Knjiga koja se najduže čita?

  • Začetnik teme Fat Bastard
  • Datum pokretanja
"Трагање за изгубљеним временом" Марсела Пруста, "Чаробни брег" и "Др Фаустус" Томаса Мана, романи Достојевског, наравно... Уопште, свако вредно, смислом и значењем бременито књижевно дело мами да се више пута ишчитава.
 
Po mom misljenju, knjiga koja se najduze cita je ona koja nam se najmanje svidja a moramo da je citamo. Ja do sad nisam citao takvu knjigu ali ko zna...
A u pozitivnom smislu, knjiga koja se najduze cita, ne, koja nikada ne moze da prestane da se cita, je Gospodar prstenova ( i naravno sva ostala Tolkinova dela, cak i Mazalov list koji sam prvi put jedva procitao iako je kratak, ali sada mi ide bolje i razumljivije :D )
Eto to je moje misljenje!
 
Anne:
I meni je takodje Mazalov list bilo...tesko da procitam iako je prekratak u odnosu na Gospodara Prstenova,koga mogu da procitam i 100 puta a da mi ne bude dosadno.
P.S.Vidim da lepo ' vladas' vilovnjackim jezikom :wink:
Da, Gospodara prstenova mogu da citam koliko oces, i nikada mi nece dosaditi!
Mazalov list mi bio zaista tezak i naporan kada sam ga prvi put procitao(mada sam se nasmejao koliko je kratak kada sam ga kupio) i kazem ti da nije nimalo naivan(mada ti vec znas to koliko ja vidim :D )
Ali posle nekoliko puta citanja i pokusaja da ga shvatim, sada jedva da mi predstavlja neki napor da ga procitam. Zaista mi je bilo..... tesko da procitam :D .
Hvala mnogo, ali nisam ni upola izucio vilenjacki:)
Mada to nameravam da uradim!
Budi pozdravljena! :wink:
 
sreća:
Jovan Dučić "Blago cara Radovana" i "Jutra sa leutara" :lol:
i Sveto pismo to su knjige o kojima treba duže razmišljati i ponovo se vraćati na njih

Ovo gore bi moglo da vazi za one sa uzrastom do 15 godina. Ovi nadalje brzo shvataju koliki je neznalica bio Jovan u poredjenju sa velikanima francuske knjizevnosti (umesto kojih se u skolama uce domaci rodoljubi i pisci-amateri), a oni malo stariji, koji procitaju barem par Niceovih dela, shvataju koliko je Sveto Pismo potrebno... za snishodljivi stav prema religiji.

Najduza knjiga, ako je pitanje vec postavljeno ljubiteljima knjizevnosti, morala bi biti ona koja se cita sa najvecim zadovoljstvom. To, naravno, zavisi od mnogo toga... mnoge knjige mogu da prijaju jednoj istoj osobi podjednako... zato cesto odlucuju okolnosti o tome koja bi morala biti najdraza, barem u trenutku govora. Za mene je to Djavo i gospod Bog Zan Pol Sartra, ali to, naravno, ne znaci da mi se to delo najvise dopada.
 
Zlatno runo, B. Pekic... Kad zavrsim 7. deo, mogu ponovo ispocetka da je citam....Uvek zapazim neki novi detalj, a kad pomislim na nju (knjigu) imam u glavi sliku... Puslica torte! Tako mi je to nesto srodno uzivanje i zadovoljstvo...
 
And I will walk five hundered miles and I will walk five hundred more....
Definitivno, najkompleksnije i najzahtevnije delo ( u mojih je prvih 10)
RASTKO PETROVIC/dan shesti
Prelayak preko Albanije, Beograd, makedonija, udvojeni likovi, udvojena radnja....i povrh svega-hegelijanstvo....
 

Back
Top