Matematika

Lola 111:
Molim za pomoc.
U 2 kese je bilo ukupno 15 pomorandzi. Ako se iz jedne kese uzmu tri pomorandze, u njoj ostaje 2 puta manje nego u drugoj kesi. Koliko pomorandzi je bilo u svakoj kesi ???

Zadaci za drugi razred osnovne shkole su svaki dan sve tezi i tezi.
Bio sam kod uchiteljice pre neki dan,u shkoli, sanjao sam da imam seks sa njom, kakav li je to znak, a i nije neka riba, naprotiv...
Hvala vam unapred, nemojte mi zameriti shto se chesto javljam , pokushavajuci da reshim zadatke.


To ti je isti zadatak kao i prethodni. Dakle, isto može da se reši logikom.

Ako od 15 oduzmeš tri koje si uzeo ostaje ti ukupno u obe kese 12.
S obzirom da je u toj kesi sada dva puta manje pomorandži dakle opet imaš tri jednaka dela. 12/3=4. Prema tome u toj kesi iz koje si uzeo pomorandže ima 4 + one tri što si uzeo = 7, a u ovoj drugoj 8, odnosno 2*4=8. Pokušaj i na taj način da objasniš..
 
Hvala vam, prepisao sam doslovce, ali svojom rukom i stavio na kraju veliki upitnik, koji bi trebao da signalizira uchiteljici da su njeni djaci uzrasta od 9 godina.
 
ee, stvarno moram da ciknem :) !
Zemi, bre, udzbenik, pa procitaj, proradi malo, sta se tu dopisujes sa uciteljicom!? (Zato sto si je sanjao?)
Aman, programi su ( u celom svetu tako rade) napravljeni za prosecnu decu, ne za genijalce...
Pitam se samo kako li se tvoje dete oseca pred takvim zadacima kada se tata toliko uspanicio?
I, uzgred, jesi li se ti "slabo javljao" kada si bio djak?
Bezao sa casova?
Vidis kako se to sveti....
 
Ne mogu da verujem. Zao mi je ako cu nekoga da uvredim, ali ako roditelji ovako padaju u nesvest i zadaci su im tako teski, pa ih prepisu i dopisu poruku za uciteljicu, i posalju dete u skolu bez objasnjenja, sta da radi jadno dete. To je potpuno pogresno.

@sara7777
Nemas razloga za brigu. Dete ti je jos uvek malo da bi dugo zadrzalo paznju na jednoj stvari. Nemojte da insistirate da nauci slova. Ucice to u pretskolskom. Ako ga pritiskas mozes da naidjes na otpor. Kada mu dodje vreme sam ce zatraziti da mu nesto pokazes. Dobro je da mu ponudis razlicite stvari, mozes i neke edukativne igrice, ali bez insistiranja da ne bi postigla kontraefekat.
Mi smo tako sinu pokazivali slova kad je bio u tom uzrastu, on nije bio narocito zainteresovan i mi smo prestali. Proslo je malo vremena on je poceo da dolazi sa pitanjima koje je ovo slovo, kako se ovo pise i sam je skoro sva slova naucio. Ostala je naucio u predskoslkom. Ove godine krece u prvi razred i nadam se da necu da radim domaci sa njim i umesto njega. U stvari sigurna sam. Planiram da mu pomognem da stekne radnu naviku i da shvati sta su njegove obaveze. Ucila sam ga odmalena da trazi objasnjenje kada mu je potrebno. To bi trebalo da bude dovoljno.
 
Lola 111:
Hvala vam, prepisao sam doslovce, ali svojom rukom i stavio na kraju veliki upitnik, koji bi trebao da signalizira uchiteljici da su njeni djaci uzrasta od 9 godina.

Pa sta ako su uzrasta 9 godina.Zadatak nije nista posebno.Mozda ono sa 5 zvezdica ali nista strasno.Nije trebao ni da ga uradi vec da leo kaze uciteljici da mu nije jasan pa nek mu objasni.To joj je posao.
 
Lola 111:
Ne mogu da verujem da si toliko glupa, da nishta nisi shvatila, ali ti sve oprashtam.


Lolo, bre, nije te sramota!?
Ne samo da ti nedostaje pameti da uzmes taj udzbenik za drugi osnovne, nego ti manjka i kultura dijaloga, aj' da se lepo izrazim. Valjda ces razumeti :( .... (Trejsi, mani ga :), sta ces )

E sad uzimam dleto u ruke pa ti saljem poruku:

Kako mislis da svog potomka naucis sta je obaveza (dobro, vidimo da ne mozes niposto da mu pomognes u matematici, tj. logici), postovanje prema ucitelju, vera u sopstvene snage?

Po tebi, program su pravili dusmani inteligentne dece - zato ona ne mogu da urade zadatke, a uciteljica je glupaca - ne kapira da deca imaju po 9 godina.
Najgore je sto dete - posto u odeljenju sigurno ima onih koji su uradili zadatke - moze samo da zakljuci da sa njim nesto nije kako treba, da je skola neprijateljsko mesto u kojem ce se isticati njegove mane, i jos mora da nosi poslanice neobrazovanog oca ...
 
