На данашњој скупштини Града НС одлучено је да:

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
Skupština grada prihvatila je da komandant paravojne formacije iz Republike Srpske „Vukovi s Vučjaka”, Veljko Milanković, i nekadašnji komandant Novosadskog korpusa koji je učestvovao u napadu na Vukovar, general JNA Mladen Bratić, dobiju ulice na Klisi, odnosno u Veterniku.

Да ли можете да замислите које боје лица су били одборници „демократске” опозиције након те одлуке :lol: .


Коментари "демократа", антисрпских фашиста са У92:

Uređenje grada na radikalski način. Očekujmo Legijin bulevar, Šešeljev most, ulicu Slobodana Miloševića, Ovčarsku, Omarsku, ulicu Srpskog Vukovara, Paljansku, stadionn „Radovan Karadžić”, Trg Đenerala Mladića, park „Ž.R. Arkan”... nastavite po volji.
(Umetnica, 3. april 2007 16:25)
Preporuči komentarPredloži za brisanjeŠta je ovoBroj preporuka 8
Pa neće valjda... Ovo je stvarno bruka. Nemojmo se onda cuditi ako Hrvati krenu da daju ulicama imena tipa „Ante Gotovine” ili „Mirka Norca” ili Bosnjaci u BiH „Nasera Orica”. Jezivo.
(Ivan M, 3. april 2007 16:29)
Preporuči komentarPredloži za brisanjeŠta je ovoBroj preporuka 6
Normalno je da Vi imate jednostranu informaciju. Neću reci ni da je moja prava jer je takođe rekla kazala. Međutim dugo se pricalo da su pad Banjaluke sprečili upravo Vukovi sa Vucjaka, dok ste vi moji dragi Beogradjani slusali trube po splavovima, ili Janiku Balasa u ovom slučaju.
Ili možda Banja Luka nije ni važna. Ko će znati vise šta jeste šta nije.
(Dragomir, 3. april 2007 16:39)
Preporuči komentarPredloži za brisanjeŠta je ovoBroj preporuka 24
Moj Novi Sad u svom zivotu sam napustao 2 puta. Prvi put 3 dana pred NATO bombardovanje (i vratio se nazad 2001.)a drugi put u vreme kada je SRS i njima slični „zavladala” ovim gradom - dakle pre skoro 2 i po godine. Međutim, ovog puta povratka izgleda neće biti. U njemu sada vladaju zakoni nekih drugih ljudi i prica se nekim cudnim i meni nerazumljivim jezikom u odnosu na onaj koji pamtim iz 70-tih i 80-tih. Da, i imena ulica cudno zvuce.
(G-Can, 3. april 2007 16:45)
Preporuči komentarPredloži za brisanjeŠta je ovoBroj preporuka 4
Ovo je stvarno necuveno i nikako ne doprinosi smirivanju strasti u jednoj multietnickoj Vojvodini .
(Nessony, 3. april 2007 16:49)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Sorab1:
Skupština grada prihvatila je da komandant paravojne formacije iz Republike Srpske „Vukovi s Vučjaka”, Veljko Milanković, i nekadašnji komandant Novosadskog korpusa koji je učestvovao u napadu na Vukovar, general JNA Mladen Bratić, dobiju ulice na Klisi, odnosno u Veterniku.

Да ли можете да замислите које боје лица су били одборници „демократске” опозиције након те одлуке :lol: .


Коментари "демократа", антисрпских фашиста са У92:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Upravo sam video te ''demokrate'' na vestima. Zauzeli su skupstinsku govornicu predvodjeni debelim kretenom Novakovicem i deru se ‚‚Lopovi, lopovi!''.
Eto tako izgledaju nase ''demokrate''. Ali ubrzo ce shvatiti koliko su smesni i zavrsice tamo gde im je mesto.
 
