Kako promeniti particiju iz FAT32 u NTFS file system, bez formatiranja hard diska
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Kako promeniti particiju iz FAT32 u NTFS file system, bez formatiranja hard diska

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako promeniti particiju iz FAT32 u NTFS file system, bez formatiranja hard diska

Dobio sam pre nekoliko dana igricu ciji mdf fajl zauzima oko 8 giga.Problem je u tome sto je moj HDD formatiran kao Fat32, a on ne podrzava fajlove preko 4 giga.Tako da ne mogu da instaliram igricu.Da li postoji neki trick da to instaliram a da naravno ne formatiram HDD da bih ga prebacio u NTFS. Inace igrica je na 2 dvd i rarovana je u paketima od po 100 mega.

Elita
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Re: Fat32 pomoc

[font=Verdana]Ukoliko ni jedna instalirana datoteka nije veća od 4GB, onda možeš da instalaciju snimiš na double layer DVD, pa da onda sa njega instaliraš. Ma da mislim da je mnogo jednostavnije napraviti i NTFS particiju.[/font]

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Jeste. Datoteka je veca od 4 giga.Tako da mislim da snimanje na double layer otpada. Znaci i ako je HDD formatiran kao Fat32, mogu da napravim NTFS particiju???Kako to da uradim?

Inace probao sam i da na drugom racunaru rastavim tih 8 giga u manje delove, i pomocu TotalComander-a sam to i uradio.Kada sam prebacio sve te delove pomocu flash-a izgubio mi se installtext(nemam pojma kako).Tako da ni tako nije moglo da se instalira.A na tom racunaru na kom sam rastavljao, pomocu Deamon tools-a preko kog moram da mauntujem image igrice, sve radi normalno.Ne javalja da mu fali taj instaltext. Pa sam ja pogledao da li je velicina fajla na oba racunara ista, i bila je.

Elita
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    99

[font=Verdana]Zašto snimanje na double layer DVD otpada, kada je kapacitet double layer DVD-ja preko 8GB?!

Svaka FAT32 particija se može konvertovati u NTFS korišćenjem convert utility-ja, ali posle toga nema povratka na FAT32.[/font]

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Probacu double layer dvd, pa cu da vidim.

Da li se prilkom tog konvertovanja izgube neki podaci sa HDD?

Jos jedno pitanje:Koliko ja znam NTFS je noviji tip formatiranja.Je l' tako?Koja je razlika izmadju FAT32 i NTFS.Ukratko, ako te ne mrzi da mi objasnis.

Elita
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    99

[font=Verdana]Ne, podaci se ne gube procesom konvertovanja.

Osnovne razlike između FAT32 i NTFS s korisničke tačke gledišta su:
    [/font]
    [font=Verdana]- NTFS podržan od strane sledećih verzija OS-a Windows NT4, 2000, XP, 2003, a FAT32 Windows 95, 98, Millenium, 2000, XP;[/font]
    [font=Verdana] - maksimlana veličina particije NTFS - 256TB, FAT32 - 2TB[/font]
    [font=Verdana] - maksimlana veličina datoteke NTFS - veličina particije, FAT32 - 4GB[/font]
    [font=Verdana]- NTFS - omogućava kompresovanje i šifrovanje datoteka i foldera, a FAT32 ne.[/font]

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Sve u svemu, kolko ja vidim NTFS je mnogo bolji.Odakle da skinem convert utility?

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

http://www.microsoft.com/technet/pro...onvertfat.mspx

Procitaj ovde, imas lijepo napisano kako to da izvedes..

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Nece da mi prihvati komandu. Kaze da je volume label Fat32. Nasao sam i na drugim mestima da pise ista komanda, koja koliko ja razumem vazi i za FAT i za FAT32, ta komanda convert D: /fs:ntfs. Citao sam i probleme prilikom konvertovanja a za ovo nista ne pise.

Ne znam da li to moze Partiton Magic da izvede. Ako znate da moze recite pa da skinem sa neta.

Elita
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    99

[font=Verdana]Prilikom pokretanja convert program potrebno je uneti i naziv volume-a koji se konvertuje, kada program zatraži.

Da, može i programom Partition Magic.[/font]

Legenda
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    367

Citat Original postavio bojan p
    [font=Verdana]Svaka FAT32 particija se može konvertovati u NTFS korišćenjem convert utility-ja, ali posle toga nema povratka na FAT32.[/font]
    Mala ispravka samo ovde nema povratka na FAT32 bez brisanja podataka , međutim kada se particije obrišu i naprave nove tada može da se vrati na korišćenje FAT32. Sem toga uvek postoji i google http://www.google.com/search?sourcei...=ntfs+to+fat32

Elita
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Re: Kako promeniti particiju iz FAT32 u NTFS file system, bez formatiranja hard diska

[font=Verdana]Tačno to i piše, da nema povratka jer particiju ne možeš da konvertuješ iz NTFS u FAT32. Brisanje i ponovo pravljenje particije nije konverzija.[/font]

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kako promeniti particiju iz FAT32 u NTFS file system, bez formatiranja hard diska

Probao sam u cmd-u da kovertujem ali sam imao nekih problema. Ali sam sa Partition Magic-om veoma lako uspeo da konvertujem.Hvala svima...

Zaslužan član bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1331

Citat Original postavio Milos Misic
    Nece da mi prihvati komandu. Kaze da je volume label Fat32. Nasao sam i na drugim mestima da pise ista komanda, koja koliko ja razumem vazi i za FAT i za FAT32, ta komanda convert D: /fs:ntfs.
    pa normalno da kaze da je volume label fat32 :shock:, ovaj, file system je fat 32.. a ti pozurio pa ga prekinuo,a?

gde te stignem, tu ti noge dignem

Elita
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    99

[font=Verdana]Ne vredi, lakše je (?!) instalirati Partition Magic, nego pročitati šta piše. No, uspešno je konvertovano u NTFS, pa nećemo sada zagledati detalje operacije.[/font]

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ne mogu tacno da se setim sta mi je ispisao ali ovo nije bilo.To znam sigurno.Tek kad sam pokrenuo Partition Magic imao sam ovakvu poruku koju si ti kopirao.
    Kad sam ja ukucao komandu, nije cak ni poceo da mi konvertuje u NTFS.Ali sta je tu je, hvala na savetima.

Elita
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    99

[font=Verdana]Onda nešto nisi dobro otkucao ili nisi sačekao da program počne sa konvertovanjem kao što je napisao @budeva.[/font]

Slične teme

1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.06.2006., 02:11
  2. FAT32 ili NTFS
    Autor dorian82 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.06.2006., 16:54
  3. Kako da vratim Fajlove posle formatiranja diska?
    Autor gray wolf u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.04.2004., 01:19
  4. NTFS : FAT32
    Autor System u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.01.2004., 22:09
  5. Hard na FAT32 ili NTFS?
    Autor Guardian u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.10.2003., 01:32

Pravila za slanje poruka