U Smrdiji su svi dushmani, koje je birala i postavila politichka stranka, pa tako su najveci idioti, pedofili, profesori koji kradu i jebu studentkinje, asistenti koji otvaraju shlic i pridrzavaju Q, svom profesoru mentoru, kada on pozeli da pisha, podguzne mushice, kishne gliste, ministri chija glava na ramenima podseca na glavu penisa, njihove *****-sponzorushe sa zvanjem dr. i josh mnogi drugi degeni, koji su sastavljali plan i program rada osnovaca. Uspeli su da od srpske maloletne dece naprave najloshije djake u evropi, shto je i potvrdjeno najnovijim istrazivanjem prosvetne komisije za osnovno obrazovanje pri EU.
Po chemu je jedan od degenerika izjavio da sam nepismen , je li po tome shto ne mogu da se setim kako se rade zadaci iz matematike ??? Smeshno i jadno, to je najbolja potvrda da je omladina u Smrdiji degenerichna. To je sve zbog kasnog stupanja u seksualne odnose, previshe se drkachi, nauchish zadatke iz matematike, a sve propustish u zivotu, misleci da za to ima vremena, e nema, kasno je.
Shalim se, ali u Q. Nema ljutnje, samo gradske selje dodju na forum i naljute se posle par tekstova.
Ja sam netolerantan, to sam ponovio po stotinu puta, takav cu i ostati jer u Smrdiji ko god misli, a ne zeli da se valja po govnima, dok od njega brishu noge, taj sebi moze da dozvoli luksuz da bude netolerantan. To je moj imidz, to je privilegija u Srbiji. Biti tolerantan, u Srbiji znachi biti lojalan i poslushan, nisam taj tip, a Bogami nece biti ni moje dete. Pishacu po prosveti i prosvetnim radnicima dok god mogu, a mogu.
Izvinjava se, eto takav sam. Svashta cu ti reci, a posle toga cu te pitati za pomoc.
A poziv za pomoc glasi :
Ako broj 56 smanjish nekoliko puta, pa dobijeni kolichnik smanjish za 4, dobicesh rezultat jednak broju 3.
koliko je smanjen broj 56 ???
Jasno je meni da je to broj 8 i jasno mi je da zadatak treba da izgleda ovako
( 56 / X ) - 4 = 3
ali ne mogu da se setim kako se u tom sluchaju pronalazi X, pa zar je to smak sveta, shto ne umem da uradim taj zadatak ??? podsetite me, pa ce znati za drugi put.
pokushao sam da u matematici za drugi razred osnovne shkole pronadjem nachin izrade takvog zadatka, ali ne postoji, to ce da rade u trecem, ali eto, ona SMATRA DA TREBA DA ZNAJU NESHTA SHTO JOSH NISU UCHILI.
NEMOJTE DA ME ZAJEBAVATE, NEGO MI POMOZITE.

Pozdrav.
 
Koji je ovo fazon, lepo vas zamolim da mi pomognete, a vi mi drzite pridike, kao "ma lako je, al' necu da ti kazem".
Koga nervira, to shto ne umem da reshim , tj. da se setim shablona, neka ne otvara temu, a ko hoce, neka pomogne i neka mnogo ne sere.
 
Prvo sumnjam da znas sta je jednacina, a onda i sta je jednacina sa jednom nepoznatom...ccc...i ti valjda trebas da pomognes klincu da shvati a ne da mu radis domaci...a te fore sujetne nece da pale
 
(56:x)-4=3
56:x=3+4 (kada broj prelazi sa leve na desnu stranu menja znak)
56:x=7
x= 56:7 (delilac se izracunava tako sto se deljenik deli kolicnikom)

Kad je "smanjis nekoliko puta" onda je to deljenje
kad je "smanjis za..pa neki broj - onda je to oduzimanje...

uzgred, osecam se glupo :(
Izvinjavam se ako sam potcenila neciju (pojedinacnu) muku...i neciju (većine) inteligenciju.
I, jos, nema te teme gde ne mogu da se utrpaju "sočne" reci i vredjanje , pa to ti je :(
 
ma, ovo sam ja stavljala dve tacke kao znak deljenja i "x" a izasli ovi namrsteni :)

i palo mi je na pamet da deca mozda ne znaju tj. u tom uzrastu ne moze samo tako da im se kaze da broj menja znak kada se prebaci, nego im se ovako objasni :

npr. (56/x) - 4 = 3 - tu imamo racunsku operaciju oduzimanja , ( to je PRVA operacija u ovom zadatku)
a clanovi te operacije su umenjenik - broj od kojeg se oduzima,
umanjilac - broj koji se oduzima i
razliku , tj. rezultat

Nepoznati umenjenik se izracunava tako sto se umanjilac sabere sa razlikom - pa mu napises :) : ( 56/x) = 4 +3 e sada imamo DRUGU racunsku operaciju, deljenje... A nepoznati delilac se isracunava tako-i_tako.... :)

Zato kazem da je bolje da pruocis udzbenika da bi usao u terminologiju :), onako kako deca uce (sabirci, zbir, deljenik, delilac, kolicnik...kako se izracunava koji clan te doticne matematicke operacije... , i to ti je to...) Posle samo lepo postavite zadatak - a to je, u stvari najvaznije, pa natenane resavate.