Pa meni je drago sto danas gradskom stadionu vraceno ime" Karadjordje " koje je nosio do 41. godine .A tim zrtvama ratova treba odati postu mada nisam siguran da zasluzuju ulice jer je srpska vojska pod raznim imenima za 10 godina izgubila 4 rata sto se u nasoj istoriji nikad pre toga nije desilo pa nisam siguran da zasluzuju takve pocasti.Pogotovo ovaj drug general JNA jer onaj ko je ucestvovao u razaranju Vukovara od koga nije ostao ni kamen na kamenu i nije za ponos tim pre sto smo(tj.vrhovni komadant tog nesrecnika Slobodan M.)kasnije taj Vukovar vratili Hrvatima bez ijednog ispaljenog metka pa ispada da je drug general poginuo uzalud da ne kazem bez veze kao i ovaj drugi tako da ce te ulice vise biti spomenik ljudskoj gluposti nego posta tim ljudima .Sve u svemu tuzno i jadno. :-(
 
svetolik trpkovic:
Pa meni je drago sto danas gradskom stadionu vraceno ime" Karadjordje " koje je nosio do 41. godine .A tim zrtvama ratova treba odat postu mada nisam siguran da zasluzuju ulice jer je srpska vojska pod raznim imenima za 10 godina izgubila 4 rata sto se u nasoj istoriji nikad pre toga nije desilo pa nisam siguran da zasluzuju takve pocasti.

Vrlo je loše mišljenje tipa: "Nije loše što smo ratovali nego što smo izgubili".
 
Ne znam čemu se likuje, pa 99% Novosađana neće nikad moći da pronađe ulicu generala Bratića jer se nalazi u divljoj gradnji i prašnjavoj livadi.
Priotiv njega nemam ništa i čovek je mnogo ranije zaslužio ulicu, jer je poginuo za odbranu otadžbine i kao general koji je govorio, "za mnom", a nije sedeo u Komandi korpusa i crtao mape.
Za ovog drugog nemam pojam i ne znam iz kog razloga je on povezan sa Novim Sadom...možda sa Srpskom...ali i njegova ulica je na "elitnom" mestu
pa sad jel to čast ili sramota...neka procene ljudi!
 
filatelista:
Ne znam čemu se likuje, pa 99% Novosađana neće nikad moći da pronađe ulicu generala Bratića jer se nalazi u divljoj gradnji i prašnjavoj livadi.
Priotiv njega nemam ništa i čovek je mnogo ranije zaslužio ulicu, jer je poginuo za odbranu otadžbine i kao general koji je govorio, "za mnom", a nije sedeo u Komandi korpusa i crtao mape.
Za ovog drugog nemam pojam i ne znam iz kog razloga je on povezan sa Novim Sadom...možda sa Srpskom...ali i njegova ulica je na "elitnom" mestu
pa sad jel to čast ili sramota...neka procene ljudi!

Napad na Vukovar je "odbrana otadžbine"? Čije?
 
Polly Jean:
Vrlo je loše mišljenje tipa: "Nije loše što smo ratovali nego što smo izgubili".
Pa iz mojih postova se vidi da sam ja protiv bilo kakvog rata i pobednickog i gubitnickog kao i onih sto su ga izazvali.A nisu ga ti nesrecici izazvali oni su samo zrtve tudje zlobe ,gluposti i sopstvene naivnosti pa ih stoga posmatram kao vojnike a ne nalogodavce.
 
Polly Jean:
Pokazuje koliko je bedna trenutna fašističko-dođoška vlast u Novom Sadu,ali ubrzo će oni da pakuju kofere i vraćaju se odakle su došli. Samo još fali Trg Ratka Mladića..

Oni su dosli u svoju maticu, proterani sa svojih ognjista. Necete ih nikad moci proterati iz matice. N.S je glavni grad SRS. Natalitet je mnogo veci od "demokrata", i moze samo da kukate nad vasom sudbinom.
 
Polly Jean:
Napad na Vukovar je "odbrana otadžbine"? Čije?

Srpske. Vukovar nije hrvatski zato sto su zlocinci iz vatikana i zapada to kazali. Vukovar je srpski grad. Ustase su u drugom svetskom ratu sve pravoslavne crkve srusili i vecinu srba poklali. 1991 je Vukovar imao 50% srpskog stanovnistva. 1991 su srbi izbacivani sa posla u vukovaru pre rata zato sto su srbi.
 
