi sada prosudite da li tu ima šta da se pritiska. Ako ima, a vi pritiskajte. Ali ja i dalje ne znam gde je Mladić, baš koliko i Nataša Kandić."

Dragana Matović
Politika, 05.04.2007.
 
Čudno, sve više javnih ljudi, pa i Sonja Liht se bliži jednom normalnom odnosu - nacionalnom - prema Srbiji. I sve to zato što fašisti EU i Amerikanci ne znaju kad je dosta. Makar nešto dobro da se izrodi iz ovog celokupnog silovanja Srbije.
Pitanje je još, kada će DS da počne tako da se ponaša. Do koje mere će tolerisati svakakva poniženja i oteti se već jednom tog podaničkog odnosa prema siledžijama ? Ako bi došlo do takvog momenta, Srbija bi imala čime, složno, da zaustavi padanje morala i naopaki sistem vrednosti. I takvu Srbiju bi drugačije gledali besni psi iz tuđih dvorišta.
 
E Srbine,sta doceka
premalo li zla od tudjina
vec sad primas od svojega
skotilo se dosta marve
koja pljuje samo svoje
a na tudje ni ne gleda
Prodase ti democracy
a kupili Knjaz Milosa
dok jos kolju *malji deca*
ti se kunes u Sorosa
kad je zemlja ratovala
ko je imo davao *zube*
a u ova evropska vremena
dok ti zemlju svako muze
nase vodje,predsednici
mesto zuba,nude guze
otislo je sve do vraga
kad ti pljujes roda svoga
a ne vidis stoku onu
koja ubi brata tvoga
 
serb_pagan:
sonja vrti demagogiju zato sto je prestala da joj stize lova,ne bi me cudilo da uskoro postane nesto nevidjeno,NVO koja se placa iz drzavnog budzeta...
Gresis,ovaj gresis.Donatori Sonje Liht tj njene NVO:

-Institut za otvoreno društvo/ Open Society Institute (OSI)
-Fond braće Rokfeler/ Rokefeller Brothers Fund (RBF)
-Vestminsterska fondacija za demokratiju/Westminster Foundation for Democracy (WFD)
-Savet Evrope/ Council of Europe (SE/CoE)
-Program za razvoj Ujedinjenih nacija/ United Nations Development Programe (UNDP)

http://www.bfpe.org/onama/donatori.html
 
BG5:
"Direktorka Fonda za političku izuzetnost Sonja Liht iznenađena je ovakvih stavom pojedinih nevladinih organizacija. Ona za B92 kaže da je inicijativa potpuno pogrešna, jer se ovakvim saopštenjima pomaže protivnicima saradnje sa Haškim tribunalom i ulasku Srbije u Evropsku uniju.

"Ovih dana sam slušala gospodina Mišela Fušea koji je bio ministar za Evropsku uniju, sigurno nije manji Evropljanin od navedenih nevladinih organizacija, a čovek ima potpuno drugačiji stav prema tome kako Evropa treba da se ponaša i prema Srbiji i prema ovom problemu. I sama sam zatečena i zapanjena - ne razumem kako je moglo doći do kratkovidog pristupa ovih organizacija koje su se u velikoj meri i u različitim fazama zalagale za što bržu evropeizaciju Srbije", kaže Lihtova.
Indikativno je da su te nevladine organizacije iste one NVO koje su okupljene oko LDP-a,Vesne Pesic itd.
 

Back
Top