pas za stan?

ne bih da pametujem, ali mislim da dosta rasa moze da se drzi u stanu. Najbolje bi bilo da pitas veterinara. Retriveri mogu sigurno, cetkanje jednom dnevno, setnja sto je vise moguce i istrcavanje......Ljudi drze sve i svasta. Konkretno ljudi sa kojima setam psa u parku drze retrivere, setere, pulije, labradore, rotvajlere, dobermane itd.
i nisam neka pomoc, ali eto
 
rotvajlerka:
u oglasima ne nadjem stene de si ti nasla ja bi da ima oko 3 meseca zato sto zivim u stanu
Ima dele kucice ja sam pre jedno mesec dana cak nasla kucice sar peja ali su vec bili razdeljeni. Ima ih samo malo strpljenja. Bar jednom u dve nedelje se nadju. Prosle nedelje su bili kucici rota i jos neceg rasnog ne mogu da se setim. Uglavnom videcu nesto pa cu ti javiti
Pozdrav
 
rotvajlerka:

Ja volim i rotove ali njima bash treba dvorishte i mogu da se osecaju gadno!Ni ja u kuci nemam manjeg psa ali za velike pse treba i veliki prostor...Koliki ti je stan?
Ja imam nemacku dogu koja se jako dobro snalazi u prostoru ali imam i dosta prostora, oni se ne osecaju (bar one koje sam ja videla i ovaj shtenac kod mene)!
 
Можеш са ротвајлером у стан, само да буде редовно напољу и истрчаван. То је пас касач, који је терао стада на велике даљине, дакле, треба му доста кретања. Ако можеш то да му обезбедиш, онда .... само, ако немаш искуства са овом расом, добро размисли. Њима треба заиста чврста рука и темељна социјализација. Боље је узети женку. Такође гласам и за лабрадора и ретривера. Није лош и немачки овчар, али не знам баш због длаке.
 
rotvajlerka:
ma nije dlaka problem ni setnja samo sam pas neki nebi smeli da zive u stanu zbog temperature.leti je vrucina

A што не би смели? Мислиш да ће им се нешто лоше десити?
Ја сам држала рота у стану, а знаш да он, ипак, има 2 слоја длаке. И ништа му није било. Тај се хладио тако што би легао у каду или на плочице од купатила. Једино ако ниси у поткровљу, онда је мало зезнуто.
 
Slazem se sa Mili. I ja imam retrivera u stanu, veruj mi nije nista toplije nego da je napolju u dvoristu. Cak mislim da bi napolju pre umirao od vrucine nego u stanu, jer kad izadjemo leti u setnju nema tog hlada u kojem mu je lepse nego u stanu. I on takodje zna da legne na plocice u kupatilu i milina.
 
Па, хаски је поларан пас, и овако му је довољно тешко у нашим климатским условима кад је у дворишту, а камоли у стану. Боље нам реци о којим расама размишљаш, па да изанализирамо која би била најприхватљивија.
 
Ja imam labradora i mopsa,i mogu ti reci da oni uzivaju sto su u stanu,spavaju na krevetu,kad im je vruce legnu na plocice,tako da se sami organizuju kako im valja :D Jedino sto moras da budes spremna da usisavas bas dosta,labradori se ne linjaju toliko kada zive u dvoristu,ali ovi sto zive u stanu zbog toplote,menjanja vremena se bas linjaju.Moj Ben se mnogo linja,a i Badza(mops),mi moramo da usisavamo svaki dan..ali stvarno mi ne osetimo nijednog u kuci,mirni su ,nemaju mirs..tako da ti preporucijem labradora za stan! :D :D
A ja stvarno mislim da bolje i plemenitije rase od labradora nema.
Pozdrav
 
pa neznam videcu koju rasu da uzmem (jer trazim na poklon) ali se bojim da kad odem do veterinara on mi kaze da ta vrsta nesme u stan (imala sam chau chau iveterinar je rekao da ne sme u stan) pa smo morali da ga odvedemo kod babe a nebi volela da se to ponovi .
mozes li mi reci ako cujes da neko poklanja rasno(mama misli da je mesancu teze u stanu) stene do 3 meseca.
zivim u novom sadu
a htela bi mozda neku vrstu vecu. moze labrador,z. retriver, rot,vucjak ali niko uglavnom ne poklanja te rase tako da bi bilo koju vecu rasu
 
...zlatni retriver je zaista super kuce za stan...sledeci je haski koji ne smrdi(tj nema lojne zlezde) i izuzetno retko laje , ali zato moras da ga puno setas jer je pas koji voli sirinu i prostor...
...i naravno imas citavu paletu terijera iz koje bih izdvojila jorksirski terijer rasu...:)
 

Back
Top