Pomoc buducem tati (hitno potrebna)

Pavle80

Početnik
Poruka
30
U svoj zbrci tehnoloskog napredka jedan buduci tata je prilicno zbunjen. Molim sve oceve ili mame koji imaju iskustva da mi pomognu u izboru pravih kolica za moje buduce cedo. Silni textovi na internetu samo me zbunjuju, verujem da su skuplja kolica i garant kvaliteta ali da li je cena srazmerna kvalitetu ako su neka kolica duplo skuplja ne znaci da su i duplo kvalitetnija. Da vas negusim....nasao sam Chipolino "VIP elleganza" koja se dopadaju i buducoj mami i meni, molim vas ako neko ima iskustva sa njima da mi javi neke preporuke kako ne bih napravio pogresan izbor. HVALA
 
Iz iskustva moj savet je da kupite kisobran kolica. Vazno je da su mala kada se sklope zbog eventualnog smestanja u kola, i da nisu suvise teska da mama moze da ih lako prenese u nakim situacijama.
Mi smo imali neka ogromna kikova kolica koja su kada se sklope mogla samo da stanu na krovni prtljaznik tadasnjeg auta, a sva bih se iskilcila kada sam trebala da ih negde prenesem. Za prvo dete smo ih jako malo koristili, mali nije voleo da se vozi u kolicima. Za drugo jos manje. Znaci promasena investicija. Posle smo kupili najprostija moguca kisobran kolica i resili problem. Laka su i zauzimaju jako malo mesta u gepeku.
Marku i dizajn odaberite sami, sada je bar izbor jako veliki. Ima tih kisobran kolica sa nekoliko polozaja i raznim dodacima (za hladno vreme, kisu itd.)
 
Hvala na savetu, nisam naglasio jos jedan detalj koji kod mene igra isto tako vaznu ulogu a to je da ja i supruga imamo nameru da nasu porodicu prosirimo za barem 4 dece pa mi sa tog aspekta trebaju kvalitetna kolica koko ne bih morao da kupujem za svako dete po jedna. Ali podatak da ima dece koja nece da se voze u kolicima je ohrabrujuc :) mada se onda pitam da li to znaci da ce mama i tata da ga nose u narucju :). Veliki pozdrav i HVALA
P.S: i dalje otvoren za savete
 
Pavle80:
Hvala na savetu, nisam naglasio jos jedan detalj koji kod mene igra isto tako vaznu ulogu a to je da ja i supruga imamo nameru da nasu porodicu prosirimo za barem 4 dece pa mi sa tog aspekta trebaju kvalitetna kolica koko ne bih morao da kupujem za svako dete po jedna. Ali podatak da ima dece koja nece da se voze u kolicima je ohrabrujuc :) mada se onda pitam da li to znaci da ce mama i tata da ga nose u narucju :). Veliki pozdrav i HVALA
P.S: i dalje otvoren za savete

Moji nisu htjeli da se voze u kolicima,tako da su kolica bila promasena investicija,pa sam ih nosila u kengur nosiljci- jos me bole ledja,a daavno su bili bebe....
 
Meni je skoro zapala dužnost da kupim kolica za novorođeno kumče svoje.
Elem, svašta sam naučila. Pametno je kupiti kolica koja beba može da koristi i kao baš malecka (to će reći, moraju da imaju opciju skroz ravnog položaja). To nemaju baš sva kolica, pa ćeš tako suziti izbor.

E, sad, dimenzije i način sklapanja, to vidi sam, u skladu sa gepekom kola, prostorom u kući gde ćeš ih držati, prilazom zgradi, liftu i sl.

Podešavanje visine ručke za guranje je pametna stvar - zamisli da guraš kolica u nekom neprirodnom stavu...I vodite računa da se materijal nosiljke skida ceo bez problema i da može da se pere u mašini. I da ne bude neka šugava sintetika, da se dete ne upali od vrućine.

Sve u svemu, od svega što sam videla, računaj cifru cca 20.000,00din za dobra kolica.
Ja sam na kraju kupila Peg Perego Venezia.

P.S. Proveriću kako se tačno zove prodavnica u Piramidi gde sam kupila kolica, žena koja radi je super, puno mi je pomogla.
 
