Upotreba zivotinja u eksperimentalne svrhe da ili ne?

Prava moralna dilema,zar ne? Svi znamo da su zivotinje bica sa jednakim pravima na zivot kao i ljudi,uostalom.Ali posto smo u frhu lanca ishrane,mozemo da radimo sta nam je volja,a zvanicno sve u cilju dobrobiti covecanstva.sve nam je predodredjeno pa i sav zivi svet oko nas.Na zivotinjama se vrse eksperimenti koji ne mogu na ljudima,jer im mogu stetiti.To se recimo odnosi na ksperimentisanje u medicinske sfrhe,ali mi nisu jasne kompanije i ljudi koji i dalje vrse eksperimente radi "utvrdjivanja" gradiva,istu stvar rade godinama,a u pitanju su stotine zivotinja.I nece da prekinu,pisu se peticije,salju im pisma,sta njima smeta da prekinu ako ne smeta nama a koristimo te proizvode??? Protiv sam eksperimenata na zivotinjama u bilo koje svrhe!
 
A kako ces drugacije videti sta se nalazi u organizmu coveka, ako ne otvoris pacova i tako resis sve dileme.Pa neces valjda covaka cereciti.Naravno da se to radi na zivotinjama.I ne mora samo pacov, eto on je predsednik sisara, ali moze i zabe, kao vodozemci.Pa zato se i primenjuju zivotinje u eksperimentima za neke lekove i slicno u medicini.Da, svakako sam za to da ih treba koristit.U svakom slucaju to je i odobreno i to se i radi!!!
 
24.april -dan borbe protiv koriscenja zivotinja u eksperimentalne svrhe,takodje su organizacije za zastitu zivotinja iz cele Srbije,ovaj dan odabrale i za protest,koji ce se odrzati 24.04.07. u 12h ispred zgrade vlade u Beogradu,u cilju borbe protiv zlostavljanja i ubijanja zivotinja po celoj Srbiji,koje je poslednjih nedelja postalo jos ucestalije!!!Kada u 12h strani drzavljani predaju ,mislim oko 30 000 potpisa u tu svrhu sakupljenih za 20 dana,protest se nastavlja na trgu N.Pasica.Dodjite,bice edukativno,i naravno sto vise ljudi bude zainteresovano i prisutno ,veci ce i snazniji biti efekat.
 
Svakako se slazem da je to pomalo nemoralno ali je NEOPHODNO.
Medjutim....
Svu gospodu koja su striktno i fanaticno protiv upotrebljavanja zivotinja u experimentima bih ja licno nazvao gomilom licemera a evo zasto:
Kao su protive se experimentima, kao brinu o zivotinjama jel da?

U tom slucaju gospodeo nemojte:
-JESTI MESO,
-NEMOJTE NOSITI KOZU,(patike kaisheve,narukvice itd) i
-NEMOJTE koristiti: zilete,pastu za zube,sapun i sampone jer je sve to testirano na zivotinjama.

Medjutim spisak je MNOGO ozbiljniji od ovog gore.
Ako se zaista zalazete protiv testiranja na zivotinjama u tom slucaju NEMOJTE:

-se vakcinisati ili svoju decu protiv besnila (penicilin)
-nemojte vakcinisati sebe ili svoju decu protiv decije paralize.
-nemojte vakcinisati svoju decu protiv velikih boginja
-nemojte koristiti INSULIN ako ste secerash
-ne daj boze da nekome zatreba krv...nemojte primati ili davati istu jer je i tu pocelo na zivotinjama.

I mnogo,mnogo toga jos.........
Prema tome uz svo duzno postovanje, KOGA MI OVDE LAZEMO?!?!?!
 
E ovako ljudi! Ja jesam za optrebu zivotinja u eksperimentalne svrhe iz razloga zato sto je to mnogo bolja opcija nego bilo kakvo testiranje na ljudima! Pa 90% zivotinja koje se koriste u te svrhe su i nastale u laboratorijama i uzgajaju se bas iz tog razloga. Pa ne vijaju ljudi zivotinje po dzungli ili ko zna gde da to moze da preti istrebljenju neke vrste. Zivotinje koje se koriste za eksperimente su uglavnom zivotinje koje se veoma brzo mogu reprodukovati(misevi, zamorci, zecevi...).
A za El Muertea(malo i njega da pokudim, nadam se da se nece ljutiti) - transuzija krvi je kasnila 200 godina bas zbog neuspelog eksperimenta na psima, al to ne znaci da kasnije nije opet pomocu zivotinja isti taj eksperiment uspeo!
 
