Demokratija-ha,ha,ha

16121953

Zainteresovan član
Poruka
184
Bila sam član komunističke partije od 1976 /mislim,ali to i nije za temu važno/ do 1988 godine kada sebi rekoh - dosta je bilo i nikad više. Posle je došla socijalističla partija i kao stroga naslednica tražila je da joj pristupim što sam ja sa velikim strahom odbila koristeći se nekim glupim izgovorima. Na moju sreću, prihvatili su moje ,,razloge,, i nisu insistirali. Godine i dogadjaji su se smenjivali, bivalo je sve gore i gore a ja pri tome nisam želela da bilo šta uradim da bi mi bilo bolje. Došla je ,,demokratija,, i tu je bilo lomova da bi na kraju, na čelu te demokratije stao , meni jedan vrlo simpatičan mlad čovek. Medjutim, taj mladi čovek je toliko mnogo hteo da uradi za kratko vreme, toliku nestrpljivost nisam mogla da shvatim, tolika podmetanja nisam mogla da razumem kao ni prebrzu, preranu i apsolutno bespotrebnu smrt. Ne znam kako sam posle toliko godina i NIKAD VIŠE, otišla pre 6 meseci u Demokratsku stranku i učlanila se. Na njihovo pitanje:zašto?, odgovorila sam da imam puno slobodnog vremena i da želim da pomognem. Na sve pozive sam se odazivala, slušala i razmišljala da ću nešto moći da pomognem.Juče sam ,,pobesnela,, kada sam shvatila da demokratiju nećemo videti još 100 godina i bilo mi je žao što nisam ostala dosledna sebi sa onim nikad više, a zašto, pitaćete, zato što se u komunističko vreme glasalo isto kao i sinoć na opštinskom ogranku forumu žena.Skupština od 31 žene birale su predsednicu i 14 članica.Nisam mogla da verujem da je bila samo 1 kandidatkinja i to dosadašnja predsednica i samo 14 članica.Tako je bilo u komunizmu, tako je i sada, gde je više kandidata koji će pročitati svoj program pa da biram.Toga nije bilo. Sve su prošle čak i one koje nisu bile tu. Posle izbora nijedna od izabranih članica ne reče ni reč. Ličilo mi je sve na ono vreme za koje se trubi da nije valjalo.A kakvo li je ovo?!
 
Ахахахахаааааа......госпођо драга,
немојте се љутити... знам да вам је тешко...
али много је смешно...ахахахааааааа....
када је то вајним демократама напишем
хоће да ме линчују .....ахахааааааа...



 
ma to je normalno. tj. nije. takve su nam SVE stranke. sve su nedemokratske. tuzno.
samo ne kapiram kako se sad svi loze na djindjica.
zadnje istrazivanje javnog mnjenja pred njegovu smrt je pokazalo da on ima smesnu podrsku u narodu. kao i sva predhodna.
misle ljudi ubili su ga krimosi, sigurno je onda on bio dobar.
 
@ ZOZEFINS

I kod nas je za predsednika OO DS isto jedan jedini kadnidat i za njegove clanove od 48 se bira 25 i on na kraju izabere svojih 4 od tih 25....
c008.gif
c008.gif

JBG tako ti je to...Demokratski
c027.gif
 
Pa demokratija je samo sharena laza,isto sranje ko i komunizam...samo shto te+ubedjuju da
pojedinac kao fol odluchuje o nechemu.
Oni koji se danas najvishe busaju u grudi "demokratskim principaima" isti su mentalni sklop koji bi se,da nije doshlo do pada komunizma,danas kleli da ce "Amerika&Engleska biti zemlja proleterska".Isti mentalni defekt,isto patoloshko jednoumlje u nachinu odluchivanja-isto g.ovno drugo pakovanje.
 
zozefina:
Bila sam član komunističke partije od 1976 /mislim,ali to i nije za temu važno/ do 1988 godine kada sebi rekoh - dosta je bilo i nikad više. Posle je došla socijalističla partija i kao stroga naslednica tražila je da joj pristupim što sam ja sa velikim strahom odbila koristeći se nekim glupim izgovorima. Na moju sreću, prihvatili su moje ,,razloge,, i nisu insistirali. Godine i dogadjaji su se smenjivali, bivalo je sve gore i gore a ja pri tome nisam želela da bilo šta uradim da bi mi bilo bolje. Došla je ,,demokratija,, i tu je bilo lomova da bi na kraju, na čelu te demokratije stao , meni jedan vrlo simpatičan mlad čovek. Medjutim, taj mladi čovek je toliko mnogo hteo da uradi za kratko vreme, toliku nestrpljivost nisam mogla da shvatim, tolika podmetanja nisam mogla da razumem kao ni prebrzu, preranu i apsolutno bespotrebnu smrt. Ne znam kako sam posle toliko godina i NIKAD VIŠE, otišla pre 6 meseci u Demokratsku stranku i učlanila se. Na njihovo pitanje:zašto?, odgovorila sam da imam puno slobodnog vremena i da želim da pomognem. Na sve pozive sam se odazivala, slušala i razmišljala da ću nešto moći da pomognem.Juče sam ,,pobesnela,, kada sam shvatila da demokratiju nećemo videti još 100 godina i bilo mi je žao što nisam ostala dosledna sebi sa onim nikad više, a zašto, pitaćete, zato što se u komunističko vreme glasalo isto kao i sinoć na opštinskom ogranku forumu žena.Skupština od 31 žene birale su predsednicu i 14 članica.Nisam mogla da verujem da je bila samo 1 kandidatkinja i to dosadašnja predsednica i samo 14 članica.Tako je bilo u komunizmu, tako je i sada, gde je više kandidata koji će pročitati svoj program pa da biram.Toga nije bilo. Sve su prošle čak i one koje nisu bile tu. Posle izbora nijedna od izabranih članica ne reče ni reč. Ličilo mi je sve na ono vreme za koje se trubi da nije valjalo.A kakvo li je ovo?!

