Koji program za video kompresiju a da "ume" da koristi c2d ?

*P*A*B*L*O*

Aktivan član
Poruka
1.686
Treba mi program za konvertovanje iz sirovog .mpeg u .avi ali da zna da koristi c2d....
Imam Dr.Divx ali on koristi iz svakog jezgra po 30% i radi na nekih 50-55 fps shto je dosta malo za takav CPU...
Kad mu stavim da koristi samo prvo ili samo drugo jezgro optereti ga 100 % ali i dalje ide samo 50-55 fps...

josh ako bi taj program koju mi preporuchite mogao da radi cut.... A mozete i preporuchiti i poseban program za cut.... 8)
 
Ako sam dobro razumeo autora tema, potreban mu je program koji ume maksimalno da iskoristi postojeću procesorsku snagu prilikom konverzije. Znači ako konvertuje brzinom od 50fps, tada će film biti konvertovan za polovinu vremena u odnosu na njegovo trajanje, a ako to radi brzinom od 100fps, onda za četvrtinu.

Ovde je reč o brzini konvertovanja, a ne broju frejmova koji će biti prikazivani prilikom gledanja.
 
Zlaja87:
Hm,a sta ce ti vise od 50fps?
Za film ti treba 24,ne postizes nikakav efekat sa vise od 24,samo ti je snimak mnogo veci :)
Mislim odlican je procesor,ali ne verujem da program moze da obradi vise od toga,ne samo DR nego bilo koj :)

FLUID:
Čak su i svi filmovi na DVD-u na 25 fps.
Potpuno bespotrebo je 50 fps.


Ali vi nerazumete.....
Radim video kompresiju znachi: da vam nacrtam slovima: ubacim file koji ima rezoluciju od 720*576 bitrate od 5000 kbps i 25 fps i on je mpeg2 formata ( znachi DVD kvalitet ) i sad ja treba da ga kompresujem na: bitrate od nekih 1100 kbps i 25 fps i na neku manju rezoluciju i .avi format.... jel sad kontate :lol: :lol:

Da vam izrachunam: npr film traje 60 min ( 3600 sec ) i ima 25 fps to dodje 90.000 (3600x25 )frameova i kad program radi bednih 50 fps treba mu 30 min ( 1800 sec ) {90.000 / 50} a da program kompresuje 100 fps to mu dodje 15 min ( 900 sec )........

Evo josh sam vam i izrachunao..... Inache ovaj CPU ( E 4300 ) @ default treba da radi nekih 90 fps a poshto je moj blago clocknut ( 2250 Mhz da samo toliko poshto imam samo box cooler i treba da kupim neki bolji ( mozda Hyper TX ) i onda cu se josh malo poigrati @ 3.0 Ghz :) ) trebalo bi da leti na nekih 120-130 fps.... :)

EDIT samo sad sam video bojanov post

@ bojan da dobro si razumeo o chemu se radi
Ovde je reč o brzini konvertovanja, a ne broju frejmova koji će biti prikazivani prilikom gledanja.
 

Back
Top