;)
Ma nije frka.
Samo kazem kako se ljudi "zestoko zalazu" za zivotinje sve dok im ne zatreba jedna od ovih stvari gore, a onda se prica drugachije i izmishljaju neki glupavi razlozi.
Kao oni idioti iz PETA organizacije.fanaticni idioti koji pale laboratorije i propagiraju prava zivotinja na krajnje bizaran i bolestan nacin.Idu toliko u extreme da fanaticno zagovaraju oduzimanje pasa kao ispomoc slepim i hendikepiranim osobama.
Medjutim ironija u svemu ovome je sto zamenik predsednika PETA organizacije .tj zamenica....da budem precizniji......boluje od shecerne bolesti i koristi insulin.
Ima li ista licemernije od ovog?
Ja gore nisam spomenuo mnogo vaznije stavri i otkrica u medicini koja su nastala bas eksperimentisanjem na zivotinjama, kao recimo neurohirurgija, istrazivanja kanceroma i naravno revolucionarno otkrice i rad sa stem celijama (za koje se takodje zalazem).
Zahvaljujuci ovome, ako sve prodje kako treba nece biti vishe nepokretnih i slepih ljudi.
 
Ljudi se zalazu da se vise ne koristi eksperimentisanje na zivotinjama!!! Tehnologija i nauka su napredovali,niste li culi? Ovaj vid eksperimentisanja zamenjuju mnogo efikasnije i pristupacnije metode,i humanije ! I zasto mislis da predsednica PETE koristi govedji ili svinjski insulin,postoji i humani (poreklom od coveka) i jednako je dostupan! I da se ne prepiremo ovde koliko su ovi eksperimenti i stetili i koristili covecanstvu,ili koliko unapredili i nazadovali nauku i medicinu(jer jesu je stagnirali pocetkom 20.veka), razmislite da li bi koristili zivotinje kad ne biste morali.
 
Trinley:
Ljudi se zalazu da se vise ne koristi eksperimentisanje na zivotinjama!!! Tehnologija i nauka su napredovali,niste li culi? Ovaj vid eksperimentisanja zamenjuju mnogo efikasnije i pristupacnije metode,i humanije ! I zasto mislis da predsednica PETE koristi govedji ili svinjski insulin,postoji i humani (poreklom od coveka) i jednako je dostupan! I da se ne prepiremo ovde koliko su ovi eksperimenti i stetili i koristili covecanstvu,ili koliko unapredili i nazadovali nauku i medicinu(jer jesu je stagnirali pocetkom 20.veka), razmislite da li bi koristili zivotinje kad ne biste morali.

1. NEMA napretka ako se ne experimentishe na zivotinjama to je pravilo jer kako drugacije proveriti direktno kako neki lek deluje.
Treba da se isproba na SISARIMA da bi imali ikakav uvid kako neki lek deluje kao i njegove posledice.

2.Podpredsednica PETA-e koristi insulin. Ali zaboravljas da se do INSULINA dosho tako sto se EKSPERIMENTISALO NA ZIVOTINJAMA.Ako se zalaze toliko za svoje stavove zasto ne prestane da uzima insulin?!?!?Znao ona dobro kako je to nastalo!

3.Postoji alternativa ali u tom slucaju usporili bismo razvoj nauke drasticno.A koliko ljudi treba da umre zbog toga??? Da te pitam.....da li bi zrtvovao/la svoje dete u ime prava zivotinja...kakv je onda stav? Dete mora da umre jer lek jos nije pronadjen...jer se Boze moj nije eksperimentisalo na zivotinjama?? Meni je zivot coveka mnogo vredniji.

Po meni ako treba da se pobije i 10 000 zeceva,pacova,pasa itd da bi se pronasho lek protiv HIV-a onda je kranje idiotski protiviti se eksperimentima na zivotinjama.


Sa ludakom gore se slazem 100%
Protivim se toj grani industrije koja isprobava parfeme na zivotinjama kako bi nase guzice lepse mirisale umesto da se dohvatimo vode i sapuna!
 
Ja sam naravno za koriscenje zivotinja u eksperimentalne svrhe, medjutim treba razgraniciti kada se prica o ovakvim stvarima da li mislimo samo na koriscenje zivotinja u eksperimentima uopste ili za humanije koriscenje istih. Vidim da je na susednoj temi oko dana borbe protiv koriscenja zivotinja u eksp. napomenuto da je bilo reci i o sinterima i brutalnom ubijanu pasa i o brutalnim prizorima na fotografijama. Jedna je stvar kako sinteri ubijaju pse koji su inace nasa licna odgovornost sto su uopste na ulicama tj. sto uospte postoje, a potpuno druga stvar da li treba da pacovima ubrizgavamo celije kancera. Ali na zalost, danas je moderno da se vice oko svega i svacega i to jos kojeko da vice jer je sve to politika i novac. Nije ni cudo sto se onda mnoge od tih zastitarskih organizacija ne shvataju ozbiljno. Ja licno nikada necu podrzati neku organizaciju koja pokusa da mi kroz humanije postpuanje prema zivotinjama provuce i zabranu eksperimentisanja sa njima ili jos gore zabranu konzumacije gajenih zivotinja. Takve cu smatrati nezobiljnim i jednim od onih koje samo dizu mnogo buke a ne rade nistaa a sve to zbog nekih politicko-ekonomsko-modernih razloga.
 