Kad sam ja, pre 80 godina, objasnjavala jednoom klincu takve zadatke, razumela sam da ga ono (kao u zadatku o pomorandzma), x - 3 strasno zbunjuje , pa jos da je u drugoj kesi, dva puta vise nego u prvoj, tj, dva pute vise tog jezivog x-3. Onda sam mu rekla da cemo to matematicko x-3 zameniti sa "SMANDRLJOZA"...E, kada smo lepo postavili zadatak (Smandrljoza + dve smandrljoze = 15), identifikovali koja je je PRVA
racunska operacija (sabiranje), zamenili smo reci na matematicki izraz : x-3... i polako radili

Dakle, bez nervoze i teskih reci, polako svom dragom cedu, sa ljubavlju i strpljenjem... :)
 
Sta ce vam zagrada kod operacije koja je primarna? I ja se glupo osecam ali mi je fino dosao da se istresem. A onda je covek strasno nekulturan i ne vidim sto bih mu pomagala narocito kada znam da ce da prepise zadatak i da nista nece da objasni detetu. I ne znam kako jos mozete da mu pomognete kad nekome iz cista mira kaze ne kenjaj, ne seri, ma ko te ****. Pa izvinite molim vas evo odmah cu da mu resim zadatak jos sa zagradama. A da usput crnci su jos i bili stavljeni sa ciljem da shvati sustinu zadatka, ali nece da moze to da udje u glavu nekome ko ne zna kada se koriste zagrade i koje su operacije primarne i jos ce da mi da bidon razlog kako se ne seca kako se rade zadaci kada je X u zagradi... nije nego... Da se kladimo da je prepisao zadatak i da ne ume ni da ga objasni i da je samo vecu stetu napravio detetu zato sto klinac ne zna da uradi nista od toga, a niti ce znati
 
Ne moze ni da nam bude bolje u ovoj drzavi kada roditelji zavrsavaju deci skole prepisujuci zadatke sa foruma. I misle da su svi osim njih glupi, pa vredjaju ne birajuci reci, a od tih istih glupandera traze da im rese zadatke. A uz to i p****ju po prosveti jer im se moze
Ma takve ne treba udostojiti ni odgovora. Ali eto nisam uspela da se uzdrzim.
 
Ej, dobro je, zakochite malo.....
nauchio sam dete da broj menja znak ispred sebe, ako ga prebacujemo na drugu stranu zadatka.
Zvao sam ga sa posla i postavio mu zadatak u kome je potrebno izvrshiti famoznu operaciju.
Znao je , obradovao me, nauchio je zauvek i on , a i ja.
Hvala vam, ali bih bio srecan ako biste mi pomogli i drugi put.
Nisam ja tako losh kao shto vam se chini, nemojte uzimati previshe lichno moje pljuvanje po forumu.
Ja sam suprug, koga bi pozelea svaka zena da ima pored sebe, ja sam roditelj za primer, jednostavno prezivljavam detetovo shkolovanje i nepada mi na pamet da ne uchestvujem u svim problemima, pa cu se snalaziti na razne nachine, izmedju ostalog i ovaj forum kod mene ima svrhu. Uchicemo uz pomoc net-a. Dete je vec sada provalilo da moze traziti pomoc shirom sveta za problem koji mu se javi, ne samo u uchenju, vec i u zivotu.
Josh jednom hvala.
 
Osnovni problem je sto dete ne trazi pomoc nego tata! Drugi problem je sto tata ne uci dete da samo pokusa da resi problem, nego se tata uplasi od zadataka vise nego dete i onda pljuje po uciteljici i prosveti, jer je to mnogo lakse nego priznati sebi da ne zna osnovne matematicke operacije. Opet ti kazem, ZA DOBRO TVOG DETETA, pusti ga da samo resava svoje zadatke iz matematike (i sve ostale domace zadatke) i ako ima problem neka se obrati UCITELJICI da mu objasni jer to je NJEN posao, a tatin posao je verovatno nesto sasvim drugo. Ako zelis da ucestvujes u radu i razvoju svog deteta onda bi trebalo da ga podstices da SAMO RAZMISLJA i da se SAMO SNALAZI, i da se obrati za pomoc kad nesto ne zna, a ne da ne razume, cuti i pravi se da razume, a u stvari nema pojma, jer onda nece dogurati dalje od tate i zadrzace svoje sposobnosti na sabiranju i oduzimanju. Ako zaista volis svoje dete, onda ces me poslusati.
 

Back
Top