Sastavimo vladu Srbije

sever.sena

Obećava
Poruka
75
Postovani moji sagovornici: Posto nasi tkzv. politicari u opustosenoj zemljici Srbiji nisu u stanju da sastave novu demokratsku i pro-evropsku vladu predlazem vam da to mi ucinimo. Zato predlozite svoje kandidate za: premijera, vice-premijera, ministra za spoljne poslove, ministra pravde, ministra za energiju i rudarstvo, ministra za kapitalne investicije, ministra trgovine, turizma i usluga, ministra za rad, zaposljavanje i socijalnu politiku, ministra unutrasnjih poslova, ministra za nauku i zastitu zivotne sredine, ministra za medjunarodne ekonomske odnose, ministra prosvete i sporta, ministra kulture, ministra religije, ministra za dijasporu iministra za ekonomiju. Misljenja sam da ce vasi predlozi biti daleko umniji od predloga ma koje politicke stranke u Srbiji. Srecno!
Za pocetak jacu predloziti samo mog kandidata za Predsednika Republike Srbije a to je Vlado Divac.
P. Sever-Sena, Paris
 
Prvo sto bi uradio jeste izmena krivicnog zakonika.Bio bi rigorozan do besvesti.Ne bi bilo smrtne kazne ali bi bilo kazni tipa 250 godina robije i sl ;) Kao u USA. Naravno pod robijom bi se smatrali logoraski uslovi,rad 16h dnevno i pomije za jelo.

Onda bi pocistio policiju,sudstvo i inspektore(tzisne i ostale)
Posto je preko 50% njih olos i korumpirano oni bi lepo na visedecenijsku robiju a to je automatski par hiljada slobodnih radnih mesta.Znaci smanjujem odmah nezaposlenost ;)

Onda bi krenulo redom sa tajkunima itd i kad se to pocisti krecemo sa obnovom i razvojem.

Misoni pa i bice samo jedan potpredsednik.Nisam ja ko DOS pa da ima 20 potpredsednika. ;)
 
Torente, što se kazni tiče, OK ja glasam za tebe ali ako počistiš policiju i kazniš ih višedecenijski /i tu glasam za tebe/, pa raskrstiš sa tajkunima /svaka ti čast/, živo me interesuje gde ćeš da nadješ poštenu policiju i poštene tajkune. Evo vi predlažete samo muškarce a nema nigde žena, ja ti Torente predlažem da mene postavite za ministra policije /treba da sredim sve one koji su mi se zamerili/ a onda da se ne bi slepila sa tom foteljom, postavite me za ministra finansija kako bih mogla da podmirim sebe i svoje na duži period a onda za kraj političke karijere dajte mi vrlo kratko ministarstvo pravosudja da me pod starost ne zaboli glava.
 
Ma sve je tu jednostavno.
Znaci dobije nekoliko hiljada radnika koji ce raditi za dz 16 sati dnevno na izgradnji puteva,pruga i sl. a isti taj olos lopovsi korumpirani time oslobadja radna mesta za nekoliko hiljada nezaposlenih .Ubijes dve muve jednim udarcem ;)
 
zozefina:
Torente, što se kazni tiče, OK ja glasam za tebe ali ako počistiš policiju i kazniš ih višedecenijski /i tu glasam za tebe/, pa raskrstiš sa tajkunima /svaka ti čast/, živo me interesuje gde ćeš da nadješ poštenu policiju i poštene tajkune.

Evo vi predlažete samo muškarce a nema nigde žena, ja ti Torente predlažem da mene postavite za ministra policije /treba da sredim sve one koji su mi se zamerili/ a onda da se ne bi slepila sa tom foteljom, postavite me za ministra finansija kako bih mogla da podmirim sebe i svoje na duži period a onda za kraj političke karijere dajte mi vrlo kratko ministarstvo pravosudja da me pod starost ne zaboli glava.

1.Tajkune ne bi ni trazio.Ne vidim potrebu za njima.
Ima mladica i devojaka bez posla koliko hoces.Ako ne rade posteno zavrsice kao njihovi prethodnici.Poenta je da oni vide sta se desilo onima koji nisu bili dobri pa ce se tako teze odluciti da krenu njihovim stopama a ako krenu sjebali su se.
Vazi i za one koji bi bili raznorazni inspektori a sudstvo bi malo izmenio;da ne kazem ukinuo.Nema potrebe da se procesi razvlace mesecima i godinama kad sve moze za maximum 7 dana ako se ima volje.Sud u sadasnjem obliku postojao bi samo za gradjanske parnice dok bi ga za krivicne ukinuo.Krivicne bi se resavale u roku od 24h.


