Vrline i mane

yukristi81

Početnik
Poruka
33
Sta su za vas vrline a sta mane kod ljudi? U zadnje vreme stalno postavljam samoj sebi isto pitanje. Da li sam ja mozda sasava, ali sve cesce ostajem neshvacena. Verovatno bi bilo dobro dati konkretan slucaj, a i ogovarati forumase. Da li me kontate sta zeleh reci??
 
A, da zaboravih pod uslovom da ne dodje do ratovanja vec da ako je ikako moguce neko nesto skonta, prihvati ili ,sto bi najbolje bilo, promeni, inace glasam za gasenje teme. Mislim da je ipak osudjena na propast, ali ajd da pocnemo
 
Pa ipak ostadoh shvacena. Bolje vise i da ne pisem kad ne umem valjano recnicu da sklopim :) Pa mislila sam na oba, ajd' dajte primere pa cu vam se ja pridruziti sa najludjim koje sam ikada dozivela pa da komentarisemo sta je tu vrlina a sta mana
 
:lol:

eto najveca forumaska mana je gledanje u tudj tanjir
to bar mene nervira
u zivotu ne volim lazove,agresivce,zlobnike bez potrebe,ljudi sa tim osobinama ne bi mogli da budu moji prijatelji
a od forumaskih vrlina bih da izdvojim da vole da kazu sta znaju,pitas gde ima da se kupe gumene cizme odmah skoce da ti nadju,nekako ih ne mrzi,to je bas fino
u rl gotivim toleranciju,veseo stav(da ne kuka citavog zivota kako mu nesto fali),odgovornost
ja odgovaram a sve mislim da sam promasila temu
 
yukristi81:
Sta su za vas vrline a sta mane kod ljudi? U zadnje vreme stalno postavljam samoj sebi isto pitanje. Da li sam ja mozda sasava, ali sve cesce ostajem neshvacena. Verovatno bi bilo dobro dati konkretan slucaj, a i ogovarati forumase. Da li me kontate sta zeleh reci??

Mana ima *** a onih likova sa vrlinama malo..
 
Osnovna i jedina stvar koja mi smeta je laganje !
Volim iskrenost i istinu.....sve ostale mane mogu nekako da profiltriram.
Vrlina, najcenjenija od strane moje malenkosti je odgovornost!
 
E da, nevira me i kada vidim da je osoba toliko iskompleksirana da joj ni doktorat nauka ne pomaže da izgradi samopoštovanje, već stalno ima potrebu da se dokazuje i ističe svoju vrednost. To nekada može da bude potpuno smarajuće.
Oduševljava me kada vidim osobu koja je potigla u životu veoma mnogo, koja je veliki autoritet u oblasti kojom se bavi, a istovremeno, kada upoznate takvu osobu, shvatite da se radi o jednom potpuno normalnom čoveku, veoma skromnom i prijatnom za saradnju. Čini mi se da su svi pravi naučnici veoma skromni, ali nažalost, takvih je u našoj zemlji veoma malo.

Eto, možda sam malo skrenuo sa teme....... :)
 
Ines1864:
Smaram te? :cry:
Mislim, čini mi se da imam puno samopoštovanja i da nisam iskompleksirana (bar ne jako), ali ova potreba ipak ostaje....
Joj Ines, POTPUNO SI ME POGREŠNO RAZUMELA. Uopšte NISAM MISLIO NA TEBE, već na određene osobe koje poznajem, koje su doktorirale, a užasno su prepotentne. Stalno ja, pa ja. To u stvari pokazuje koliko su iskompleksirane.
Potpuno sam siguran da ti uopšte nisi takva. Već sam ti rekao da se uvek obradujem kada se sretnemo na forumu. Evo ti i smajlić. :)
 
yukristi81: "Sta su za vas vrline a sta mane kod ljudi?"

vrline ljudi (koje cenim i volim) - integritet, postenje i iskrenost. vedrina u svim situacijama, odgovornost i optimizam. spremnost da se drugi covek saslusa i da mu se pomogne. svest o tome zasto rade stvari koje rade u zivotu.

mane (koje ne podnosim) - konstantno laganje drugih i sebe, zlobu, agresiju, primitivizam, besvesnost, nametljivu narcisoidnost/egocentrizam

forum?
osnovna vrlina koju uocavam je duhovitost.
osnovna mana koju uocavam - nesposobnost da se objektivno citaju tudji postovi.
 
a shta je chovjek u ovo vreme a shta je pre 50god?...mislim jel ima tu razlike?...a pre 100god?...shta kao sad je ludilo onda je bilo opushteno pfffff...aj kako bi bio chovek u feudalnom poretq???...misim divno recheno al pomalo nema veze s vezom...

sad na forumu ili shta?...na forumu je mana ko shto hanibal reche shto sve svakoga zanima...mada to nije samo forumski trip inache ljude zanimaju tudji zhivoti...mane pa jbm li ga svako ima neke mane al ne mogu sad da izdvojim neq previshe prisutnu...ne volim oholost gordost snobizam i tako to...cenim iskrenost i inventivnost mada chovek da bi bio dobar mora ne znam posedovati neke vrline koje ne mogu staviti na papir...znam dobrih momaka koji nisu inventivni ne znam dal su iskreni svejedno dobri su ljudi...i poshtenje i poshtovanje i razumevanje sve neshto svashta...
 
Hm mislim sta je covek bio pre 50 ili 100 godina ima veze sa time u koje je moralne stege ili ti norme bio uvucen ili naviknut. Mislim da se pojam vrlina i mana nije mnogo promenio. Ne pricam o bontonu i glupostima, pricam o onim stvarima koje nas cine dobrim ili losim ljudima. Ako ne shvatimo i upoznamo sebe ne mozemo ni shvatiti druge niti ih objektivno sagledati. SAd sve to prelazi u filozofiju zato sto sledi pitanje - a sta je objektivno? i gomila slicnih pitanja. Ali ako se zadrzimo u nasem spoznajnom sistemu sta je stvarno to sto bi nas cinilo dobrima. I sigurno je da imamo gomilu mana u kojima uzivamo, koje volimo i koje gajimo, koje ne priznajemo. Svi se drzimo klisea istina postenje bla bla bla. Sta je ono sto zovemo manom a koristimo se kao najvecom vrlinom? Hajdemo i u tom smeru da prosirimo temu.
 
U rl kod drugih ljudi vrlinama smatram - postenje, znati za meru, imati obzira prema drugima ali i sebi; mane - laganje, samozivost, ne prihvatanje cinjenice da drugi mozda jeste u pravu a da ta osoba nije, egoizam, sebicnost.

Na ovom forumu konktreno mi smeta to sto je vecina ljudi u stavu - aj napisi nesto pa da te ispljujem ili da krenem u raspravu sa potencijalnim vredjanjem. Vrlo malo ima onih koji mogu da komuniciraju kao svesni normalni ljudi bez zelje za sakacenjem drugih. Dobra strana foruma je ta sto sam ipak uspela da nadjem takve osobe.
 

Back
Top