Ah,zatvoriše temu o idiotima,ali eto vidim da ima i tu nešto za mene.

A ovo ti je vrijeme odlično,ja se baš i ne bunim,mislim materijalno,ali da ne bi bio sebičan
što nisam,mogu samo reči,sto koraka unazad.
 
zozefina:
bubobubo...posmatrajući političku scenu tada,razmislimo:Djindjić, Koštunica, Mićunović,Drašković,Šešelj,Obradović i ne mogu da se setim ko beše još...na koga bi se ti ložio
iskreno?
svi su mi bolji od djindjica.
a i kako je zavrsio? likovi kojima je naredio da kidnapuju slobu su ga roknuli.
patetika.
 
zozefina:
tokyo...ne razumem


bojkotirao sam podforum Politika zbog postavljene teme o Hrvatima gdje ih se već u samom naslovu karakterizira kao idioti...

eto

da sam ja primjerice stavio takvu temu dobio bi trajni ban

a Torente prošao bez sankcija...

a nije mu prvi put da je tako nešto učinio

al nema veze

pravda je spora al ipak dostižna...

svakome po njegovim "zaslugama"
 
Draga gospođo, bez ikakvih strahova, zebnji i lomova slobodno možete tražiti ispisnicu iz Demokratske stranke i ništa vam se neće dogoditi. Tako da nije kao ono vreme koje ste vi opisivali.
Drugo, što se niste kandidovali na mesto predsednice, pa da bude ispunjen minimum uslova kod izbora-dva kandidata?
Zašto se niko toga ne hvata, jer se mora raditi, a nema para, pa onda iz ljubavi, ideala...a Srbin iz ljubavi ne leže ni u krevet, ako nema neke "vajde"
Tako da ono što vi imate kao utopiju, teško će biti ostvarivo u ovoj zemlji za bar 50 godina.

Sa poštovanjem
decenijski član DS-a
 
filatelista:
Draga gospođo, bez ikakvih strahova, zebnji i lomova slobodno možete tražiti ispisnicu iz Demokratske stranke i ništa vam se neće dogoditi. Tako da nije kao ono vreme koje ste vi opisivali.
Drugo, što se niste kandidovali na mesto predsednice, pa da bude ispunjen minimum uslova kod izbora-dva kandidata?
Zašto se niko toga ne hvata, jer se mora raditi, a nema para, pa onda iz ljubavi, ideala...a Srbin iz ljubavi ne leže ni u krevet, ako nema neke "vajde"
Tako da ono što vi imate kao utopiju, teško će biti ostvarivo u ovoj zemlji za bar 50 godina.

Sa poštovanjem
decenijski član DS-a

Ma jeste ona da se kandiduje koja je 6 meseci u stranci?? Gde to ima? I da kao da bih nju izabrali???Ajde moooolim te,........
 
Iron Lord:
Aham... Svi poslanici koje smo izglasali bili prvo na TV-u pa smo ih upoznali i zato birali...

Ali nije istina da je samo JEDAN covek sposoban ili zeljan, voljan da se kandiduje samo zbog ljubavi i sta ja znam???
Onda ispada da ostale to ne zanima u stranci...i da su ostali samo iz interesa u njoj? To je malo glupo....ili ne znam???
 
Samantha Jouns:
Ali nije istina da je samo JEDAN covek sposoban ili zeljan, voljan da se kandiduje samo zbog ljubavi i sta ja znam???
Onda ispada da ostale to ne zanima u stranci...i da su ostali samo iz interesa u njoj? To je malo glupo....ili ne znam???

Koliko sam shvatio, prema važećem Ustavu svako može da bude Predsednik ove zemlje ako je državljanin iste. Medjutim, kao što smo videli u praksi - samo par njih se oseća zaduženim za tu f-ju i non-stop se kandiduju. To kad uhvati - ne pušta...
 
Iron Lord:
Koliko sam shvatio, prema važećem Ustavu svako može da bude Predsednik ove zemlje ako je državljanin iste. Medjutim, kao što smo videli u praksi - samo par njih se oseća zaduženim za tu f-ju i non-stop se kandiduju. To kad uhvati - ne pušta...

Nadam se da se kod nas u Hrvatskoj neće opet Jadranka kosor kandidirat za predsjednicu

da nebi opet iz pašteta iskakala :lol: :lol: :lol:
 
Samanta, hvala ti na odbrani, a ti filatelisto, čak i da sam mogla da se kandidujem, papirići su već bili odštampani, što će reći : prste k sebi. Kada je reč o ispisnici to ću i da uradim. Kada su pare u pitanju, zbunjuje me tvoje ,,decenijsko iskustvo,, jer koliko sam videla para ima ali samo za odabrane. Da li si primetio da vrh stranke radi sa takvom ljubavlju da ne pušta nikog novog da radi kao i oni - sa ljubavlju - ti kažeš.Ja ne govorim o samo o vrhu stranke u Beogradu već mislim i na vrh stranke u mestu u kome živim a ono nije tako malo
 
Uz svo postovanje, pitam decenijskog clana DS-a da li smatra da je normalno da u celom Beogradu niko nije bio zainteresovan da bude protivkandidat Djilasu za Predsednika GO i pored one ranije ostavke zbog neuspeha na izborima.
Sa poštovanjem
decenijski član DS-a :?
 

Back
Top