Testiranje na zivotinjama nije neophodno, ja sam protiv. Postoje ljudi dobrovoljci na kojima se testira, a zivotinje dodatno muce,to je uzas sta im rade. Videla sam slike gde psima fale delovi tela i organa, drze ih u jadnom stanju i izgladnjuju ih. Imam spisak koje kompanije svoje proizvode testira na zivotinjama a koje na ljudima i ja ne kupujem nista od tih koje testiraju na zivotinjama.Mislim da bi trebalo da pokusamo da nesto promenimo!!!
 
Sandra 7:
Testiranje na zivotinjama nije neophodno, ja sam protiv. Postoje ljudi dobrovoljci na kojima se testira, a zivotinje dodatno muce,to je uzas sta im rade. Videla sam slike gde psima fale delovi tela i organa, drze ih u jadnom stanju i izgladnjuju ih. Imam spisak koje kompanije svoje proizvode testira na zivotinjama a koje na ljudima i ja ne kupujem nista od tih koje testiraju na zivotinjama.Mislim da bi trebalo da pokusamo da nesto promenimo!!!
Ti pricas o kozmetickim proizvodima i sa time se slazem, medjutim kada pricamo o istrazivanju novih lekova koji su jos u eksperimentalnoj fazi, meni je nezamislivo i kranje monstruozno da se prvo probaju na ljudima.
Da li si svesna kakve posledice mogu biti??? Od raspadanja zeluca,krvnih sudova pa do teskih epilepticnih napada.Smrt je tu jos najbezbolnija solucija.
 
To je drugo, ali zar mora toliko zivotinja da strada da bi neko imao lep ten,kosu... i da neko ne bi imao bore, bubuljice... Npr. kompanija Oriflame ima super proivode, potpuno prirodne i zdrave, koji nisu testirani na zivotinjama nego na ljudima i samim tim su sigurniji!!!! Zasto tako ne mogu ostale kompanije? Zato sto ih bas briga, ovako im je lakse i jeftinije.
 
Ma znam ja to sve...ali ne verujem korporacijama...kao kada mi na primer Coca-Cola kaze da njihov proizvod nije kancerogen :)
Nemoj zaboraviti da je druga industrija po jacini u svetu (vojna industrija je prva) hemijska tj farmaceutska industrija.
Ja licno ne verujem u te "bajke" jer uvek postoji rizik da neki kozmeticki proizvod bude neisravan, sto bi rezultiralo gomilom tuzbi od strane onih na kojima se eksperimentisalo.
Ok postoje ugovori ali postoje i odredjene stavke jer niko nije toliko lud da ulazi u nepoznato sa rizikom da se osakati ili dobije neko oboljenje.Postoje odredjena pravila u ugovoru kojim se garantuje zdravlje ljudskih subjekata do odredjene granice.
A ta granica nikada ne bih bila utvrdjena da nisu experimentisali na primer na zivotinjama.

No da ne zalazim dublje u teoretisanje......poenta je da ne treba verovati korporacijama i onom sta pise na ambalazi.

Zaista divim se tvojoj svesti i to pozdravljam sa najdubljim postovanjem ali...mislim ...da nas sve lazu i farbaju.....
 
kod svakog normalnog,pa i razumnog,coveka odgovor bi bio ne...mada...
ako se krene od toga da je covek jedino "razumno" bice onda se malo drugacije razmislja.
mi,mislim na one koji polemisu o ovoj temi,nismo bolesni-dobro je,ali bi bila potpuno druga prica da jesmo i da nam zivot zavisi od nekih novih metoda u medicini ili nekih novih lekova.naravno,te lekove treba prvo proveriti...i eto.
 
Cekajte, jedno je mucenje, a drugo koriscenje zivotinja u experimentalne swrhe. Ja sam ranije stwarno bila protiw toga, ali sad kad razmislim, to je stwarno neophodno. Gledajte na to ovako- naucnici otkriju neku nowu wakcinu - testiraju je na 10 ziwotinja, a onda (tom wakcinom) spase 10 000 zivota ljudi i zivotinja ! Uostalom, znate li koliko hiljada ziwotinja dnewno umre od posledica zagadjenja i ljudskog nemara? Ispushtanje otrovnih materija u mora truje prirodno stanishte mnogim ribama (od kojih je veliki br. vrsta na ivici istrebljenja) a o tome niko ne brine. Mislim, to je vec druga tema, bolje da stanem
 

Back
Top