Velimir Ilić iznad zakona

Polly Jean

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
239
Čačak -- Ministar Velimir Ilić gradi kliniku od 3.000 kvadrata u selu Kačulice, bez neophodne dokumentacije i odobrenja. Inspekcija ćuti.

B92 već je ranije informisao javnost da ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić gradi veliku kardiovaskularnu kliniku u selu koje se nalazi na pola puta između Čačka i Kraljeva. Objekat se gradi bez table s nazivom izvođača radova, početka i roka izgradnje, pa se radi o divljoj gradnji.

Iako je ova gradnja nelegalna, jer ministar ne poseduje nijedan dokument za izgradnju, inspekcija ne izlazi na teren, što pokazuje da je ministar jači i od propisanog zakona.

Klinika za srce, koju ministar za kapitalne investicije gradi sa bratom Vojislavom, predsednikom Skupštine opštine Čačak, i grupom javnosti nepoznatih i investitora jeste divlja gradnja. Braća Ilić nisu nabavila nijedan zakonski dokument neophodan za početak gradnje.

Naime, prema zakonu, objekt se gradi tek pošto se dobije odobrenje za izgradnju i to prema dostavljenoj tehničkoj dokumentaciji. Kada je TV B92 htela da proveri na gradilištu koje preduzeće izvodi radove, radnici su ovako dočekali ekipu:

Radnik: 'Ajde, kupi te skalamerije i idi.

B92: Jel' ovo pretnja?

Radnik: 'Oćeš da kupiš, da pretim. Ti si doš'o ovde da nas zajebavaš, je l' tako? Ti nas zajebavaš, 'ajde bre ne seri. Treba vama izlomiti te skalamerije, bolje sklonite, da ti ne bi uzeo, omlatio o put i šta ćeš mi, šta mi možeš?
 
Želimir Milivojević, načelnik opštinske Uprave za urbanizam, koja izdaje odobrenje, rekao je da će za B92 dati izjavu kada Kosovo bude srpsko.

Kroz neformalne razgovore B92 je saznao da pomenuto odobrenje nije izdato, tačnije, tek je podnet zahtev za izdavanje akta o urbanističkim uslovima na osnovu kojeg se odobrenje izdaje.

Ministar Ilić krši zakon i time što kliniku gradi na poljoprivrednom zemljištu. Ono što svaki građevinski investitor zna jeste da pre izdavanja bilo kakvih dozvola poljoprivrednom zemljištu treba promeniti namenu u građevinsko.

Takođe, braća Ilić krše zakon i tako što početak izgradnje objekta nisu prijavili Upravi za urbanizam i građevinskoj inspekciji, još pre osam meseci, a nemaju ni projekat gradnje.

"Pazite, ne može da se dobije rešenje odobrenja za gradnju ako nisi promenio namenu zemljišta", kaže Josip Šelović, načelnik opštinske Uprave za inspekcijski nadzor, i potvrđuje da građevinskoj inspekciji nisu dostavljena dokumenta o izgradnji.

Na pitanje šta će inspekcija uraditi, on kaže da će izaći na teren. "Inspekcija će izaći na teren. Jedna stvar postoji, ukoliko nema nikakve papire, onda se donosi rešenje o rušenju", kaže on.

Ukoliko inspekcija donese rešenje o rušenju na ministrovom imanju, to razmatra Ilićevo Ministarstvo za kapitalne investicije, a drugostepeni organ odlučuje da li će se takva odluka poništiti.

Ilićevo ministarstvo takođe i vrši nadzor nad sprovođenjem Zakona o planiranju i izgradnji, prema kome je gradnja bez građevinske dozvole krivično delo, a ne prekršajno. To znači da investitor koji započne gradnju bez dozvole ide u zatvor do tri godine, a izvođač radova do godinu dana.
 
Polly Jean:
Želimir Milivojević, načelnik opštinske Uprave za urbanizam, koja izdaje odobrenje, rekao je da će za B92 dati izjavu kada Kosovo bude srpsko.
Ma da, i kad ugase Hilandar...
Lacibg:
Важно је да је Војводина српска. И да тако остане. :lol:
Kakve to ima veze?
Iron Lord:
Pa u ovoj zemlji se prvo napravi pa se legalizuje. Da su prvo razmišljali da li treba i gde treba ...
Svašta... Uvek se nadju oni koji tvrde da nam apoteke i bolnice nisu potrebne ako želimo zdravu naciju...
Zar nam nije premijer čuveni legalista, ljubi ga majka?
 
giovaniI:
pa posto je mnogo jak izvor informacija na koji se pozivas,.necu komentarisati tu zapadnjacku propagandu,.iz U92


Ja sam sitna marioneta
u ovo profitersko vrijeme
od pocetka pa do kraja malerozan broj
ja sam glavna atrakcija
uličnog spektakla
ušlagirana konstanta
s rupom na mozgu

Gledam kako prolaze dječaci
oni ne razumiju svoj svijet
slušam kako balave izmedju sebe
živo im se yebe za sve
 
ti goksi,onda kazi i za svoje poruke na temi o Milosevicu,da su korektne.mene si tamo nazvao retardom.a niko te nije banovao zbog te uvrede.
maloprije si ih poslao,pa ako neki moderator mene zbog moje poruke upozori,neka i tvoje i oBERSTRUFEROVE PORUKE POGLEDA.
Dvolican si!!!
 
giovaniI:
ti goksi,onda kazi i za svoje poruke na temi o Milosevicu,da su korektne.mene si tamo nazvao retardom.a niko te nije banovao zbog te uvrede.
maloprije si ih poslao,pa ako neki moderator mene zbog moje poruke upozori,neka i tvoje i oBERSTRUFEROVE PORUKE POGLEDA.
Dvolican si!!!
Znas sta ''batice''....Kad neko kaze za Slobu da je ''Heroj'' to vredja svakog normalnog coveka.....Sloba prikazan u trenutku kad hoce da ''raskomada'' Kosovo nije uvreda nego karikatura faktickog stanja....Nadam se da je ovo bilo Jasno??8-)
 

Back
Top