pas za stan?

pozdrav svima!, planiram da kupim stene ali se dvoumim izmedju Erdel terijera i srednjeg snaucera. Zivim u necem izmedju kuce i stana - velika kuca sa 4 stana gde svako od nas ima svoje malo dvoriste. Dvoriste mi je 8 x 6 metara tako da ce pas sigurno ulaziti i u stan. Molim vas za pomoc oko odabira izmedju ove dve rase... Hvala unapred
 
Ne vidim neku veliku razliku između ove dve rase, što se tiče održavanja i njihovih potreba. Tih 6x8 metara (što se tiče prostora) su zadovoljavajući, uz redovne šetnje. Odluka je ipak tvoja.
 
Ni sa jednom od ove dve rase nisam imao puno kontakta, tako da ti ne mogu baš puno pomoći. Za linjanje ne bi trebalo da ima neke velike razlike. Za obe rase je potrebno trimovanje dlake (sisanje i uklanjanje mrtve dlake), tako da ti je tu obaveza manje-više ista. Što se tiče mirisa, za šnaucera znam da se ne oseća, a erdel ....ne bi trebao ni on.
Imas po internetu dosta o svim psima. Forumi,sajtovi odgaivača ...gde ces naci sve informacije i savete. pozdrav!
 
Ni sa jednom od ove dve rase nisam imao puno kontakta, tako da ti ne mogu baš puno pomoći. Za linjanje ne bi trebalo da ima neke velike razlike. Za obe rase je potrebno trimovanje dlake (sisanje i uklanjanje mrtve dlake), tako da ti je tu obaveza manje-više ista. Što se tiče mirisa, za šnaucera znam da se ne oseća, a erdel ....ne bi trebao ni on.
Imas po internetu dosta o svim psima. Forumi,sajtovi odgaivača ...gde ces naci sve informacije i savete. pozdrav!

hvala puno!
 
Izaberi šnaucera. Nema linjanja, mirisa niti neke prevelike muke oko dlake. Par puta godišnje šišanje/trimovanje i jednom, dvaput nedeljno češljanje (5-10min) i sve je super. Šnaucer je super i kao pacolovac, pa ce ti eventualno resiti problem pacova i miseva (gustera, buba...:) ).
Naravno, ja imam šnaucera:D
Jedino što mislim da će ti obe rase kopati po dvoristu, i to mislim da ce erdel (s obzirom da je terijer) vise. Toliko....
Maltezeri nisu za dvoriste, a i beli su pa se mnogo lako uprljaju.
Pozdrav
 
Koliko traje period vakcinacije i revakcinacije.
izvinite ako sam promasila temu (verovatno jesam) ali nisam nasla nigde drugde gde bih ubacila pitanje. :rumenko: :whistling:

Do 3,4 meseca pas mora da primi sve vakcine..i revkcinu :)
I onda moze da se vodi u sernju..i da izlazi napolje :)
Inace kad prime vakcinu..cula sam da neki psi..onda nece da se igraju i da samo leze zato sto ih boli..tako da znas..da se ne brines ako se to desi tvom kuci... :)
 
Kao sto sam naslov kaze, interesuju me iskustva vlasnika velikih pasa koji ih drze u stanovima, kako se snalaze sa njima, da li bi preporucili nekom drzanje velikog psa, da li su mozda neke velike rase bolje za stan od nekih malih, itd.
Ako neko ima velikog psa u stanu, neka obavezno ovde podeli svoje dogodovstine sa njima, ako ih ima -u sta ne sumnjam:)
 
Ja lično nemam iskustvo ali od velikih rasa, veliki engleski hrt svakako i nije za držanje u dvorištu i zimi mora da mu se oblači mantilić a u stanu se bukvalno ne oseti. Takođe, poznajem ljude koji su u stanu držali velike pudle, dobermane, staforde, engleske setere... Tu je najbitnije da se pas od malena nauči lepom ponašanju i da se redovno šeta i istrčava.
 
Kao sto sam naslov kaze, interesuju me iskustva vlasnika velikih pasa koji ih drze u stanovima, kako se snalaze sa njima, da li bi preporucili nekom drzanje velikog psa, da li su mozda neke velike rase bolje za stan od nekih malih, itd.
Ako neko ima velikog psa u stanu, neka obavezno ovde podeli svoje dogodovstine sa njima, ako ih ima -u sta ne sumnjam:)

Pa ja nemam iskustva sa drzanjem velikog psa u stanu....ali vecina rasa moze da se drzi u stanu.i znam neke ljude koji ih i drze..( Zlatni retriver,Labrador,Doberman..itd. da ne nabrajam ) :)
Ali mora se od malena uciti isto kao i male rase...jedino sto njima treba vise istrcavanja i setnji...ali to je nista za ljubav koju pruzaju.. :)
 
Pozdrav.... Dugo sam lutao po temama na krstarici, i na svakoj nadjem po jedan odgovor na moja ptanja... Ali zeleo bih da mi na ovoj temi date sve odgovore.... :confused:

Ovako, zivim na prvom spratu stambene zgrade.... Zeleo bih da kupim psa (ili jos bolje da ga udomim, jer bih ucinio dobro delo, a jos bih i ja bio zadovoljan rasnim psom)... Imam stan od 50 kvadrata, iza zgrade dvoriste (gde bi pas boravio preko vremena koje je normalno) preko velikih vrucina i zime bi bio u stanu.... Cetvoroclana smo porodica, tako da bi stalno neko bio sa njim. Ne bi zeleli psa koji je mnogo veliki ili mnogo sitan... Pa neznam koja bi rasa bila najbolja za navedene uslove... I zanima me koje sve odgajivacnice pasa postoje u Beogradu i blizoj okolini? :)

PS: Izvinjavam se adminima zato sto postavljam novu temu, ako vec ima postojeca :)
 

Back
Top