Ne znam kakva su ta Chipolino VIP. Ali nešto mi je to malo para...Sva dobra kolica koja sam videla su bila od 18.000 (Cam-ova kolica, imaš u Zemunu na raskrsnici Bežanijska-Ugrinovačka-Tošin bunar) pa do 22-23.000 (razno)
Uporedi mogućnosti, položaje, težinu, materijale, točkove (da li su rotirajući, da li je dobra guma, da ne tandrču). Meni se Venezia svidela zato što ručka može da se prebacuje (da si sa bebom lice u lice), mislim da je prednost dok je baš mala.
 
Slazem se da je to kod Venezije velika prednos i zbog toga sam je i uzeo u razmatranje ali nikako ne mogu da prebrodim finansijsku barijeru. Kada bi mi neko iz iskustva sa Chipolinom rekao makar jednu losu rec to bi mi znatno pomoglo u odlucivanju. Ali ninakakvom forumu nisam nasao nista o chipolinu a da dam duplo vise novca samo zbog mogucnosti rotiranja drske nisam spreman. Hvala na trudu i ako znate nekoga ko ima bilo kakvu informaciju bice korisno. Veliki pozdrav.
 
Kupi jeftinija kolica, prvo ona visepolozajna, ususkana, a "kisobran", sto se lako sklapaju, kad dete bude vece, tj., kad bude stalno izmedju hodanja i nosenja. Samo, kad krenu kashice i cokoladice, ne daj bebi da jede u njima, fleke su neizbrisive. Nasa kolica sa buvljaka su svoje odradila, besprekorno, samo su silno flekava.
 
Ako zelis da u njima vozas jos 4 dece, kupi skuplja i proverenu marku. Nikada nisam cula za Chipolino a verovatno ni mnogi ovde pa zato niko ni ne deli savete.
Mi smo prvo proverili tezinu svih modela na internetu i izabrali najlaksa: Peg-perego P3. To je kisobran varijanta koja se lako sklapa i lako staje u auto. Veruj mi da je to izuzetno vazno. Izdrzala su 3 godine i jos su k'o nova.
Ona kolica kojima se okrece rucka da gledas bebu u lice, cula sam od mnogih da bas nisu idealna. Naime, kad se rucka okrene bude puno niza pa moras gurati kolica pognut a i tesko ih je kontrolisati.
Ja se uvek vodim onim: koliko para toliko muzike. Mozes imati srece da dobro prodjes, ali vecina onih koje znam da imaju kolica s buvljaka zale se da su im pootpadali tockovi nakon mesec dana. Zato, pazljivo biraj.
 
Hvala vam svima na trudu, supruga i ja smo se odlucili za Chipolino. U medju vremenu smo upoznali dva para koji imaju Chipolino i prilicno su zadovoljni. Tehnicki nisam nepismen, gledao sam konstrukciju Chipolina i deluje prilicno kompaktno cak mi deluju kvalitetnije od "Venecije" ali su P3 ipak P3 medjutim pored kvaliteta i cena je vrlo bitna. Svi znamo u kojim uslovima zivimo da ne kazem , borimo se. Jos jednom HVALA!
 
Meni je kod kolica bila bitna prakticna upotreba. To znaci, koiko se lako sastavljaju i slazu/razstavljaju, koliko su teska i koliko prostora zauzmu u gepeku. Bilo mi je vazno, da imaju sto vecu kosaricu ispod lezaljke, da mozes da potrpas u nju svasta, da imaju torbu, koja se okaci na kolica i u koju opet mozes da potrpas svasta, da je rucka za koju drzis kolica dovoljno visoka, da me ne bolu ledja dok setam i saginjem se da mogu da drzim tu rucku, da imaju pored onog okruglog krova i suncobran ili neki drugi oblik za odbranu pred suncem, da su sto duze upotrebljiva - da mozes voziti u njima i novorodjence i jednogodisnju bebu, da su svetle boje jer mi sve te moderne tamne boje kolica ne idu uz bebe, da se tkanina lako skida i pere v ves masini - da ne moram da doktoriram dok skidam i perem kolica, da su tockovi okretni i na asfaltu i na parketu i na makadamu... A sama cena i kvalitet me nisu interesovali, kolica ti ionako trebaju prvu godinu ili manje, a posle kupis ona kolica kao kisobran, jer su mnogo prakticnija i zauzimaju manje prostora u gepeku.
 

Back
Top