Sorab1:
Srpske. Vukovar nije hrvatski zato sto su zlocinci iz vatikana i zapada to kazali. Vukovar je srpski grad. Ustase su u drugom svetskom ratu sve pravoslavne crkve srusili i vecinu srba poklali. 1991 je Vukovar imao 50% srpskog stanovnistva. 1991 su srbi izbacivani sa posla u vukovaru pre rata zato sto su srbi.
Ma yes,Vukovar je srpski grad isto kao što si ti pametan,lep i obrazovan.. :roll:
 
Vukovar je toliko velika vojna greska i takva bruka da treba jedino ostati zapisan u udzbenicima na vojnoj akademiji,pod naslovom "Kako ne treba osvajati cilj".
A sto se tice ove dvojice nisam upoznat sa njihovim "dostignucima" zbog kojih su zasluzili ulice.I ako general JNA i moze da se "provuce" pogotovo posto je stradao u borbi u legalnim oruzanim snagama svoje zemlje,dati komandantu iz VRS tu cast je teska glupost,pogotovo sto je ucestvovao u gradjanskom ratu u drugoj drzavi,pa nikakve veze nema sa Novim Sadom.
 
filatelista:
Ne znam čemu se likuje, pa 99% Novosađana neće nikad moći da pronađe ulicu generala Bratića jer se nalazi u divljoj gradnji i prašnjavoj livadi.
...ali i njegova ulica je na "elitnom" mestu
pa sad jel to čast ili sramota...neka procene ljudi!
A i to sto kazes nek se raduju malo i radikali ionako u tim naseljima gde su u njivama podignute kucerine na sprat bez fasada ,a o asvaltu da i ne govorim ubiju 99% na izborima pa nek imaju i svoje heroje na tablama .
 
svetolik trpkovic:
A i to sto kazes nek se raduju malo i radikali ionako u tim naseljima gde su u njivama podignute kucerine na sprat bez fasada ,a o asvaltu da i ne govorim ubiju 99% na izborima pa nek imaju i svoje heroje na tablama .

Bice ih mnogo vise :) . Natalitet im je uglavnom mnogo veci od "demokrata" :) . Ima da bude i trg Ratka Mladica u N.S :) .
 
Polly Jean:
Napad na Vukovar je "odbrana otadžbine"? Čije?
SFRJ!!
Ako nisi znala, u tom napadu na Vukovar su učestvovali i Hrvati (koji su tada počeli masovno da beže iz JNA), Bošnjaci, Makedonci (u činu poručnika je tada bio i sadašnji načelnik makednoskog generalštaba) i td...
Sad što je stoka bradatih, masnih, prljavih pljačkaša, silovatelja i ubica išla sa njima i bila ono što je Milošević bio intimnoo, a sa JNA se predstavljao je druga strana medalje.
Znači, taj general nije išao da pravi veliku Srbiju, već da brani Jugoslaviju...
Što je on i gro tadašnjih Srba izmanipulisan i što je zloupotrebljeno to jugoslovenstvo, kriv je Milošević...iz tog razloga ne osuđujem te oficire!
Naravno da je Vukovar hrvatski grad, ali je tada bio jugoslovenski
 
filatelista:
SFRJ!!
Ako nisi znala, u tom napadu na Vukovar su učestvovali i Hrvati (koji su tada počeli masovno da beže iz JNA), Bošnjaci, Makedonci (u činu poručnika je tada bio i sadašnji načelnik makednoskog generalštaba) i td...
Sad što je stoka bradatih, masnih, prljavih pljačkaša, silovatelja i ubica išla sa njima i bila ono što je Milošević bio intimnoo, a sa JNA se predstavljao je druga strana medalje.
Znači, taj general nije išao da pravi veliku Srbiju, već da brani Jugoslaviju...
A ako je stvarno isao da brani Jugoslaviju sa petokraom na celu kako onda nije pohapsio tu kako kazes "staku bradatih,masnih.... pljackasa" vec su im jos delili oruzije?
 
svetolik trpkovic:
A ako je stvarno isao da brani Jugoslaviju sa petokraom na celu kako onda nije pohapsio tu kako kazes "staku bradatih,masnih.... pljackasa" vec su im jos delili oruzije?

Imao je pune ruke posla sa ustasama. "Demokratske" bajke da je Milosevic bio uz cetnike pokazuju svu jad "demokrata", kad moraju da izmisljaju, da bi se ulizivali ustasama. Kad cete "demokrati" da trazite od hrvata da sagrade sve porusene srpske crkve i manastire, i da plate odstetu za genocid nad srbima?
 

Back
Top