pas za stan?

Stene treba kupiti u uzrastu od 2 - 3 meseca , kada prestaje da sisa . Moze se kupiti i starije stene , tj . pas od 6 do 8 meseci , koji je vec zasticen od mogucih bolesti i koji je prosao deo osnovne obuke ( ,, dobro ponasanje " ) . I vece i manje stene zeli jedino da zavoli gospodara , i nece biti problema da se uklopi u novi zivot . :-D
 
vidim da je dosta njih imalo rota u stanu.ali nerazumem rotvajlerima netreba puno kretanja a nisu za stan(ovo sam izvukla iz jednog casopisa napisala sam na temi rotvajleri).zasto kad im netreba puno kretanja
 
Svakom psu je potrebna fizicka aktivnost, makar samo setao i lezao na travi. Ja nemam nista protiv drzanja psa u stanu, i sama zivim u kuci sa velikim dvoristem, a pas mi je uvek u kuci. Ipak, treba im bar 3-4 setnje dnevno, da im jednostavno, misici ne bi atrofirali.
 
Neko poklanja zenku stene neznam koje rase.Ima 5 meseci.Pozovi 011/324-5659.Mozda ti se svidi
 
Pozdrav! Ja zelim da kupim nemackog ovcara. Zivim u stanu na Novom Beogradu, nije velik stan ali. Stan ima klimu, 2 velika parka u blizini, imam dovoljno vremena za njega i njegove setnje... Ljubav sigurno nece izostati...

Da li je to moj san ili realnost?
 
Ogromni su sve to kerovi, treba im dvoriste.... i setnja redovno, da se ne udebele......Posebno rotovi, koji oce i da polude i postanu veoma agresivni ako su stalno u malom prostoru ili makar cesto.....cak ni vece dvoriste nije dovoljno za rota, mora redovno da se seta :)
 
Ne ,ali poznajem dosta ljudi koji su ih imali(sestra od tetke, komsija, koji jos uvek ima zenku u susednom dvoristu) ;) ......treba im prostor, da trce maximalno da se umore inace, nervoza ih rastura :roll: .....
Btw.pozdrav za zemunku :D
 
Хвала на поздраву! ;)

Ајде да не претерујемо, али мислим да то што кажеш нема везе за саму расу. Сваки пас ће да полуди ако је дуго затворен, ако се не шета и негује, јел` тако? Полудеће сваки пас коме власник не "приушти одређену дозу социјализације". Немојмо ружити овако једну квалитетну расу. Ротвајлер може у стан, али сам нагласила да мора редовно да се истрчава или дуго шета. Треба му дресура и чврста рука.
Уосталом, и ми се унервозимо кад смо дуже време у кући, кад не излазимо, јел тако? А нисмо ротвајлери! :lol:
 
Ја сам већ имала једног (никад да га прежалим) и чим будем била у прилици, узимам поново ту расу.

Стефане, слободно узми пса те расе, зашто би то био сан ако можеш све да му приуштиш?
 
Тај пас је имао оно што други пси могу да сањају (част изузецима), стога не брини да није имао шта му треба .... имао је и више од тога!
 
Нажалост, имао је генетску болест па није пуно - 8 година! Још у 7-ој смо га једва извукли, али следећи пут нисмо успели.
 
Da budem iskrena ja sam videla vise neuravnotezenih rotova u dvoristima oko kuca, nego onih koji zive u stanu. Ljudi misle ako imaju dvoriste da je to sve sto psu treba i onda mu em ne posvecuju dovoljno paznje, em ga ne vode u setnje. Bas pre par nedelja sam prolazila pored jedne kuce koju cuvaju dva rota, muzjak i zenka, bila sam sa psom, i oni su poceli da laju na nas tako da su se na kraju medjusobno pobili.
Dvoriste moze samo da olaksa drzanje psa u jednu ruku, dok sa druge strane moze da ga upropasti.
 
Ja sam pre mesec dana kupila psa koga držim isključivo u kući, mada imam dvorište. Mesecima sam čeprkala po internetu ne bi li našla rasu koja mi odgovara. Svaka rasa je specifična, posebna priča. Svaku rasu oslikava neki poseban karakter. Ne znam šta je ono što ti tražiš kod psa, šta je ono što od njega očekuješ. I koji ti je pas lep, a koi ne. Da li želiš malog psa ili velikog. Miroljubive naravi ili ne. Igračku ili "pravog" psa.

Što se retrivera tiče, oni su prelepi psi, pitome naravi, a da li su za unutra??? Sve zavisi da li si spremna da ih iščetkavaš par puta dnevno jer se oni dosta linjaju.
Rot po meni uopšte nije pas za stan, meni se lično i ne sviđaju, a zamisli kako će se osećati neko kad dođe kod tebe i non stop ga gleda rot koji izgleda poprilično opasno i ne baš miroljubivo. Oni se takođe linjaju i osećaju se poprilično.
O dobermanima ne bih da komentarišem, jer ne znam o njima mnogo, osim da meni nisu lepi, ne volim taj tip psa.
Vučjaci NIPOŠTO nisu za stan, jako se osećaju i jako se linjaju.
Za stan jesu u principu sve te manje rase poput čivave, ši cu, jokširskih terijera, pinčeva, westija, patuljastih šnaucera, velških terijera, maltežera, patuljastih i toy pudli i sl. Od svih njih najpametniji su i ne linjaju se niti se osećaju svakako patuljasti šnaucer koga imaš u 4 boje, i pudle. Ja sam se bila odlučila za patuljastog šnaucera crno srebrnog, ali sam se na kraju ipak posle 3 meseca predomislila i kupila erdel terijera, jer sam htela ipak većeg psa i psa koji ima karakter kakav sigurno samo erdel ima.

Ako želiš malo većeg psa, tu su ti srednji šnauceri, ali kod nas ih nema kvalitetnih, i erdel terijer kojeg ti od srca preporučujem. Ako te zanima nešto o njima, reci, i napisaću ti!!!
 

Back
Top