2.Pa sa takvim tvojim planom zavrsila bi gde i kvarni policajci,sudije,politicari,kriminalci...
Sa mojom vladom nema zezanja.Ili se radi kako treba ili lete glave.
 
Dragi moj Torente kako volim tvoju isključivost.Ja imam 32 godine radnog staža /više nego li ti godina/ i 5-6 režima za sobom, svaki novi režim je bio gori od predhodnog.,,Ima mladih bez posla koliko hoćeš,, kažeš, ja imam sina koji ima 35 godina, koji je bio na3 ratišta /u zemlji koja nije ratovala/,Hrvatskoj,Bosni,Kosovu, koji nema ni jedan jedini dan radnog staža, koji bi radio posao za koji se školovao, ali ne nalazi ga zbog onih koji su došli odonuda čije je kuće morao da čuva.Imam i jednog vojnika na civilnom služenju vojnog roka koji će čim završi ovo što se zove vojni rok da zbriše u inostranstvo.On je mlad čovek 79 godište i na moje pitanje pod kakvim bi uslovima ostao u zemlji, on i druga trojica koja su bila pre njega, odgovara:70.000 mesečno kao pripravnik, rukovodeće radno mesto posle toga i procenat od ostvarene dobiti u firmi. Dragi moj Torente,ja sam malopre ironisala a ti budi siguran da tvoja generacija želi upravo ono što sam ja malopre poželela. I na kraju, toliko bih volela da vidim ko bi i kako sudio krivice za 24 sata.
 
У праву је Торенте...Овде се скупи 10 паметних,и договоре се нешто.Онда један зај*** остале,и од договора нема ништа!Зато сви који хоће,и треба да иду у иностранство и буду најамници.А не да тупе,и сметају другима.8-)
 
zozefina:
Dragi moj Torente kako volim tvoju isključivost.Ja imam 32 godine radnog staža /više nego li ti godina/ i 5-6 režima za sobom, svaki novi režim je bio gori od predhodnog.,,Ima mladih bez posla koliko hoćeš,, kažeš, ja imam sina koji ima 35 godina, koji je bio na3 ratišta /u zemlji koja nije ratovala/,Hrvatskoj,Bosni,Kosovu, koji nema ni jedan jedini dan radnog staža, koji bi radio posao za koji se školovao, ali ne nalazi ga zbog onih koji su došli odonuda čije je kuće morao da čuva.Imam i jednog vojnika na civilnom služenju vojnog roka koji će čim završi ovo što se zove vojni rok da zbriše u inostranstvo.On je mlad čovek 79 godište i na moje pitanje pod kakvim bi uslovima ostao u zemlji, on i druga trojica koja su bila pre njega, odgovara:70.000 mesečno kao pripravnik, rukovodeće radno mesto posle toga i procenat od ostvarene dobiti u firmi. Dragi moj Torente,ja sam malopre ironisala a ti budi siguran da tvoja generacija želi upravo ono što sam ja malopre poželela. I na kraju, toliko bih volela da vidim ko bi i kako sudio krivice za 24 sata.

Na žalost mnogi Vas neće razumeti. Govorite njima nejasnim jezikom... Nije strašno kada je ta osoba mlada pa misli da to tako može već kad je prešla 30 godina (životnih a ne radniog staža) pa i dalje misli da to tako može samo zato što je nečiji sin uspeo (pa pobegao iz zemlje)...
 
zozefina:
Liberti, molim te, objasni mi zašto Patrijarha Pavla za kralja. Zašto si za kralja ?
Fosilvaso, gledala sam u rečniku šta znači tvoje ime i nisam našla.Objasni, a usput i zašto si za kralja?

Uvođenjem Monarhije sve društveno-političko-direktorske funkcije idu na raspolaganje Kralju! Onda lagano, kao što radi onaj svetski šef u BiH, preispitivati sve i postavljati prave ljude na prave položaje!

Osim toga, već i sama spoznaja da 'sutra' možeš izletiti iz fotelje će mnoge naterati da se počnu odgovorno ponašati na poslu i šire!
 

Back
Top