BRAK IZ INTERESA DA/NE?

Milslim da je danas u svakom braku neki interes u pitanju ili strah.
Neki se uzmu zbog para, neki zbog bebe, neki iz straha od samoce ili straha da ce zakasniti, a i iz straha da nece naici niko bolji...
Najmanje je onih koji se uzimaju iz ciste ljubavi. Toliko ih je malo, da se mozda zbog toga pitamo dal brak iz ljubavi uopste postoji.
Mislim da postoji, al valjda su dobre stvari retke...ko zna zasto i zbog cega sve je to tako danas...
 
...zasto da ne?
...nekada nije ni postojao brak iz ljubavi...
...medjutim iskljucivo sam protiv toga da se udas za kretena samo zbog interesa...
...i licno dajem prednost braku iz ljubavi...

...ali postoje ljudi koji su manje prijemcivi za ljubav , a vise za interes...dakle ukoliko ih materijalne stvari ispunjavaju vishe nego emocije...onda zasto da ne.
 
Сваки брак је из неког интереса....као и сваки други људски однос....

Е сад, ако си мислио на искључиво материјални интерес у смислу да неко преко партнера искључиво и само жели да стекне неку материјалну корист....онда је то друга ствар.

То је опет ствар избора партнера, ОБА партнера! Јер ако један партнер жели да материјално искористи другог, то може само ако му овај то допусти. Значи, обоје су укључени. Према томе немамо шта ми да мислимо за друге. Ако њима тако одговара - њихова ствар!
 
U vecini stvari postoji neki interes.strah od samoce,biloski sat,jasna odluka da zelis da se udas/ozenis.....to se sve moze svrstati u interes.E sad ako je u pitanju samo novac.......definitivno ne.Mislim da taj brak i nemoze da uspe.Jer ako ona njega ''voli''samo zbog novca,kad-tad ce da joj pukne film,ili ce da se zaljubi u nekog drugog.I sve obaveze koje donosi brak bice joj teske jer ih ne radi sa ljubavlju.Isto vazi i za njega.
 
Emily_Bg:
U vecini stvari postoji neki interes.strah od samoce,biloski sat,jasna odluka da zelis da se udas/ozenis.....to se sve moze svrstati u interes.E sad ako je u pitanju samo novac.......definitivno ne.Mislim da taj brak i nemoze da uspe.Jer ako ona njega ''voli''samo zbog novca,kad-tad ce da joj pukne film,ili ce da se zaljubi u nekog drugog.I sve obaveze koje donosi brak bice joj teske jer ih ne radi sa ljubavlju.Isto vazi i za njega.
eo emili,zasto obavezno ON ima pare?pa ima i obrnutih slucajeva,nemoj da si sexista
 
hanibal77:
eo emili,zasto obavezno ON ima pare?pa ima i obrnutih slucajeva,nemoj da si sexista
Pa kazem....isto vazi i za njega.Sve ovo sto sam napisala za nju,da ne bih opet pisala iste recenice samo u muskom rodu,kratko sam dodala :ISTO VAZI I ZA NJEGA.Znaci,i on moze sa njom da bude samo zbog njenog bogatstva,da mu pukne film,zaljubi se u drugu,jer nju i ovako ne voli voli njen novac,da taj brak iz tog materijalnog interesa pukne,jer tu nema ljubavi.A bez ljubavi nema zelje da se bilo sta odrzi u dobrom stanju.Pa ni njihovo odnos.
 

Back
Top